Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56
  1. #51

    Domyślnie

    Odkryłem dzisiaj jedną, niemiłą niespodziankę - otóż ten AI Denoise nie działa na mniejszych rawach (przynajmniej w soniaczach). Jeśli ustawię M-raw (czyli 26mpx) to funkcja jest niedostępna, nie da się kliknąć, jest napisane ze obecnie nie obsługuje tego formatu pliku. Przy pełnym 61mpx raw - działa wszystko normalnie.
    Trochę zgrzyt, bo akurat wysokiego iso używam zwykle tam gdzie nie potrzebuję dużych rawów (wszelkie repo komercyjne jak i jakieś rodzinno-pamiątkowe) więc będę musiał pamietać, że jak się robi lipa ze światłem to lepiej się przełączyć na pełny raw. Przed chwilą obrabialem jakieś zdjęcia z wypadu w góry, a robiąc zdjęcia przy ognisku nie zwracałem uwagi na iso (bo przecież się odpali AI i sie wyczyści), a tu zonk...

    W Nikonie chyba tylko w Z9 jest ta funkcja, tak? Bo coś kojarzę, że Z8 z tego wykastrowali (absurdalne imo). Warto sprawdzić, żeby nie zaskoczyć się niemiło przy obróbce tak jak ja

  2. #52

    Domyślnie

    Siema
    Czy laptop o takich parametrach
    165Hz
    i5-12450H
    16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050
    4gb karta graficzna
    Moc karty graficznej 90w,
    Ogarnie Light room w kwestii Odszumiania Ai w miarę szybkiego i obróbki zdjęć? Bo jak narazie mecze się na starym lapku, gdzie AI wogole nie daje rady, przejście z jednego zdjęcia do drugiego to też katorga.
    Jeżeli ktoś ma podobne parametry proszę o opinie.

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez romano87 Zobacz posta
    Siema
    Czy laptop o takich parametrach
    165Hz
    i5-12450H
    16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050
    4gb karta graficzna
    Moc karty graficznej 90w,
    Ogarnie Light room w kwestii Odszumiania Ai w miarę szybkiego i obróbki zdjęć? Bo jak narazie mecze się na starym lapku, gdzie AI wogole nie daje rady, przejście z jednego zdjęcia do drugiego to też katorga.
    Jeżeli ktoś ma podobne parametry proszę o opinie.
    Procesor 165Hz raczej tego nie ogarnie Ciekawie też podajesz wydajność karty graficznej - 90W? To nie żarówka starego typu gdzie im więcej tym mocniej świeci
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #54

    Domyślnie

    Coś Ci ta kpina nie wyszła, choć tam faktycznie jest błąd.
    165Hz to (najpewniej) odświeżanie matrycy, a RTX3050M ma różne TGP:
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez romano87 Zobacz posta
    Siema
    Czy laptop o takich parametrach
    165Hz
    i5-12450H
    16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050
    4gb karta graficzna
    Moc karty graficznej 90w,
    Ogarnie Light room w kwestii Odszumiania Ai w miarę szybkiego i obróbki zdjęć? Bo jak narazie mecze się na starym lapku, gdzie AI wogole nie daje rady, przejście z jednego zdjęcia do drugiego to też katorga.
    Jeżeli ktoś ma podobne parametry proszę o opinie.
    DXO/ PS / davinci Resolve chodzi na moim ryzen 6800H + nvidia 3050 (ti?) bardzo spoko

  6. #56

    Domyślnie

    Już prostuje.
    165 Hz - odświeżenie matrycy
    Moc karty graficznej 85w. Tak, karta 3050. Podałem moc tak do informacji, wiem że w grach jest to bardziej przydatne. Może tutaj nie bardzo. Dodatkowo jasność na poziomie 500 nitów, 100% srgb.
    Dokładnie ten model
    https://www.euro.com.pl/laptopy-i-ne...50-no-os.bhtml
    Zapytałem ponieważ nie chce kupić laptopa który będzie mulił na LR.
    Sprawdzałem ten program u brata na lapku gdzie ma ma 8gb karty graficznej i odszumianie AI szło bardzo szybko, cały program zapierdzielał i chodził płynnie.
    Ale jego cena była ponad 5,5tys. Nie mam takiego budżetu.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Odszumianie.
    By pawelek69 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-10-2021, 21:39
  2. Odszumianie w ACR
    By nigel in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 11:43
  3. Odszumianie
    By mirko33 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 07:24
  4. Odszumianie
    By tomekudla in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 23:50
  5. RAW + odszumianie
    By ALF in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2006, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •