Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Wątek: składanie PC

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    ...Czyli co, mamy dwa samochody, jeden pali 10l na 100km, drugi 20l na 100km, ale to bez znaczenia, bo jak stoją w garażu to żaden nie pali nic?
    Ładna moto paralela była na początku filmiku - porównanie do spalania przy prędkości 200 mil/h.
    Rzeczywista praca to nie jest 100% obciążenie. Można dodać niestety, bo by się zadanie szybciej wykonało.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  2. #22

    Domyślnie

    M_a_g - Czy Ty cały czas używasz pełnej mocy? U mnie jest z tym różnie - czasami jakiś tutorial na YT, czasami tylko leci muzyka, czasami prace graficzne. Jeżeli ktoś po włączeniu kompa natychmiast wykorzystuje 100% mocy, to zgadzam się, Intel "pali" więcej. Ale, jak pokazane zostało w filmie który podlinkowałem, przy mniejszym obciążeniu Intel zużywa mniej prądu od AMD.
    Na samochodach się nie znam, ale wydaje mi się, że są różne rodzaje jazd - wyczynowa, ekonomiczna i nie zawsze musimy cisnąć gaz do dechy, a wówczas spalanie jest inne.
    Pytanie - obejrzałeś ten film?
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  3. #23

    Domyślnie

    Każdy komputer przy czytaniu emaili czy przeglądaniu sieci pracuje na "wolnych obrotach", i tutaj dyskusje o zużyciu energii nie mają sensu bo różnice są zwyczajnie małe.
    Natomaist jasne, mam komuter (ba, 3 komputery) PC które pracują 100% czasu na 100% obrotów. Powiedzmy 2-5 godzin dziennie, w weekendy pewnie więcej.
    Zdjęcie poniżej - pokój gier i zabaw moich dzieci. 3. komputery PC, używane do gier. Aktualnie wszystko na AMD (Ryzen 9 7950X3D + 4090, Ryzen 9 7950X + 3090, i Ryzen Threadripper PRO + 3090), poprzednio był Intel.
    Te komputery stoją wyłączone, do czasu kiedy ktoś chce sobie pograć. I wtedy wszystko chodzi na 100% mocy żeby FPS'y w 4K były na poziomie 200-240 bo tyle monitory obsługują.
    Sumaryczny pobór mocy to 4.2 KW, to nie żart, odczyt z UPS'a do którego to wszystko jest podłączone. Na zdjęciu widać że na ścianie (aktualnie pod pokrywą, zima jest) jest zamontowana klimatyzacja bo komputery tak nagrzewały pokój że było jak w saunie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3455.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	497,8 KB
ID:	78918
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #24

    Domyślnie

    Słuchajcie... u przeciętnego juzera myślę, że spokojnie 50% to jest niskoobciążeniowa robota.

  5. #25

    Domyślnie

    dziekuje za odpowiedzi, otrzymalem trochę informacji, lecz nadal nie mam pojęcia co wybrać, może podam model karty graficznej, żeby było wiadomo z czym ten procek bedzie pracował. Karta to ASUS directCU II GeForce GTX 780 Ti 4GB.
    co mnie zastanawia to co lepiej się spisuje 8 "prawdziwych" rdzeni w ryzen 7, czy 8 i 4 pomocniczne w intelu.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  6. #26

    Domyślnie

    To karta z 2013 roku, więc w grach to ona będzie wąskim gardłem.
    Z jakich programów korzystasz?

    Ja myślę powoli nad przesiadką i będę się pozbywać 5900x położonym na X570.

    Jeśli chodzi o temat poboru mocy to nie bardzo mnie interesuje ta mała różnica w momencie gdy komputer absolutnie nic nie robi. Jak już pracuję na komputerze to raczej ma jakieś obciążenie, wtedy pewnie różnice się zacierają. W dużym stresie dużo korzystniej wypada AMD. Tylko dla mnie to nigdy nie było kryterium wyboru. Nie zgodziłem się tylko co do sformułowania "to mit".
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #27

    Domyślnie

    od czasu kiedy kupiłem zetkę to korzystam z capture nx-d, czasem sporadycznie z lighroom, photoshopa już nie używam, ze względu że nie mam już do niego dostępu, ale też za bardzo nie mam potrzeby. potem program do projektowania mebli (on raczej nie jest wymagajacy), czasem convertuje muzyke. to w zasadzie tyle. mam w planach coś poskładac z filmików żeby miec jakas pamiatkę, lub zobaczyć z cieawości jak to jest.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    od czasu kiedy kupiłem zetkę to korzystam z capture nx-d, czasem sporadycznie z lighroom, photoshopa już nie używam, ze względu że nie mam już do niego dostępu, ale też za bardzo nie mam potrzeby. potem program do projektowania mebli (on raczej nie jest wymagajacy, czasem convertuje muzyke. to w zasadzie tyle. mam w planach coś poskładac z filmików żeby miec jakas pamiatkę, lub zobaczyć z cieawości jak to jest.

    W sumie to przez to ze dysk mi padl to chce wykorzystać tą sytuacje i zmienić kompa. mogłbym kupić jakiś dysk, ale wolałbym już iśc jednak w strone m.2.

    Myślę że którykolwiek bym wziął procek z wymienionych to będzie lepiej, w końcu 10 lat to sporo.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fader_audio Zobacz posta
    ...wolałbym już iśc jednak w strone m.2.

    Myślę że którykolwiek bym wziął procek z wymienionych to będzie lepiej, w końcu 10 lat to sporo.
    O to to.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  9. #29

    Domyślnie

    Dlatego też napisałem że jeżeli nie masz w zwyczaju wymieniać procesora co 2/3 lata to brałbym AM4 i najwydajniejszy na jaki cię stać. W nowoczesnych programach graficznych i montażowych rolę przetwarzania bierze na siebie karta graficzna i także ją trzeba wymienić.
    Ostatnio oglądałem trochę materiałów na temat AM5 i według mnie nie opłaca się tego brać. Zbyt wiele problemów. I temperatury i kompatybilność RAMu i problemy z płytami głównymi...
    To już wolałbym INTELa. Ostatnio potaniała któraś z i5. Na tyle potaniała, że podobno stała się "killerem" opłacalności.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Edytka...
    Warto zajrzeć tutaj :
    https://techlipton.pl/2024/polecane-...owe-luty-2024/
    CO PRAWDA są to zestawy do gier, ale tak jak wcześniej napisałem, coraz więcej programów graficznych (w tym foto) oraz programów montażowych opiera się na kartach graficznych.
    Ja wybierałbym karty nvidii - bo wydaje się, że ich wydajność vs zużycie energii jest lepsze. Oraz chyba programy graficzne lepiej użytkują ich możliwości.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fader_audio Zobacz posta
    ...jak można to odkopię wątek, mam nadzieję, że autor wątku nie bedzie miał za złe...
    I chwała za wykopki, zawsze przy okazji czegoś można się dowiedzieć.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Składanie komputer
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 20:23
  2. Składanie kompa
    By sruba in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 22:23
  3. LR4 i składanie panoram
    By stachmuszel in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 13:22
  4. Składanie fotoksiążki
    By volvo in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 13:18
  5. Składanie gifów
    By jerrybb1 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •