Close

Strona 3 z 50 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 498
  1. #21

    Domyślnie

    No i właśnie o tym mówię. Fotki z Nikkora są super, ale czy duzo lepsze niż z Tokiny? Kwestia dyskusyjna. Być może po powiększeniu można by sie dopatrzeć jakiś iststnych róznic? Tylko po co? Maniacy optyki mieli by zajęcie, ale zwykły (czyli np. ja) fotopstrykacz ogląda tylko obrazek. A tu ja nie widzę tych, cyrca, 6000zł. dołożonych do szkła nikonowskiego.
    Może ciemny jestem ,ale nadal uważam że dla amatora który nie żyje z fotografii wydawanie takich sum to wyzucanie pieniędzy. No , ale z drugiej strony gdybym miał zbytek kasy (czytaj parę milionów) pewnie bym sie nie zastanawiał nad tanimi opcjami i tez bym sobie sprawił szkiełko za paręnaście patyków. Poza tym wiadomo że np. BMW też za zam znaczek każe sobie dokładać 30% wartości samochodu dokładnie tak jak Nikkor.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_laskowski
    Fotki z Nikkora są super, ale czy duzo lepsze niż z Tokiny? Kwestia dyskusyjna.
    Chcesz podyskutowac o tym jak sie fotografuje na ogniskowej 200 z czasem 1/60s, jednoczesnie nie mogac juz bardziej podbic ISO i otworzyc przyslony? Czy moze o jakosci jaka da Nikkor z ISO 200 i powiedzmy przyslonie 5.6, a Tokina przy ISO 800 i dziurce 3.2?
    Nie, nie chce powiedziec, ze roznice w cenie miedzy N a T stanowi koszt VRa, ale jest tego znacznie wiecej. Jak spedzisz kiedys chociaz godzinke sam na sam w Nikkorem 70-200 VR to zrozumiesz za co go kochaja wszyscy jego wlasciciele...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig
    Cytat Zamieszczone przez andrzej_laskowski
    Fotki z Nikkora są super, ale czy duzo lepsze niż z Tokiny? Kwestia dyskusyjna.
    Chcesz podyskutowac o tym jak sie fotografuje na ogniskowej 200 z czasem 1/60s, jednoczesnie nie mogac juz bardziej podbic ISO i otworzyc przyslony? Czy moze o jakosci jaka da Nikkor z ISO 200 i powiedzmy przyslonie 5.6, a Tokina przy ISO 800 i dziurce 3.2?
    Nie, nie chce powiedziec, ze roznice w cenie miedzy N a T stanowi koszt VRa, ale jest tego znacznie wiecej. Jak spedzisz kiedys chociaz godzinke sam na sam w Nikkorem 70-200 VR to zrozumiesz za co go kochaja wszyscy jego wlasciciele...
    Mówiąc szczerze nigdy nie używam innego iso niż 200. A to z tego powodu że to IMHO pięta Achillesowa Nikona D70. Fatalne , zupełnie niefotograficzne (wszyscy którzy roblili analogami więdzą o jaką różnicę mi chodzi) ziarno zupełnie psuje fotki, więc nie używam 400 a tym bardziej 800 bo to zupełne nieporozumienie, moim zdaniem, u Nikona. To po pierwsze.
    Po drugie, tak samo nie wiem za co kochają wszyscy Nikkora, tak jak Ty nie wiesz za co ja kocham Tokinę . Po trzecie nie spędzę nigdy (niestety) nawet pięciu minut z VR-em z tego prostego powodu że nikogo kogo znam na to nie stać. A nawet gdyby było stać mnie to za bardzo by się mi trzęsły tęce że upuszczę toto i stracę połowę wartości mojego samochodu). A po czwarte to myślę ze tak naprawde to w N płacisz 2000 za szkło, 2000 za VR 1000 za znaczek firmowy i 1000 za nieco lepszą (i byc może trwalszą) mechnikę.

    Poza tym pasuje mi tu jak ulał powiedzonko że piękne kobiety są dla facetów bez wyobraźni. I tak samo z obiektywami które pozwalają nam przelać to co widzimy na kartkę papieru (ew. monitor). Chcesz być modny, wygodny i szpanerski bierzesz długonogą blondynkę z dyskoteki (nikkor VR), chcesz byc rozsądny, nieco zmęczony i zadowolony z własnego wyboru, bierzesz inteligentną studentkę z akademika ( czyli każde inne szkło które jest tego warte). Moze metafora nizebyt trafna, ale oddaje to co myślę.

  4. #24

    Domyślnie

    rocznik70,
    Proszę już nie męczcie człowieka takimi samplami...
    Eh w przyszłym roku na gwiazdkę…
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  5. #25

    Domyślnie

    Ale musze przyznac że 1/15 sek i 200mm na tym kotku robi wrażenie.
    Tego u mnie w życiu nie zrobię. Az się wierzyc nie chce że to mozliwe. Wiele razy, nawet tu, czytalem że ten VR to głównie bajer dla naiwnych, a tu takie cuda pokazujesz. No no daje do myślenia. Ile to by było na raty?.. Hmm,, gdyby tak na 30 lat we frankach szwajcarskich?) Może żonę przekonam, w końcu lubi koty.

  6. #26

    Domyślnie

    godzine temu nabylem 70-200 VR
    dlugo myslalem czy moze nie oszczedzic troche i kupic sigme 100-300/4
    ale po przetestowaniu obu wybor byl prosty
    wypakowalem z kartonu,podpiolem,szybka sesja na spacerze z psem i ZAKOCHALEM SIE
    70-200 VR.miodzio
    Road to Manila

  7. #27

    Domyślnie

    mariobigamista,
    ZAKOCHALEM SIE
    70-200 VR.miodzio
    no nie da sie ukryc, to szklo jest bardzo kochliwe

  8. #28

    Domyślnie

    powiedzcie czy lepiej uzywac go z reki, z monopodem czy moze ze statywem?

  9. #29

    Domyślnie

    ktos sobie jaja robi porównując dwa inne obiektywy
    Andrzej z mojej strony (FP) to wyglada tak,
    jak postawisz dobrze bude, i ładnie przymaskujesz
    zrobisz prawie wszystko z 300/4 + tc14 za około 5,5KZ
    to po jaki c.... kupuje się 300/2,8 vr lub 600/4 za 32KZ
    przecież ta 300/4 ma najlepsze mtf
    kupuje się dlatego żeby było łatwiej, lepiej i przyjemniej
    300/2,8vr - fotografowanie z łodzi
    przerabiałem w tym roku, bez vr porażka, cała karta 4GB i żadnego do pokazania
    600/4 - dystans, ptaki

    nikt nie neguje doskonałej optyki tokiny, tylko nie wal uogólnień
    masz kase kupujesz najlepsze na co cię stac

    proste

    i błagam
    nie zapodawaj już łabędzi z tokiny, są fajne ale dośc
    "czuję jak rodzi się moc"

  10. #30

    Domyślnie

    a ja slyszalem, ze 70-200/2.8 VR to: "padlina mimo początkowej ostrości i szybkości jest bardzo wrażliwy i często ma skłonności do zmiany położenia soczewek co wpływa na jakość"

    nie bardzo temu daje wiare bo Wasze argumenty mnie ... zabijaja. Zwlaszcza ... kot

Strona 3 z 50 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •