Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1

    Domyślnie Welon w lawendzie

    Wersja BW pojawiła się w innym wątku - Ogniskowa oraz głębia ostrości w portrecie, oczywiście zapraszam do udziału w tamtej dyskusji.
    Poniżej kolor. Warunki wiadomo jakie - jak to na polu, żadnej chmurki i pełne słońce

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z61_6784_3.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	652,4 KB
ID:	74154
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie chce skrytykować, więc wrzucę następne

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z61_6574_6.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	717,1 KB
ID:	74202
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Nie moja bajka.
    Ale drugie jest zbyt "plakatowe"
    Wiem, że nie Twoja

    Nie wiem czy dobrze odbieram określenie "plakatowe", ale zdjęcie będzie w dużym formacie na ścianie.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 19-07-2023 o 22:06
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  5. #5

    Domyślnie

    Jeden mi się podoba, dwa na pierwszy rzut oka nie.
    Otworzenie samego zdjęcia w nowej zakładce nieco zmniejsza jedną wadę - ludziki wydają się wyjęte z tortu weselnego i upakowane w pole.
    Druga wada to chmury - wyglądają, jak by były bliżej od ludzików.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #6

    Domyślnie

    To ja bede tym, ktory rzuci kamien

    Ale, ze mamy czasy jakie mamy, to musze poczynic pewien wstep.
    Prosze tego nie brac do siebie, odnosze sie tylko do zdjec, pewnego zjawiska. Kojarze autora, ze wstawial na forum dobre foty...cos kojarze

    Te zdjecia, a szczegolnie pierwsze. To jest po prostu jeleń na rykowisku. Kicz do entej potegi, ze az mdli.
    Nie wiem jak mozna cos takiego popelnic, chciec wogole zrobic tak fotografie...o mlodych to nie ma sensu wogole wspominac, bo ludzie/klienci zamawiajacy zdjecia sa czesto totalnymi ignorantami w dziedzinie fotografi.
    (Przekonalem sie o tym jak oddawalem zdjecia koledze ze slubu cywilnego, robione grzecznosciowo, po kosztach odbitek i lekki plusik. Przygotowalem cyfrowe wersje do druku w full size, wersje do ogladania i powiekszania i male zdjecia 1200pix, zeby mogl duzo znajomym w emailu zalaczyc czy wrzucac na media spolecznosciowe, no do netu ogolnie. Patrze a on odpala, te najmniejsze zdjecia i je powieksza do kilkukrotnego rozpikselowania i sie cieszy ze kogos tam w tlumei zobaczyl. No cieszy sei ogladajac kilkukrotnei rozpikselowane zdjecia )

    Ale wracajac do tego watku. Ja wiem ze fotografia slubna ogolnie sprzyja kiczowi, nie jest to artyzm (choc czasem moze byc). Ale jednak bym sie skupil na lapaniu emocji, ich wyrazu na twarzy, jakis reporterski zapis na przyszlosc jako pamiatka. Sa dobre, rzemieslnicze zdjecia slubne.
    Ale na 1 jest sztampowo w mocny punkt jak z podrecznika dla poczatkujacych, sztuczny usmiech i przekrzywiona glowka Pana Mlodego. Na tle cukierkowych kolorow i obowiazkowo z mala GO.
    Jedynie gorzej by moglo byc, jakby lezeli na bialym futrze, co bylo kiedys modne w foto slubnej dawno temu.

    Jelen na rykowisku i zachod slonca w tle.

    Gdyby to np byla para z Podhala i gory w tle, ale bez malej GO, zeby tych gor jednak troche bylo widac i jakby mieli jakis wyraz twarzy, jakies emocje dalo sie odczytac, uczucia.
    To by byla pamiatka na tle czegos z ich zycia. Dobry, rzemislniczy, pamiatkowy fot. A jakby jeszcze z twarzy, spojrzenia dalo sie cos odczytac to plus za dobry zmysl reporterski fotografa. Czy tam, dobrze inscenizowal i wydobyl z Mlodych to co czuja swiezo po slubie.

    Mam nadziej, ze nie urazilem, nie mialem takiego zamiaru. Na pewno masz w portfolio normalne zdjecie slubne a nie taki kicz.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 19-07-2023 o 23:05
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie chcę żebyś to źle odebrał, bo zdjęcia fajne, ale w mojej opinii pierwsze wygląda jakby było w studiu robione, na tle, drugie jak zabaweczki. Wygląda tak mocno sztucznie.
    Dlatego też mam mieszane uczucia
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #8

    Domyślnie

    Pamiętajcie o jednym...
    Klient nasz pan
    Jak klient chce "oczy zielone" to ciężko będzie mu sprzedać saudka

  9. #9

    Domyślnie

    Ja tam jednak oddaje pokłon w kierunku obróbki, widać solidny warsztat, a same foty... Cóż, oglądałem czasem sesje ze ślubów znajomych i przyjaciół i wiele podobnych zdjęć, a to w Bieszczadach, a to w rzepaku, czy jeziorze. Żadne z nich nie było tak dobre. Tzn. wszystkie tandetne, ale sfotografowani zadowoleni i głównie to się powinno liczyć. Także podejrzewam, że zdjęcie przedstawia to, za co zapłaciła para młoda i wygląda na zrobione bardzo profesjonalnie choć przyjmę tu akurat stanowisko Fafniaka: zupełnie nie moje klimaty

  10. #10

    Domyślnie

    No z tym drugim to pojechałeś... To niebo masakra. Jak już wklejasz to chociaż byś zadbał aby zgadzała się głębia ostrości, bo horyzont poza GO, zblurowany, a na niebie jakby to f8 było Do tego dałeś poświatę nad horyzontem centralnie, jakby stamtąd światło pochodziło, a widać po panu młodym, że pada raczej z prawej strony, więc się nie zgadza. Jak się tak przyglądam to w ogóle się zacząłem zastanawiać czy i młodzi nie są wklejeni, bo coś mi skala ludzików i krzaków lawendy nie pasuje, ale może faktycznie takie duże rosną, a wrażenie jest spowodowane obróbką (niezgodność światła oraz GO).

    Na pierwszym lepiej, choć widać punktowe rozjaśnienie młodych oraz za nimi - nad ramionami tło jest znacznie jaśniejsze niż kawałek za nimi, do tego kolor również się tam rozjeżdża. Robiłeś to gradientem radialnym w LR?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Autoportret w lawendzie...
    By edytarice in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-01-2023, 18:17
  2. [ Makro ] W lawendzie
    By Daga in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2016, 17:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •