Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Rzeczona 18-35/1.8 wydaje się być idealnym obiektywem na Twoje potrzeby, to szkło jest legendą. Ostry, świetne ogniskowe itp. natomiast jeśli kręci Cię robienie zdjęć z ~10-15m przy ogniskowej 85mm, to pewnie znajdzie się coś lepszego niż sammy. Chyba, że taka długa ogniskowa jest Ci potrzebna do fotografowania detali, to... Weź sigmę 18-35 f/1.8 na 35mm spokojnie odseparuje detale, przy zachowaniu samochodu jako rozpoznawalnego obiektu, zamiast kolorowych plam. Jak wrzucisz sample zawsze będzie łatwiej podyskutować

  2. #12

    Domyślnie

    Aparat naładowany, w poniedziałek też będę miał jakieś ciekawsze auto do fotografii więc pewnie coś wieczorem wrzucę. Im dłużej się zastanawiam tym chyba bardziej mi pasuje ta 18-35/1.8 aczkolwiek 50/1.8 ma fajną cenę. W sumie dałbym radę wziąć nawet 2 takie używki ale to chyba nie ma sensu bo za bardzo się będą pokrywać swoimi możliwościami?
    Nie siedzę za bardzo w temacie ale z tego co widzę to wszyscy teraz robią zdjęcia na bezlusterkowcach i najlepiej z pełną klatką. Czy jest sens pchać się w obiektywy z systemu F? Mam d5100 + 1 kitowy obiektyw.

  3. #13

    Domyślnie

    W załączniku kilka zdjęć. Na pewno 85 nie potrzebuję 50 jest wystarczające, mniejsze wartości też spokojnie wystarczy ale mam wrażenie, że proporcje samochodu zaczynają się za bardzo zmieniać (auto jest nienaturalne).
    Zdjęcia robione na maksymalnie otwartej przysłonie czyli 3,5. Oczywiście mam gdzieś filtr polaryzacyjny ale musze go znaleźć... Zdjęcia bez jakiejkolwiek obróbki więc tu też nie będę się rozpisywał. Wydaje mi się że sigma 18-35/1.8 będzie dobrym wyborem. Pomimo, że przy ogniskowej 35 samochód będzie robił się bardziej "kwadratowy" to zawszę mogę kupić stałą 50 która jest dość tania ale z 18-35 na początek będę miał większe pole manewru.
    Z pewnością oprócz samego retuszu zdjęć trzeba będzie poświęcić trochę czasu na znalezieniu ciekawych miejscówek do fotografowania. No i fotografia egzotyków typu Porsche, Ferrari i inne tego typu bardziej cieszą oko niż 1.9 Passat ale i takie też można ciekawe znaleźć. Jak macie jakieś jeszcze rady to bardzo chętnie przyjmę.
    Załączone miniatury Załączone miniatury DSC_0079.JPG  

    DSC_0070.JPG  

    DSC_0072.JPG  

    DSC_0077.JPG  

    DSC_0075.JPG  

    DSC_0074.JPG  

    DSC_0071.JPG  

    DSC_0084.JPG  

    DSC_0085.JPG  

    DSC_0087.JPG  

    DSC_0090.JPG  


  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arivia Zobacz posta
    Nie siedzę za bardzo w temacie ale z tego co widzę to wszyscy teraz robią zdjęcia na bezlusterkowcach i najlepiej z pełną klatką. Czy jest sens pchać się w obiektywy z systemu F? Mam d5100 + 1 kitowy obiektyw.
    W przypadku motoryzacji nie odczujesz zbyt wielu zalet z bezlustra. Co do pełnej klatki to już w ogóle rozkmina finansowa i gabarytowa. Nie istnieją pełnoklatkowe odpowiedniki sigmy 18-35/1.8, czy 50-100/1.8 bo byłyby monstrualnych rozmiarów. Obiektywy pod mniejsze matryce są dużo lżejsze, często sporo tańsze. Aha, co do bezlustra: wszystkie obiektywy z własnym silnikiem świetnie działają na adapterze FTZ, więc spokojnie zabierzesz je ze sobą po ewentualnej przesiadce. Zwłaszcza, że D5100 chyba nie ma wiertarki, więc ogólnie wszystko co działa Ci teraz (ze stajni Nikona, z firmami trzecimi może być różnie) będzie śmigać w systemie Z. 18-35/1.8 również

    Co do samych fotek: odblaski zabijają wszystko. Bardziej się przyglądam temu, co odbija się w karoserii i szkle, niż samemu pojazdowi, złota godzina też mogłaby Ci nieco pomóc w zbudowaniu klimatu

  5. #15

    Domyślnie

    Poszukaj Nikkora 16-80/2.8-4. Będziesz miał względnie jasno i szeroko do wnętrz, ewentualnie na zewnątrz jak będzie mało miejsca. Dłuższa ogniskowa, jak będziesz miał dużo miejsca wokół, pozwoli z kolei uniknąć zniekształceń typowych dla szerokiego kąta, o czym pisałeś tu:
    (...) mam wrażenie, że proporcje samochodu zaczynają się za bardzo zmieniać (auto jest nienaturalne) (...)

  6. #16

    Domyślnie

    Sigma 18-35/1.8 już kupiona. Dokupię tylko filtr polaryzacyjny i wrzucę coś nowego.
    Polecacie coś z filtrów 72mm do 200zł? Mam gdzieś Marumi ale nie ten rozmiar, jak go brałem to myślałem nad nim albo Hoya.
    Może być też używka. Znalazłem jakąś HOYA HD CIR-PL albo Sigma WR-CIRCULAR PL.
    Ostatnio edytowane przez Arivia ; 09-08-2023 o 00:41

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Samyang 85mm f1.4
    By czomolungma in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-01-2019, 19:15
  2. samyang 85mm F1.4 vs samyang 85mm T1.5 Samyang 85mm VDSLR
    By forpol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 18:14
  3. SAMYANG 85mm F1.4 AS ??
    By uomatko in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 13:00
  4. Samyang 85mm f/1.4 IF UMC AE
    By pierzot in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 22:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •