Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antonio Zobacz posta
    Tu nie potrzeba przekopywać, wpisujesz jedno hasło na ten temat i milion wyników...
    Eee, tylko niecałe pół miliona po wpisaniu frazy, którą podlinkowałeś. Za to gdy mirrorless w zapytaniu podmienimy na dslr to gugiel wypluwa blisko 5 milionów wyników. To są fakty i nie ma co z tym dyskutować

  2. #22

    Domyślnie

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...99cy-%21%21%21

    Od razu mi się przypomniało.

    Cytat Zamieszczone przez antonio Zobacz posta
    Dlaczego z dupy? Chcesz zaklinać rzeczywistość? To nie teorie, tylko fakty z którymi nie da się dyskutować. Tak czy siak ja mam swoje zdanie na temat bezluster, ale przecież komuś mogą odpowiadać ich wady.
    A taka ładna lustrzankowa była migawka...



    A tutaj:

    "Tutaj przykład z D500. Zdjęcia robione zimą z obiektywem 300mm pod słońce.
    W tym przypadku migawka + matryca."


    Ostatnio edytowane przez Wind Mill ; 12-04-2023 o 16:09
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #23

    Domyślnie

    A tutaj zdjęcie z zeszłorocznego zaćmienia słońca zrobione Z9.
    sun.jpg
    I jakoś dziwnym trafem nic się nie spaliło, wystarczy tylko minimum pojęcia o tym co się robi.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    A tutaj zdjęcie z zeszłorocznego zaćmienia słońca zrobione Z9.
    sun.jpg
    I jakoś dziwnym trafem nic się nie spaliło, wystarczy tylko minimum pojęcia o tym co się robi.
    Zaraz się dowiesz, że masz matrycę do czyszczenia. Samo zło to ML.

  5. #25

    Domyślnie

    Nasz spec TOP67 już się wypowiedział na ten temat i wydaje mi się, że to powinien być dla was wystarczający autorytet. Jak pisał TOP lustrzankę naprawdę trzeba chcieć spalić na słońcu i to tylko i w 99% wyłącznie w przypadku LV. To promil tego typu uszkodzeń w porównaniu z ML.

    Śmiejta się, śmiejta, a potem będzie płacz

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    bez sensu, w ogóle wyrwane z kontekstu... ale wiem wiem, przecież bezlustra w ogóle się nie psują https://fotoblogia.pl/nikon-z9-ma-po...6216131017440a

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    A tutaj zdjęcie z zeszłorocznego zaćmienia słońca zrobione Z9.
    ładna astro fota! nie wypaliło, bo zrobione z jakimś gigantycznym filtrem optycznym. Ale wiadomo, że każdy użytkownik ML ma przy sobie w pogotowiu szkło z maski spawalniczej
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 12-04-2023 o 18:10
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  6. #26

    Domyślnie

    Hm, chyba nie sądzisz, że próba zrobienia takiego zdjęcia DSLRem bez żadnego filtra nie skończyłaby się uszkodzeniem?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #27

    Domyślnie

    @antonio TOP się wypowiedział, ale akurat ani w temacie czy jest to częste zagadnienie (to sam dopowiedziałeś) ani o jakim rzędzie większego zagrożenia w przypadku ML mówimy (to jak rozumiem też sam sobie "oszacowałeś"). Problem jest wydumany (a przynajmniej skala zagrożenia, jak się tu przedstawia), oczywiście jak się ma peszka to zdarzyć się może, ale raczej nikomu to snu z powiek nie powinno spędzać. Tym bardziej, że bardzo łatwo temu zaradzić. Usterki jak z linka o akcji serwisowej Z9 się zdarzają, ale jak kto pamięta czarną serię lustrzanek Nikona (D600, D610, D800, D750 oraz DXy jak D7000) to chyba nie poświadczy, że tylko w bezlustrzakach Założyciel wątku pisze o wyszczerbieniu, mnie się także wydaje, że tak to wygląda. Jeśli to faktycznie uszkodzenie mechaniczne to może się zdarzyć w lustrzance i w bezlustrze.

  8. #28

    Domyślnie

    Co do problemy pokazanego przez autora wątku, uszkodzenie wygląda na typowo mechaniczne, nie powstałe bezpośrednio w związku z temperatura. Można zastanowić się ewentualnie nad wadą materiałową, jakąś inkluzją w tworzywie, ale moim zdaniem to jest mało prawdopodobne.

    Natomiast co do problemu z DPRev przytoczonego przez kolegę @antonio . Pomijając chęć udowadniania jakie to ML są złe i w ogóle topią się*, to mz ciekawa jest jedna sugestia, która padła w tamtej dyskusji. Wspominałem o niej, czyli duża średnica bagnetu Z, mały sensor aps-c, plus obiektyw FX. Teoretycznie światło może być skupione także poza matrycą. Nie sądzę, co od razu podkreślam, żeby to był w ogóle jakiś problem statystycznie istotny dla użytkowników DX-owych Zetek.

    Polecam natomiast używanie zawsze osłony ps.

    *(przypomina mi to "płonące" głównie medialnie samochody elektryczne , gdzie każdy przypadek jest odnotowany przez każdy brukowiec i portal na świecie)

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antonio Zobacz posta
    ...bez sensu, w ogóle wyrwane z kontekstu...
    Co bez sensu? Twoje paplanie? Zgadzam się.
    Co wyrwane z kontekstu? Masz powyżej dwa przykłady upalonych lustrzanek.
    Plus trzeci z linkowanego wątku.

    Kroova, robiłem w Live View, bez filtra.
    No, chmury nieco filtrowały.



    Aleee, w poniewdziałek robiłem pod słońce Z50, aż musiałem zajrzeć mu do środka.

    WNZ_3553_wiecheć_1280.jpg

    Znów się okazuje, że mam popsute Z50 - nie chce się upalić.

    20230411_201205.jpg

    Cytat Zamieszczone przez antonio Zobacz posta
    ...wiem wiem, przecież bezlustra w ogóle się nie psują https://fotoblogia.pl/nikon-z9-ma-po...6216131017440a...
    Można cytat ,kto tak twierdzi?
    A link do z tyłka, wielkie mecyje akcja serwisowa. Na dodatek Z9 nie jest najdroższym aparatem, wśród topowych właśnie jest tani.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  10. #30

    Domyślnie

    No... normalna procedura po zrobieniu zdjęcia słońca bezlustrem - zobaczyć czy body się nie topiło w środku
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 18-105 VR - wyszczerbiony
    By tbnate in forum Serwis
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 13:12
  2. Plastik przedni do Sb 900
    By MirtaX in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 17:21
  3. [ Reportaż ] plastik
    By montini in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 10:08
  4. D50 - co to za plastik ?
    By pdzran in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-05-2007, 18:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •