Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie czy warto kupić obecnie 80-200 f\2.8 D ED New

    Witam.Chcę kupić ww obiektyw w teoretycznie bardzo dobrym stanie.Miałem kupić 70-200 nikora vrI ,ale nie wyszło.Chcę kupić 80-200.Na co zwrócić uwagę?Jak jest z żywotnością silnika.Jak wygląda ew.naprawa?Czy jest możliwość naprawy silnika,czy raczej już nie.Może ktoś napisze coś konkretnego? Może TOP 67 coś powie?pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    To chcesz kupić ten http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/afd802028n.jpg ( bez silnika) czy ten tj. Af-S ostatnia wersja 80-200/2.8 http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/afs80200.jpg. Jeżeli ten drugi to pamiętaj, że to szkło już nie jest produkowane od 20 lat i z jego serwisowaniem może być problem (ktoś tu kiedyś pisał, że nie jest już serwisowany przez Nikona) oraz ,że był to obiektyw używany często do roboty/reporterki. A na co zwracać uwagę przy zakupie używanego obiektywu - na stan soczewek, powłok, czystość wewnątrz obiektywu (drobne paprochy są pomijalne), pracę przysłony, czy nie jest zabrudzona/zaolejona, stan obudowy - drobne ryski, przetarcia są nieistotne ale większe uszkodzenia mogą wskazywać na upadek/uderzenie, pracę af, w obiektywach z silnikiem ma on pracować płynnie w całym zakresie ogniskowania i cicho bez pisków/szurania. No i sample najlepiej w pełnej rozdzielczości żeby móc ocenić obrazowanie obiektywu i czy równo rozkłada ostrość w kadrze.
    Ostatnio edytowane przez Darek72 ; 07-07-2023 o 07:03

  3. #3

    Domyślnie

    zestaw informacji jak przy kupnie dowolnego używanego obiektywu :P a akurat w tym przypadku sprawa ma się trochę inaczej, autor pisał o silniku, czyli w grę wchodzi stosunkowo rzadki model AF-S 80-200D, którego silnik słynie z awaryjności i braku części zamiennych (ponoć poszły na dno razem z zalaną fabryką Nikona). Też się łasiłem na ten obiektyw, ale niestety poza tym, że raz uwalony staje się szkłem manualnym, to jeszcze potrafi usmażyć elektronikę w FTZ (nie napisałeś w sumie do jakiego body chcesz to szkło zapiąć), podobnie zresztą jak AF-S 28-70/2.8. Ponoć pierwszym objawem kończącego się napędu autofokusa są piski. Natomiast jeśli masz zamiar zapinać ten obiektyw pod lustro, to radziłbym rozważenie wersji na śrubokręt - tam AF też daje radę dość przyzwoicie. Bawiłem się chwilę z D700 i wydawał się OK. No chyba, że jakieś sporty i inne szybkie tematy, to pewnie 70-200 będzie lepszym rozwiązaniem.

  4. #4

    Domyślnie

    Używany byłby z D700 i D750.Nie do sportu,do spokojniejszych zdjęć.dzięki

Podobne wątki

  1. Dlaczego warto/nie warto kupić D750
    By artur0372 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 16-09-2019, 08:11
  2. czy warto obecnie kupic J1
    By Andi74 in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-06-2017, 14:49
  3. Jaką Canon Pixma obecnie najlepiej kupić do zdjęć
    By piotredy in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 12:31
  4. Czy warto kupić obecnie 85 1.8 D
    By Kubuś24 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 30-07-2012, 09:05
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 12:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •