Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    Do korekty tekstów polecam https://languagetool.org/pl
    Sprawdzone, pomaga.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Marcin, opisy w blogu, zwłaszcza te dłuższe wymagają poprawy interpunkcji i redakcji, obecnie czasami należy się domyśleć co autor miał na myśli, a przy tym jest za dużo powtórzeń. Tekst zaczyna brzmieć bełkotliwie. Krótsze opisy są w porządku, poza dramatyczną interpunkcją.
    Dobrym egzaminem tekstu jest przeczytanie go na głos, nawet samemu sobie. Wtedy zwykle słychać, jak brzmi rytm tekstu. Jak masz komu je przeczytać lub poprosić kogoś o przeczytanie, jeszcze lepiej.
    Nieco za dużo cudzysłowów i nawiasów, a za mało przecinków.
    Niektóre opisy masz w obu językach, a niektóre tylko po polsku.
    Angielskie opisy pisałeś sam czy to translator? Zalatują niestety translatorem i to takim sprzed kilku lat.

    Ja wiem, że zdjęcie powinno samo opowiadać i czasem jest ciężko zwerbalizować uczucia jakie towarzyszyły przy jego tworzeniu, a jeszcze trudniej przelać to na papier, ale serio popracowałbym na tymi opisami. W niektórych przypadkach trochę zbyt łopatologicznie starasz się tłumaczyć co jest na zdjęciu, a w innych zostawiasz jednak miejsce na własną interpretację. Te pierwsze opisy są dobre w podręczniku do nauki, ale to te drugie powinny właśnie towarzyszyć opisom zdjęć świadomego twórcy, jakim niewątpliwie jesteś.

    Przy zdjęciach "Rzeźba i bryła" tylko jedno zdjęcie jest nad tekstem, który już od pierwszego wiersza informuje o liczbie mnogiej zdjęć. I tylko zdjęcie nad opisem da się powiększyć. Te pod opisem zostają w wielkości znaczka pocztowego.
    Niestety masz całkowitą rację
    Co innego rozmawiać i reagować a co innego pisać.
    Nie ukrywam ze korzystam z translatora - mój angielski nie pozwala na tak swobodne tłumaczenia.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Do korekty tekstów polecam https://languagetool.org/pl
    Sprawdzone, pomaga.
    bardzo dziękuję

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Do korekty tekstów polecam https://languagetool.org/pl
    Sprawdzone, pomaga.
    Cóż za cudowne narzędzie. Dziękuję!

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Gdyby ktoś miał namiar na lepszej jakości "tłumacza sieciowego", to chętnie poznam namiar.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    To może tak?
    Niebieski bardzo skupia uwagę przy przeglądaniu strony. Bardzo odcina się od czerni i bieli, która stanowi główny temat kolorystyczny strony.

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Gdyby ktoś miał namiar na lepszej jakości "tłumacza sieciowego", to chętnie poznam namiar.
    Spróbuj DeepL. MZ tłumaczy nieco lepiej niż GT, ale nadal tłumaczenie Twoich tekstów będzie niestety czuć translatorem. Myślę, że problem jest w Twoim stylu pisania. Piszesz bardzo potocznym stylem, to nie wada, ale takie teksty słabo poddają się tłumaczeniom maszynowym. Idiomy często są tłumaczone dosłownie lub w bardzo szkolny sposób.
    Musisz mieć ten angielski? Skoro sam przyznajesz, że nie jesteś flułent w lengłydżu to może odpuścić temat lub zlecić tłumaczenie profesjonalistom? Tłumaczenie na angielski nie jest takie drogie. W fabryce współpracuję z biurem tłumaczeń i OIDP przetłumaczenie strony 1800 znaków ze spacjami z polskiego na angielski kosztuje niecałe 40 zeta netto. Myślę, że jak dotrzesz do tłumacza bezpośrednio to będzie nawet taniej.
    Bo jaki sens jest posiadanie koślawych tekstów z translatora, jak ktoś będzie chciał poczytać to sobie wrzuci adres strony do GT i będzie miał tłumaczenie na dowolny język jaki GT oferuje.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #27

    Domyślnie

    Pozwól, że wtrącę swoje trzy grosze na temat Twojej strony https://www.marcin-krynicki.pl/. Problemem jest tutaj szablon. Dzisiaj na takich szablonach nie buduje się już stron. To było dobre jakieś 20 lat temu. Strona jest nieintuicyjna, nieresponsywna (na urządzeniach mobilnych to jest męka), niestety nie zachęca do pozostania na dłużej. Krótko o nawigacji: Nie można wyjść z trybu pokazu slajdów. Tylko "wstecz" w wyszukiwarce. Nie ma przycisku zamykania X tak jak w galerii. Nie mogę doszukać się na stronie głównej https://www.marcin-krynicki.pl/ linka do bloga https://www.marcin-krynicki.pl/category/blog/ . W blogu najeżdżając myszą na miniatury, pojawia się tytuł z datą i za dużą ilością tekstu, który nachodzi na miniaturę poniżej. Naprawdę słabo to wygląda. Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy, to skorzystaj z gotowych i co najważniejsze nowoczesnych i prostych szablonów. Bo wszedłeś w ślepą uliczkę. Ze starymi szablonami jest nawet problem z indeksacją w Google. W Google Analytics miałbyś zapewne masę błędów. Na głównej masz zdublowany tekst i piszesz w osobie męskiej i żeńskiej: "...jestem zadowolona, ​​a nawet dumna...", "...Zdjęcia pogrupowałem...". Pozdrawiam
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  8. #28

    Domyślnie

    Do tłumaczenia polecam ChatGPT. To po prostu mechanizm do tworzenia wypowiedzi. GT gra w innej, niższej lidze.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Pozwól, że wtrącę swoje trzy grosze na temat Twojej strony https://www.marcin-krynicki.pl/. Problemem jest tutaj szablon. Dzisiaj na takich szablonach nie buduje się już stron. To było dobre jakieś 20 lat temu. Strona jest nieintuicyjna, nieresponsywna (na urządzeniach mobilnych to jest męka), niestety nie zachęca do pozostania na dłużej. Krótko o nawigacji: Nie można wyjść z trybu pokazu slajdów. Tylko "wstecz" w wyszukiwarce. Nie ma przycisku zamykania X tak jak w galerii. Nie mogę doszukać się na stronie głównej https://www.marcin-krynicki.pl/ linka do bloga https://www.marcin-krynicki.pl/category/blog/ . W blogu najeżdżając myszą na miniatury, pojawia się tytuł z datą i za dużą ilością tekstu, który nachodzi na miniaturę poniżej. Naprawdę słabo to wygląda. Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy, to skorzystaj z gotowych i co najważniejsze nowoczesnych i prostych szablonów. Bo wszedłeś w ślepą uliczkę. Ze starymi szablonami jest nawet problem z indeksacją w Google. W Google Analytics miałbyś zapewne masę błędów. Na głównej masz zdublowany tekst i piszesz w osobie męskiej i żeńskiej: "...jestem zadowolona, ​​a nawet dumna...", "...Zdjęcia pogrupowałem...". Pozdrawiam
    Wiem że na mobilnych urządzeniach jest słabo. Ja nie umiem tego poprawić, ale jestem w kropce bo ze stylów, które znalazłem w sieci ŻADEN nie oferował podobnej stylistyki a często to co proponował na urządzeniu mobilnym niewiele różniło się od tego co mam.
    Teraz co do pokazu slajdów.
    Na telefonie cały czas pokazuje się Menu i przyciski pauzy i przejścia do kolejnego zdjęcia. Więc chyba nie piszesz o telefonie ? Jeżeli piszesz o komputerze, to wystarczy poruszenie myszką aby ukazały się elementy sterujące. Nie wiem w czym jest problem? Może używasz jakiejś specyficznej przeglądarki ?
    Piszesz że nie możesz doszukać się linka do bloga na głównej stronie? Sprawdziłem na EDGE, Chrome, Firefox - wszędzie wyświetlają mi się wszystkie opcje.
    Kwestii zdublowania tekstu na głównej stronie nie odnotowuję a tym bardziej pisania w osobie żeńskiej ??? Możesz wskazać , zrobić zrzut ekranu ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Niebieski bardzo skupia uwagę przy przeglądaniu strony. Bardzo odcina się od czerni i bieli, która stanowi główny temat kolorystyczny strony.



    Spróbuj DeepL. MZ tłumaczy nieco lepiej niż GT, ale nadal tłumaczenie Twoich tekstów będzie niestety czuć translatorem. Myślę, że problem jest w Twoim stylu pisania. Piszesz bardzo potocznym stylem, to nie wada, ale takie teksty słabo poddają się tłumaczeniom maszynowym. Idiomy często są tłumaczone dosłownie lub w bardzo szkolny sposób.
    Musisz mieć ten angielski? Skoro sam przyznajesz, że nie jesteś flułent w lengłydżu to może odpuścić temat lub zlecić tłumaczenie profesjonalistom? Tłumaczenie na angielski nie jest takie drogie. W fabryce współpracuję z biurem tłumaczeń i OIDP przetłumaczenie strony 1800 znaków ze spacjami z polskiego na angielski kosztuje niecałe 40 zeta netto. Myślę, że jak dotrzesz do tłumacza bezpośrednio to będzie nawet taniej.
    Bo jaki sens jest posiadanie koślawych tekstów z translatora, jak ktoś będzie chciał poczytać to sobie wrzuci adres strony do GT i będzie miał tłumaczenie na dowolny język jaki GT oferuje.
    Zmieniłem kolor na taki bliższy kolorystyce strony
    Byłoby miło żeby ten angielski był
    Dzięki Kojotowi właśnie testuję chatgpt

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Do tłumaczenia polecam ChatGPT. To po prostu mechanizm do tworzenia wypowiedzi. GT gra w innej, niższej lidze.
    dzięki - testuję

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Kwestii zdublowania tekstu na głównej stronie nie odnotowuję a tym bardziej pisania w osobie żeńskiej ??? Możesz wskazać , zrobić zrzut ekranu ?
    Mój błąd Translator przetłumaczył mi z automatu drugi akapit. Stąd wyszły 2 podobne teksty.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stronka
    By Greg81 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 14:59
  2. Stronka o fotografii
    By hryhory in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 00:18
  3. nowa stronka do oceny
    By wacki4 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 15:50
  4. Moja stronka.
    By batonMR in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 15:56
  5. Nowa stronka Nikona
    By zakwas in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-02-2009, 09:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •