Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Dziękuję za dobre słowo odnośnie pierwszego zdjęcia.
    Ostatnio rzadko można tutaj oglądać zdjęcia z pleneru ślubnego. Obawiam się, że ze względu na krytykę typu(....)
    Ja rozumiem, że to jest jakaś tam krytyka, mnie to nie rusza. Jednak dbając o swój wizerunek trzeba też dbać o wizerunek swoich klientów.
    No szczyt wszystkiego!
    Jeszcze na poczatku zastrzeglem ze czasy jakie sa, takie sa. I prosze nie brac do siebie.
    Podtrzymuje wszystko co napisalem na temat tamtego zdjecia. I tak, jest to krytyka, jasno wskazalem co mi sie nei podoba i jak to wyglada i jak mz bylo by lepiej a nie kiczowato.

    Teraz niestety musze juz odniesc sie do twojego wpisu i twojej osoby - co to za wyjazd ze inni nie wstawiaja zdjec ślubnych bo krytyka sie pojawia? (no dobrze jeszcze, ze nie uzyles okreslenia "mowa nienawisci" zamiast "krytyka typu" ).
    To co maja same like i gratki tylko leciec i mialkie uwagi, zebym poprawil jakis szczegolik moze, inne swiatelko czy zmienil troche WB moze. Ale tak to gratki, super, slicznie...no blagam.
    To forum to nie instagram czy face z lajkami.



    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Może coś w tym jest. Inna sprawa, że Krzysztof chyba nie darzy mnie sympatią
    Piszac swoj pierwszy post w tym watku, liczylem na jakis odzew autora, nawet sie zdziwilem ze nic nie odpisuje.
    Ale niestety idziesz na latwizne ze swoim stwierdzeniem Bo wychodzi na to ze fota swietna, tylko ktos mi napisal krytyke ostra, ale to dlatego ze mnie nie lubi
    Tu musze cie zmartwic, ale to ze sie spieralismy w jakims watku na temat wynagrodzen dla fotografow (i chyba cos przy okazji "lustra vs bezlustra"? ).
    To troche za malo zebym kogos zaczal nie lubic.

    P.S
    Zeby nie bylo ze tylko krytykuje. To zdjecie corki w fotelu spoko, nie bardzo dobre, ale spoko. Dobra rodzinna pamiatka. Lekko pozowane, brakuje mi troche spojrzenia dziewczynki. Ale sa jakies uczucia na jej twarzy jak trzyma ten bukiet. spoko.
    A drugie zdjecie, juz mi sie bardzo podoba. Taki klasyczny portret. Bardzo fajnie zlapane spojrzenie. No i to spojrzenie cos wyraza, az sie zaczyna rozmyslac co...
    Kadr nieoczywisty, dobre kolory.
    Z technikali, to ostrosc chyba nie poszla idealne na oczy, ale to szczegol nie wart uwagi oceniajac calosc.
    Podoba mi sie to zdjecie.

    I co, nie mozna bylo sprobowac z mlodych wydobyc takiego spojrzenia, mimiki jak od swojej corki? Corka ma swietna pamiatke, ty mz mozesz byc bardzo zadowlony z drugiego jej zdjecia jako portret.
    A mlodzi dostali zdjecie-pamiatke jak dinozaur z napisem Zakopane
    Bardzo mozliwe, ze nawet tego wlasnie chcieli. Tylko to kiepskie usprawiedliwienie dla fotografa.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 22-07-2023 o 02:05
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    I co, nie mozna bylo sprobowac z mlodych wydobyc takiego spojrzenia, mimiki jak od swojej corki? Corka ma swietna pamiatke, ty mz mozesz byc bardzo zadowlony z drugiego jej zdjecia jako portret.
    A mlodzi dostali zdjecie-pamiatke jak dinozaur z napisem Zakopane
    Bardzo mozliwe, ze nawet tego wlasnie chcieli. Tylko to kiepskie usprawiedliwienie dla fotografa.
    Czasem jest tak, że nie da rady. Po prostu. Są ludzie, którzy nie potrafią nawet najprostszych czynności zrealizować przed obiektywem. Nie wiem, czy było tak w tym przypadku. Zwracam jedynie uwagę na to, że fotograf czasem dociera do ściany.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    No szczyt wszystkiego!
    Jeszcze na poczatku zastrzeglem ze czasy jakie sa, takie sa. I prosze nie brac do siebie.
    Podtrzymuje wszystko co napisalem na temat tamtego zdjecia. I tak, jest to krytyka, jasno wskazalem co mi sie nei podoba i jak to wyglada i jak mz bylo by lepiej a nie kiczowato.

    Teraz niestety musze juz odniesc sie do twojego wpisu i twojej osoby - co to za wyjazd ze inni nie wstawiaja zdjec ślubnych bo krytyka sie pojawia? (no dobrze jeszcze, ze nie uzyles okreslenia "mowa nienawisci" zamiast "krytyka typu" ).
    To co maja same like i gratki tylko leciec i mialkie uwagi, zebym poprawil jakis szczegolik moze, inne swiatelko czy zmienil troche WB moze. Ale tak to gratki, super, slicznie...no blagam.
    To forum to nie instagram czy face z lajkami.




    Piszac swoj pierwszy post w tym watku, liczylem na jakis odzew autora, nawet sie zdziwilem ze nic nie odpisuje.
    Ale niestety idziesz na latwizne ze swoim stwierdzeniem Bo wychodzi na to ze fota swietna, tylko ktos mi napisal krytyke ostra, ale to dlatego ze mnie nie lubi
    Tu musze cie zmartwic, ale to ze sie spieralismy w jakims watku na temat wynagrodzen dla fotografow (i chyba cos przy okazji "lustra vs bezlustra"? ).
    To troche za malo zebym kogos zaczal nie lubic.

    P.S
    Zeby nie bylo ze tylko krytykuje. To zdjecie corki w fotelu spoko, nie bardzo dobre, ale spoko. Dobra rodzinna pamiatka. Lekko pozowane, brakuje mi troche spojrzenia dziewczynki. Ale sa jakies uczucia na jej twarzy jak trzyma ten bukiet. spoko.
    A drugie zdjecie, juz mi sie bardzo podoba. Taki klasyczny portret. Bardzo fajnie zlapane spojrzenie. No i to spojrzenie cos wyraza, az sie zaczyna rozmyslac co...
    Kadr nieoczywisty, dobre kolory.
    Z technikali, to ostrosc chyba nie poszla idealne na oczy, ale to szczegol nie wart uwagi oceniajac calosc.
    Podoba mi sie to zdjecie.

    I co, nie mozna bylo sprobowac z mlodych wydobyc takiego spojrzenia, mimiki jak od swojej corki? Corka ma swietna pamiatke, ty mz mozesz byc bardzo zadowlony z drugiego jej zdjecia jako portret.
    A mlodzi dostali zdjecie-pamiatke jak dinozaur z napisem Zakopane
    Bardzo mozliwe, ze nawet tego wlasnie chcieli. Tylko to kiepskie usprawiedliwienie dla fotografa.
    Ja również zastrzegłem, że mnie to nie rusza. Jednak postaw się teraz na miejscu takiej Pary Młodej, która może trafić na swoje zdjęcie z komentarzem:

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Te zdjecia, a szczegolnie pierwsze. To jest po prostu jeleń na rykowisku. Kicz do entej potegi, ze az mdli.
    Nie wiem jak mozna cos takiego popelnic, chciec wogole zrobic tak fotografie...o mlodych to nie ma sensu wogole wspominac, bo ludzie/klienci zamawiajacy zdjecia sa czesto totalnymi ignorantami w dziedzinie fotografi.
    (Przekonalem sie o tym jak oddawalem zdjecia koledze ze slubu cywilnego, robione grzecznosciowo, po kosztach odbitek i lekki plusik. Przygotowalem cyfrowe wersje do druku w full size, wersje do ogladania i powiekszania i male zdjecia 1200pix, zeby mogl duzo znajomym w emailu zalaczyc czy wrzucac na media spolecznosciowe, no do netu ogolnie. Patrze a on odpala, te najmniejsze zdjecia i je powieksza do kilkukrotnego rozpikselowania i sie cieszy ze kogos tam w tlumei zobaczyl. No cieszy sei ogladajac kilkukrotnei rozpikselowane zdjecia )

    Ale wracajac do tego watku. Ja wiem ze fotografia slubna ogolnie sprzyja kiczowi, nie jest to artyzm (choc czasem moze byc). Ale jednak bym sie skupil na lapaniu emocji, ich wyrazu na twarzy, jakis reporterski zapis na przyszlosc jako pamiatka. Sa dobre, rzemieslnicze zdjecia slubne.
    Ale na 1 jest sztampowo w mocny punkt jak z podrecznika dla poczatkujacych, sztuczny usmiech i przekrzywiona glowka Pana Mlodego. Na tle cukierkowych kolorow i obowiazkowo z mala GO.
    Jedynie gorzej by moglo byc, jakby lezeli na bialym futrze, co bylo kiedys modne w foto slubnej dawno temu.

    Jelen na rykowisku i zachod slonca w tle..
    Dla Ciebie to konstruktywna krytyka. Nigdzie nie napisałem, że oczekuję ochów i achów.
    Jeśli chodzi o zdjęcie w fotelu - Tobie brakuje spojrzenia, a ja właśnie chciałem, aby nie patrzyła w obiektyw.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #24

    Domyślnie

    Można zrobić oryginalne, niekiczowate zdjęcia ślubne, choć to oczywiście wymagać będzie chęci, innego spojrzenia i gustu pary młodej. Ślubny fotograf ma znikomy wpływ na wyrobienie smaku u klienta...
    Ale znajdzie się kilka zdjęć np. Tomasza Wiecha, który ślubne też robił, acz nie jest to główny nurt jego fotografii.

  5. #25

    Domyślnie

    Już nie w lawendzie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z61_7466_2.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	624,2 KB
ID:	75732
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #26

    Domyślnie

    Kolejne kiczowate zdjęcie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z61_7659.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	910,6 KB
ID:	75769
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #27

    Domyślnie

    Fajne, klimatyczne. Dla mnie OK - zgodne z okolicznością i emocjami.
    Sporo szwedzkiej blachy i trochę szkła...

  8. #28

    Domyślnie

    Jak powyżej, bardzo dobry ślubny fot. Choć zastanawiam się, czy nogi Młodej nie wyszły bladziej niż twarz. Może kwestia odbić od sukienki, ale parę Kelwinów w dół może by to optycznie wyrównało? No i sama rama, choć bezsprzecznie bajerancka, jest baaardzo ciężka, może nawet trochę przytłaczająca w stosunku do tematu. Ale to już może subiektywne odczucia, spece od komponowania obrazu mogą spokojnie stwierdzić, że mam dałna oczu

  9. #29

    Domyślnie

    Bardzo ok, ostatnie nawet bardzo. Takie jak być powinno na tego typu reportaż.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    W jaki sposób doświetlona jest ostatnia scena?
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Bardzo ok, ostatnie nawet bardzo. Takie jak być powinno na tego typu reportaż.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    W jaki sposób doświetlona jest ostatnia scena?
    Stroboss 60N za plecami, z prawej Godox AD300 Pro z oktą.
    Dzięki za miłe słowo

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z61_7465.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	1,39 MB
ID:	75796
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Autoportret w lawendzie...
    By edytarice in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-01-2023, 18:17
  2. [ Makro ] W lawendzie
    By Daga in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2016, 17:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •