Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Nikon D40 - zdjecia w pomieszczeniach w trybie AUTO

    Mam pytanie do uzytkownikow D40. Jak wychodza zdjecia w trybie auto w pomieszczeniach (szczegolnie te ze sztucznym swiatlem) + robione kitowym obiektywem??? Jesli macie jakies probki prosze o przeslanie na e-mail atms Malpa.tlen.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Zacznij np. tutaj:
    http://www.pixel-peeper.com/cameras/?camera=403
    http://www.pbase.com/cameras/nikon/d40

    Wymaga poszperania, ale nikt nie mówił, że z lustrzanką jest łatwo

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    10

    Domyślnie

    zdjęcia z zastosowaniem wbudowanej lampy w pomieszczeniach w trybie auto wychodzą znakomicie.
    oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę z tego że zasięg tej lampy jest ograniczony. do potrzeb fotografii
    pamiatkowej rodzinnej śmiem twierdzić że lampa wbudowana się sprawdza.
    oczywiście wiesz o tym że aparat współparacuje o wiele skuteczniej z lampą zewnętrzną na zasadach zgodnych
    z innymi lustrami typy lamp współpracujących z D40 podane są chyba w instrukcji. Najpopularniejsze to tzw
    Sabinki SB 600 i droższa SB800 specjalnie opracowane do D40. Informacje o nich znajdziesz na Fotopolis.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bergbary Zobacz posta
    droższa SB800 specjalnie opracowane do D40.
    A to ciekawe...
    D7000, 18-70DX,50 1.8, 70-300, SB-800

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nie wiem czy zdjęcia z D40 z lampą w trybuie auto w pomieszczeniach są takie rewelacyjne. Jeśli chce się w ten sposób fotografować aby uczcić wydarzenia rodzinne to w zasadzie chyba każdy kompakt sprawdzi się tutaj równie dobrze. Po co kupować lustro, nawet te najtańsze? A SB-800 na D40 nie wygląda najlepiej, rzekłbym, że wygląda to komicznie. Do D40 przewidziano natomiast SB-400 która gabarytami świetnie dopasowuje sie do czterdziestki. Co do jej osiągów to nie potrafię się wypowiedzieć gdyż jej nie użytkowałem. Opinie na forach są różne, to zależy chyba od przeznaczenia i fotografującego, jedni sobie chwalą inni mocno krytykują.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bergbary Zobacz posta
    Sabinki SB 600 i droższa SB800 specjalnie opracowane do D40. Informacje o nich znajdziesz na Fotopolis.
    heh a to coś nowego...

    edit
    IMTM widze ze mamy podobne spostrzeżenie
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    10

    Domyślnie

    słuchajcie profesorowie fotografii jeśli strzeliłem gafę tak kapitalną dla problemu to ją sprostujcie i tyle
    po co jakies tam uszczypliwości.
    Tak jesteście znakomici i najlepsi ale jesli pozostawiacie odpowiedż innych to nie ograniczajcie sie tylko do oceny i kpiarstwa. czlowiek zadaje takie czy inne pytanie i czeka na pomoc ,pewnie że nie są to sprawy życiowe ale jakaś
    solidarność być musi. Moje zapewnienia że zdjęcia z lampą wbudowaną w D40 wychodzą znakomicie w określonych warunkach i potrzebach wynika z praktyki.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bergbary Zobacz posta
    Tak jesteście znakomici i najlepsi....
    po pierwsze na pytanie atms odpowiedział w pełni Zbigniew dając linki do stron z samplami. To czy atms fotki się spodobają czy nie to już jest jego indywidualna sprawa (mi się osobiście nie podobają zdjęcia z wbudowaną lampą i jej praktycznie nie używam, no chyba że mnie mocno "ciśnie" ). Dwa: to ty pojechałeś z mentorskim tonem tu cytat:

    Cytat Zamieszczone przez bergbary Zobacz posta
    oczywiście wiesz o tym że aparat współparacuje o wiele skuteczniej z lampą zewnętrzną na zasadach zgodnych
    z innymi lustrami typy lamp współpracujących z D40 podane są chyba w instrukcji. Najpopularniejsze to tzw
    Sabinki SB 600 i droższa SB800 specjalnie opracowane do D40. Informacje o nich znajdziesz na Fotopolis.
    nie mając zielonego pojęcia o tym co piszesz. Jak się nie ma pojęcia na temat, to się nie wypowiada. Proste. Lampy SB600 i 800 powstały dłuuugo przed faktem wprowadzenia D40(x) do produkcji (nawet zalęgnięcia się pomysłu w małych japońskich główkach o tym aparacie). Dokładnie to SB800 wyszła w 2003 roku a SB600 rok później (która tak nawiasem była jakoby "dedykowana" do nowego w tym czasie D70 ).

    Wprowadziłeś atms w ten sposób w błąd i tyle (nawet i mały błąd ale zawsze).
    Ostatnio edytowane przez kronos28 ; 09-07-2007 o 18:32
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    10

    Domyślnie

    ponieważ traktuję temat lekko pisałem to z pamięci (która zawodną jest) podając gościowi strone fotopolis jestem pewien że za kilka sekund po wejściu na nią znalazłby tekst o lampie SB 400 opracowanej dla D40. Czy taki
    błąd jest świętokradztwem. Więc jakbym nie miał kompletnie pojęcia podałbym mu adres strony gazety NIE i symbol tej lampy powiedzmy ZKB/RT 56V 385/2. I tyle. Więcej luzu nawet jak sie jest weteranem.Krzywe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •