Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Samyang 85mm F1.4

    Chciałem kupić obiektyw Samyang 85mm F1.4 ale widzę są 2 wersje tego obiektywu z czerwonym i złotym pierścieniem na obiektywie. Są jakieś różnice w tych obiektywach?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4499_sam85_1.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	74343
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1390229119000_img_365221.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	74344

  2. #2

    Domyślnie

    Ten z czerwonym jest nowszy. Zmian w konstrukcji nie było. Które były produkowane pod lepszym nadzorem działu kontroli jakości? Nie wiadomo. Ważne, żeby ten żółty miał dopisek UMC, wtedy jest pokryty lepszymi powłokami. Ponoć przez to mniej ostry (apteczne różnice na poziomie placebo jak dla mnie) ale łapie o wiele, wiele mniej flar i blików. Aha, i zwracaj uwagę na wersję AE, bo nawet na bagnet F zdarzają się wersje bez tego oznaczenia, czyli bez styków do komunikacji z body

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi o te styki tak? Dzięki wielkie za pomoc.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12333.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	58,7 KB
ID:	74367

  4. #4

    Domyślnie

    A tak z czystej ciekawości. Dlaczego akurat ten Sammy?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Lustrzankę mam od dawna ale tylko z podstawowym obiektywem 18-55. Szukam raczej czegoś taniego do fotografii motoryzacyjne i ten wydał mi się dobrym wyborem zawsze podobały mi się zdjęcia z mocno rozmytym tłem. Czasem będę robił też zdjęcia przy słabym oświetleniu. Macie jakieś ciekawe propozycje?

  6. #6

    Domyślnie

    Zakładam, że wiesz, iż jest to obiektyw bez AF?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Może, źle się zrozumieliśmy. Fotografia samochodów stojących (zloty, spoty, fotografia wystawowa), nie motorsport. Tu brak auto focusa nie będzie dużą przeszkodą. Może polecić coś innego czy na początek to będzie wystarczające, może dodam jeszcze że obecnie chodzi mi tylko o robienie zdjęć z zewnątrz aut bez wnętrza?

  8. #8

    Domyślnie

    Kupiłem tego sammiego, ale prawdę mówiąc niewiele nim napstrykałem po tym, jak kupiłem AF-S 50/1.4, też jest jasno a do dzieci AF mi potrzebny. Ogólnie obrazek jest bardzo przyjemny, ale na 1.4-2.0 dość miekki, nie wiem czy to do motoryzacji wystarczy, bo ten obiektyw to czysta portretówka. Jak domkniesz do f/4 będzie ostro, ale wrócisz do punktu wyjścia (brak światła). Trochę do Twoich tematów zaskakuje mnie też ogniskowa, na niepelnoklatkowej matrycy będziesz mieć widok jak przy 130mm, wiec ciasno. Do tego głębia ostrości malutka, nie wiem czy chcesz memłać fury Za te same pieniądze kupisz AF-S 50/1.8, pół działki ciemniejszy ale na 1.8 ostrzejszy niż oba przeze mnie wspomniane (zwłaszcza poza centrum kadru). Jeśli rzeczywiście potrzebujesz dłuższego szkła, to może 85/1.8? Bokeh będzie mniej kremowy niż w sammym, ale obrazek ostrzejszy. No i niestety cebula gorsza, bo używka to wydatek rzędu 1200zl, więc 2x tyle, ile dałem za swojego samyanga.

  9. #9

    Domyślnie

    Szkło 85 mm w APS-C to zdecydowanie za ciasno w fotografii samochodów. Raczej rozejrzyj się za porządnym zoomem od ca 17mm (np. Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM Art), jeśli ten co masz nie wystarcza. Względnie jakaś stałka między 20, a 35 mm.

  10. #10

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to jak robiłem zdjęcia kitowym obiektywem (18-55) to z zewnątrz zawsze najbardziej podobały mi się te zdjęcia robione na 55mm miałem przez chwilę obiektyw kitowy (18-105) i pożyczę go od koleżanki żeby znowu zobaczyć jaką ogniskową najlepiej wybrać (na weekend zrobię kilka zdjęć to może tu wrzucę )
    Ale faktycznie to co pisze odzio
    Ogólnie obrazek jest bardzo przyjemny, ale na 1.4-2.0 dość miekki, nie wiem czy to do motoryzacji wystarczy, bo ten obiektyw to czysta portretówka
    . O tym nie pomyślałem a to faktycznie dość istotne... więc chyba bardziej będę kierował się w stronę ostrości obiektywu. Chyba największym problemem będzie budżet.
    A to co pisze markB to też trochę racji jest, natomiast mam podstawowego 18-55, który jest mizerny obiektywem ale jak kupię obiektyw, do fotografii z zewnętrz to pewnie będę szukał czegoś 10-20 do fotografii wnętrz aut.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Samyang 85mm f1.4
    By czomolungma in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-01-2019, 19:15
  2. samyang 85mm F1.4 vs samyang 85mm T1.5 Samyang 85mm VDSLR
    By forpol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 18:14
  3. SAMYANG 85mm F1.4 AS ??
    By uomatko in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 13:00
  4. Samyang 85mm f/1.4 IF UMC AE
    By pierzot in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 22:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •