Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38
  1. #31

    Domyślnie

    Ostatnio oglądałem okolicę gdzie mieszka moje wujostwo, koło Krakowa, i oto dom ich sąsiada jest zamazany, a na zdjęciach sprzed lat jest widoczny

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Chyba nie tylko przez same zgłoszenia Google postanowiło się wycofać
    Jednak sondaż, to nie referendum.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Jednak sondaż, to nie referendum.
    Gdzieś kiedyś o tym czytałem, być może to tylko fake news. Ciężko znaleźć informacje o tym sprzed 13 lat, ale jak widać były nawet na ten temat debaty polityczne i sondaże, więc możliwe, że to nie tylko przez zgłoszenia o "zamazanie".

    Masz gdzieś jakiś artykuł o tym lub stanowisko Google, że "im się to nie opłacało"?
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 05-09-2023 o 22:23
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Masz gdzieś jakiś artykuł o tym lub stanowisko Google, że "im się to nie opłacało"?
    Nie znajdę teraz. Parę lat temu zainteresowałem się, czemu Niemcy nie są "obfotografowane" i na taki artykuł trafiłem. Sprawdzałem później i trafiałem na ulice, gdzie ponad połowa domów była zamazana. Ciekawe, że dotyczyło to też części bloków (fasad mieszkań). Myślę, że Google miało z tym za dużo pracy i uzyskiwało nieużyteczny efekt, więc sobie odpuścili - przeczekali.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  5. #35

    Domyślnie

    A jak jest w innych krajach? Szczególnie tych "przyfrontowych"?
    Nie pamiętam teraz dokładnie, ale bardzo zdziwiłem sie kiedyś dostając informację o niemożności zrobienia "czegoś tam" na zachodzie. Bo przepisy, bo trzeba mieć specjalne zezwolenie.
    Moi znajomi z ciekawości zajrzeli we francji "za płot" (w sensie, że stanęli na murku przy płocie i popatrzyli co jest za ogrodzeniem) prywatnych posesji, nie wyglądających na jakieś bardzo wypasione. Poszli dalej... Po ok 40 minutach zgarnęło ich 3 tajniaków policyjnych. Okazało sie że mieszkańcy zadzwonili, bo zobaczyli, że ktoś ich obserwuje. System kamer na ulicach ich śledził itd.
    W anglii nie mineło 15 minut od momentu jak rozstawiłem statyw z kamerą, by zrobić obrazki z typowego angielskiego osiedla (te ceglaste koszmarki) jak podjechała policja i zaczęła przepytywać mnie "na okoliczność".
    We francji nie mogłem zrobić jakiś budynków z zewnątrz.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Nie znajdę teraz. Parę lat temu zainteresowałem się, czemu Niemcy nie są "obfotografowane" i na taki artykuł trafiłem. Sprawdzałem później i trafiałem na ulice, gdzie ponad połowa domów była zamazana. Ciekawe, że dotyczyło to też części bloków (fasad mieszkań). Myślę, że Google miało z tym za dużo pracy i uzyskiwało nieużyteczny efekt, więc sobie odpuścili - przeczekali.
    Też parę lat temu się interesowałem
    Z tego co pamiętam były duże protesty, spłonął chyba też jakiś samochód Googla. Nie zmienia to faktu, że podawanie Niemiec jako przykład (choć już najprawdopodobniej nieaktualny) nic w naszej kwestii nie zmienia. Dla mnie taki przepis nie powinien wejść.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Dla mnie taki przepis nie powinien wejść.
    No, argument nie do odparcia.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    No, argument nie do odparcia.
    W tym zdaniu nie ma żadnego argumentu
    Może po swoim "argumencie" z niemieckim Street View podziel się swoją wizją katalogu dozwolonych fryzur jak to ma miejsce w Korei Północnej?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. zakaz fotografowania w Katowicach
    By Sławomir in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 24-12-2014, 13:31
  2. Zakaz fotografowania ze statywem !!!!
    By razza in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 19:18
  3. prawny zakaz fotografowania ???
    By lemur126 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-08-2011, 16:01
  4. Zakaz fotografowania na lotnisku Chopina?
    By kacperek2004 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 23:09
  5. [ Pozostałe ] Zakaz fotografowania...
    By Radek_1 in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 23:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •