Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Wątek: składanie PC

  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    PS. Deja vu normalnie, przypomniała mi się dyskusja o zamiennikach baterii i power bankach. Tu jest tak samo, zamienników ani power banków nie użytwam, nie muszę, mam po jednym zapasowym oryginale i wystarcza. Czy zamienniki wychodzą taniej? Jasne. Ale ja mam wygodniej i święty spokój Widać jestem w mniejszości, trudno, nie znam się.

    Zmiana RAMu na szybszy, dołożenie RAMu, wymiana karty graficznej na nowszą/mocniejszą, wymiana procesora po roku czy dwóch latach na lepszy lub nowszy model (którego mogło nawet nie być w momencie kupna zestawu), zmiana chłodzenia na wydajniejsze. Każda z tych czynności bez wymiany całego komputera to jak kupno zamiennika. Wymiana całego komputera co 5 lat to jak kupno oryginału... Mega słaba analogia w mojej opinii.

    Tak w temacie wątku - fajna cena dzisiaj wpadła na Asrock Z690 Taichi:
    https://supertech.pl/produkt/asrock_..._94592572.html
    969zł, to mniej niż połowa normalnej ceny. Tylko właśnie... przez moje "przewidywanie" nie bardzo teraz widzę sens wchodzenia w LGA 1700.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  2. #52

    Domyślnie

    Tego fragmentu o zamiennikach nie zauważyłem... kompletnie nie trafione porównanie

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Zmiana RAMu na szybszy, dołożenie RAMu, wymiana karty graficznej na nowszą/mocniejszą, wymiana procesora po roku czy dwóch latach na lepszy lub nowszy model (którego mogło nawet nie być w momencie kupna zestawu), zmiana chłodzenia na wydajniejsze. Każda z tych czynności bez wymiany całego komputera to jak kupno zamiennika. Wymiana całego komputera co 5 lat to jak kupno oryginału... Mega słaba analogia w mojej opinii.
    Ale nie o tym mowa. Przecież nie mam nic przeciwko wymianie podzespołu komputera jeżeli nadarzy się okazja. Po kilku latach wyszedł nowy procek który pasuje do naszej płyty - rewelacja, czemu nie. Albo dokładamy sobie RAM'u dla wygody bo ceny spadły, czy wymieniamy GPU z analogicznych powodów.
    Ale to jest tylko bonus, a nie coś co zakładałem przy zakupie nowego komputera. Innymi słowy - przy zakupie zestawu komputerowego moim zdaniem warto kupić na tyle mocny, aby te kilka lat dało się na nim wygodnie pracować bez robienia niczego. A jak się z biegiem czasu okaże że przy okazji uda wymienić kilka rzeczy i komputer posłuży nam dłużej - to już tylko wartość dodana, a nie coś na co powinno się liczyć przy zakupie.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ale nie o tym mowa. Przecież nie mam nic przeciwko wymianie podzespołu komputera jeżeli nadarzy się okazja. Po kilku latach wyszedł nowy procek który pasuje do naszej płyty - rewelacja, czemu nie. Albo dokładamy sobie RAM'u dla wygody bo ceny spadły, czy wymieniamy GPU z analogicznych powodów.
    Ale to jest tylko bonus, a nie coś co zakładałem przy zakupie nowego komputera. Innymi słowy - przy zakupie zestawu komputerowego moim zdaniem warto kupić na tyle mocny, aby te kilka lat dało się na nim wygodnie pracować bez robienia niczego. A jak się z biegiem czasu okaże że przy okazji uda wymienić kilka rzeczy i komputer posłuży nam dłużej - to już tylko wartość dodana, a nie coś na co powinno się liczyć przy zakupie.
    Myślę, że właśnie z fafniakiem o tym piszemy - chodzi mi o pierwsze cztery zdania. Czyli wychodzi na to, że w większości się zgadzamy. Ja zakładam (albo "przewiduję" jak to ujął wcześniej Jacek), że któraś platforma na ten czas będzie bardziej rozwojowa, patrzę też na ograniczenia płyty. Nie zajmuje mi to dużo czasu. I tak najczęściej większość osób siedząca chociaż lekko w temacie jest w stanie wydedukować, że LGA 1700 zaraz będzie zastąpione przy okazji premiery procesorów 15 generacji. Bardziej przyszłościowo jest na dzień dzisiejszy wybrać AM5 - oczywiście składając nowy komputer. Nie twierdzę, że na Ryzenach 5800x3d/5900x/5950x czy na Intelu 13xx/14xx nie popracuje się jeszcze komfortowo przez najbliższe 5 lat. Zupełnie nie o to mi chodzi.

    Kupno (tak jak Ty to zrobiłeś) 7950x i 7950x3d w tym momencie jest bardziej przyszłościowe niż 14900k. Pomijam zupełnie kwestie finansowe. Ja tylko nie traktuję możliwości upgradu jako bonus. Tylko tyle.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 17-02-2024 o 21:32
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Myślę, że pokolenia 60-80 mają zbyt duży bagaż bidy by "prościej" przebijało "drożej". Tak po prostu

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Mało tego, wydaje mi się że dla tych pokoleń "prościej"=taniej
    Kluczowym wydaje się tu być sformułowanie, którego użyłeś "wydaje mi się "

    Generalnie - generalizujesz

  6. #56

    Domyślnie

    Być może.
    Ale mam obserwacje które to potwierdzają... Luz

  7. #57

    Domyślnie

    Witam,

    widze że dyskusja się rozwinęła po moim pytaniu. Może dodam coś od siebie, jako osoby niezbyt wymagającej codo kompa, po pierwsze nie zarabiam na tym, może czasem cos się da dorobić.
    Opisze sytuacje z mojego punktu widzenia. Więc gdyby mi nie padł dysk to kompa bym nie zmieniał/modernizował. Ale że tak sie stalo to chcę to wykorzystać i poprawić, bo widze, ze obróbka zdjęc zbiorczo męczy już mój sprzęt.
    Ostatnio co zmieniałem coś w kompie to było kupno ssd, pod system jakieś 2-3 lata temu i podarowana karta grafiki od kolegi. Procesor to i5-2500k, więc dziadek. Jak widać teń sprzet służył mi dobre 8 lat może nawet więcej (mowa o płycie i procku). Mogę powiedziec, ze nie trzeba zmiany sprzetu co 5 lat, nie każdy tego potrzebuje. Jeśli miałbym tak modernizować komp co 2-3lata, to te pieniądze wolę dac w nowy obiektyw, lub coś do sprzetu audio. Każdy ma inne wymagania i potrzeby. nie mówie tu o profesjonalistach co na tym zarabiają i jest im potrzebny mocny komp. Sam robie meble na wymiar, i wiem, że dobre narzędzia to polowa sukcesu.

    Post napisałem nie by kogoś przekonywać, tylko opisałem swój pogląd. Nieważne czy kupię intel czy amd, bedzie mi to służyło kilka dobrych lat.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fader_audio Zobacz posta
    https://www.benchmark.pl/testy_i_rec...#testyprogramy
    Wydaje się bardzo ciekawą propozycją. Tylko to jest procek bez modułu graficznego (o ile dobrze wyczytałem)

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    https://www.benchmark.pl/testy_i_rec...#testyprogramy
    Wydaje się bardzo ciekawą propozycją. Tylko to jest procek bez modułu graficznego (o ile dobrze wyczytałem)
    tak odblokowany i bez grafiki, kartę graficzna i tak mam więc nie potrzebne, teraz kwestia tego czy warto z tej serii dołożyć troszkę i kupić i7 12700kf

    dzieki za linka
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Składanie komputer
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 20:23
  2. Składanie kompa
    By sruba in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 22:23
  3. LR4 i składanie panoram
    By stachmuszel in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 13:22
  4. Składanie fotoksiążki
    By volvo in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 13:18
  5. Składanie gifów
    By jerrybb1 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •