Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Wątek: składanie PC

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    Do czego potrzebny jest siostrzenicy tak silny komputer? Jerśli do gier to można zrozumieć.
    Tak też do gier, z zapasem

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Tak też do gier, z zapasem
    Nieco na wyrost ale przyszłościowo, jako że w poprzednim szybko padła ta 'aura' i karta grafiki

  3. #13

    Domyślnie

    witam,

    jak można to odkopię wątek, mam nadzieję, że autor wątku nie bedzie miał za złe.

    W starym kompie padł mi dysk. Postanowiłem w tej sytuacji zmienić już kompa na nowy, bo obecny juz wiekowy jest (procek i5 2500K),
    nie znam się zbyt dobrze na kompach i mam dylemat - iśc w intel Intel Core i7-12700KF lub Intel Core i5-12600KF czy AMD Ryzen 7 5800X lub AMD Ryzen 7 5700X - budżet na procek max ok 1000.
    karte grafiki mam dobrą, asus, ale nie pamietam modelu, jest to jedna dobra karta odkupiona od kolegi gracza.
    Który z tych procesorów byście polecili, 7 5700x zużywa prawie połowe mniej energii, ale może być trochę mniej wydajny. czy wieksze zapotrzebowanie na energie jest adekwatne do wzrostu wydajności. na co zwrócić uwage w płytach głownych. nie muszę mieć ddr5, ani pcie 5. Napomnę, że raczej w nie będe grał na kompie mam od tego konsole. Głownie to bedzie do obróki zdjęc (raczej niezbyt zaawansowanej), może też bedę próbował coś z filmami na własny użytek - żeby była jakaś pamiątka jak córki były małe.
    z góry dzięki za sugestię.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  4. #14

    Domyślnie

    Pomyśl nad Ryzenem 7600 / 7600x. Tani procesor, ale da Ci możliwość w przyszłości jakiegoś upgradu ze względu na AM5.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  5. #15

    Domyślnie

    dzięki, faktycznie jest przyszłościowe, jednak chyba bede wołał miec starszy, ale z wiekszą ilościa rdzeni, choć teraz porównałem to ten 7600x jest troszkę badziej wydajny o 1GHz w zaokrągleniu, ale zużywa wiecej energii.
    Do tego juz musiałbym kupić ddr5 i płyta pod AM5 chyba tez juz by wyszła drożej. Przemyslę Twoja propozycję bo wydaję sie tez ciekawa.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  6. #16

    Domyślnie

    A ja bym rozważył jednak AM4
    Jeżeli nie masz tendencji do wymian procesorów itp.
    AM5 jest jednak dość drogie

  7. #17

    Domyślnie

    Z tym zużyciem większej ilości prądu przez Intela to mit. Wrzucałem już jakiś czas temu tu link do testu (https://www.youtube.com/watch?v=JHWxAdKK4Xg).
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    Z tym zużyciem większej ilości prądu przez Intela to mit. Wrzucałem już jakiś czas temu tu link do testu (https://www.youtube.com/watch?v=JHWxAdKK4Xg).
    Wychodzi na to, że wszyscy się mylą. To musi być jakiś spisek Na ten jeden filmik mogę pokazać 10 gdzie to Intel zjada dużo więcej w stresie. W idlu często zużywa mniej, choć to też żadna reguła. Najlepiej porównać bezpośrednio dwa interesujące nas procesory.

    https://www.youtube.com/watch?v=9WRF2bDl-u8
    https://www.youtube.com/watch?v=l9LN4bkCWVM
    https://cpuninja.com/amd-ryzen-vs-intel/
    https://develop3d.com/workstations/1...or-cad-beyond/


    Poniżej dwa interesujące mnie procesory:
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #19

    Domyślnie

    MstrG - czytajmy/oglądajmy ze zrozumieniem. Nie przeczę, że procesory Intela zjadają więcej energii ALE przy intensywnym użytkowaniu. Twoje linki to potwierdzają, bowiem testy były robione albo podczas gier albo wydajnej pracy. I zgodziłbym się z ową tezą o większej prądożerności Intela w momencie, gdybyś odpalał kompa i przez cały czas orał jego pełną wydajność. Natomiast nie wiem jak Ty, ale przeważnie posiadacz kompa używa go nie tylko do obrabiania zdjęć czy montowania filmików. Ale na przykład do przeglądania forum, czytania artykułów, wiadomości, oglądania filmów czy całej masy mniej wydajnych rzeczy. Jeśli Twój komp przez cały czas pracuje na 100% wydajności, OKO, masz rację. Ale przeważnie tak nie jest i właśnie o tym jest filmik, do którego zapodałem link. Jeżeli masz jakieś inne, z tych 10 o których wspominałeś, ukazujące zużycie energii w normalnych warunkach, to byłbym wdzięczny o info, bowiem ważne jest uzupełnianie swojej wiedzy.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    MstrG - czytajmy/oglądajmy ze zrozumieniem. Nie przeczę, że procesory Intela zjadają więcej energii ALE przy intensywnym użytkowaniu. Twoje linki to potwierdzają, bowiem testy były robione albo podczas gier albo wydajnej pracy. I zgodziłbym się z ową tezą o większej prądożerności Intela w momencie, gdybyś odpalał kompa i przez cały czas orał jego pełną wydajność. Natomiast nie wiem jak Ty, ale przeważnie posiadacz kompa używa go nie tylko do obrabiania zdjęć czy montowania filmików. Ale na przykład do przeglądania forum, czytania artykułów, wiadomości, oglądania filmów czy całej masy mniej wydajnych rzeczy. Jeśli Twój komp przez cały czas pracuje na 100% wydajności, OKO, masz rację. Ale przeważnie tak nie jest i właśnie o tym jest filmik, do którego zapodałem link. Jeżeli masz jakieś inne, z tych 10 o których wspominałeś, ukazujące zużycie energii w normalnych warunkach, to byłbym wdzięczny o info, bowiem ważne jest uzupełnianie swojej wiedzy.
    Zastanów się nad Twoją argumentacją bo jest zupełnie nielogiczna. Zużycie energii mierzy się w stresie bo w stanie spoczynku nie ma ono znaczenia, komputer jest do pracy, nie po to aby stał włączony i nic nie robił.
    A Ty jednocześnie przyznajesz że Intel ma większy pobór mocy niż AMD, z drugiej strony bagatelizujesz ten fakt pisząc że tylko pod obciążeniem.
    Czyli co, mamy dwa samochody, jeden pali 10l na 100km, drugi 20l na 100km, ale to bez znaczenia, bo jak stoją w garażu to żaden nie pali nic?
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Składanie komputer
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 20:23
  2. Składanie kompa
    By sruba in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 22:23
  3. LR4 i składanie panoram
    By stachmuszel in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 13:22
  4. Składanie fotoksiążki
    By volvo in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 13:18
  5. Składanie gifów
    By jerrybb1 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •