Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stiepan Zobacz posta
    Jakim cudem to znalazłeś to nie wiem, bo wpisuje czy "d5600 bagnet" czy "d5600 Bayonet" i nie widzę tej oferty.

    Czyli pasuje też od d3200 wzwyż? Bo dostałem odpowiedź od jednego z serwisów, ale cena zaporowa vs aliexpress.
    https://www.aliexpress.com/w/wholesa...00002.0&dida=y

  2. #12

    Domyślnie

    Ta wyszukiwarka działa tragicznie. W każdym razie Pan Chińczyk odpisał, że wysyłają bagnet pod konkretny model więc mam nadzieję, że za kilka tygodni przyjdzie pasująca część. W PL koszt bagnetu używanego ... 250 zł.

    Nie wiem co robić z przyciskiem. Fajnie by to było naprawić, ale z drugiej strony jak patrze po YT to będzie do rozkręcenia w drobny mak chyba cały aparat więc tanio nie będzie... Jedynie co to muszę jakiś "popychać" mieć ze sobą.

  3. #13

    Domyślnie

    Spróbuj może wycenić tę naprawę np. w https://studio5s.pl/kontakt.html lub u kolegi @TOP67 .

  4. #14

    Domyślnie

    Witam po przerwie. Przyszedł bagnet od Pana Chińczyka i wszytko pasuje. Także dzięki kolego za podesłanie linka do aliexpress.

    Tylko, żeby nie było tak cudownie to kurcze skądś wyleciała mi taka malutka sprężynka. Niepotrzebnie zostawiłem aparat z odkręconym uszkodzonym bagnetem.

    IMG_20230123_152741.jpg
    Ostatnio edytowane przez stiepan ; 23-01-2023 o 23:28

  5. #15

    Domyślnie

    Czy mi się wydaje, czy bagnet to ma tolerancje rzędu części milimetra i po takim uszkodzeniu obudowy a później chałupniczej naprawie, to aparat ma precyzję optyczną szkła od butelki?

  6. #16

    Domyślnie

    Chassis jest istotne, by było nieuszkodzone. Nie sądzę, by plasticzana obudowa miała wpływ na w/w precyzję. Ale mogę się mylić.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  7. #17

    Domyślnie

    Zastanawiam się, czego się to mocowanie trzyma, ale tam raczej klatki nie ma, tylko plastik. Tutaj striptease D3100 ze strony: https://www.ifixit.com/Guide/Nikon+D...lacement/36437


    - - - - kolejny post - - - - - -

    A tu D7000:

  8. #18

    Domyślnie

    O Jeżu Kolczasty...
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  9. #19

    Domyślnie

    To tylko wygląda strasznie. Demontaż i ponowny montaż często jest dość prosty, jeśli nie robisz tego pierwszy raz.
    Ja jak musiałem się tego nauczyć to kupiłem trzy złomowe, padnięte korpusy i na nich potrenowałem. Dodatkowym zyskiem były części zamienne i wkręty.
    Jeśli nie masz doświadczenia to obok jest cyfrowy kompakcik i fotografuje się każdy krok.
    Ale mimo wszystko trzeba mieć świadomość, że zadziała Prawo Murphy’ego i poniesiemy klęskę.
    Na szczęście jest to tylko aparat lub obiektyw a nie operacja na otwartym sercu.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  10. #20

    Domyślnie

    W tak poważnej sytuacji proponuję wykonać następujące czynności:
    1. Kupić piwo (lub inny napój) w metalowej puszce,
    2. Opróżnić zawartość puszki,
    3. Wyciąć z puszki aluminiowe koło o średnicy nieco większej niż średnica bagnetu N,
    4. Za pomocą ostrej igły zrobić na środku tego koła minimalne wgłębienie,
    5. Odwrócić blaszkę na drugą stronę i zetrzeć papierem ściernym wypukłość utworzoną w poprzednim punkcie, aby powstał malutki otworek,
    6. Przymocować blaszkę do korpusu (dowolną techniką),
    7. Poeksperymentować z fotografią otworkową,
    8. W czasie zaoszczędzonym na próbach naprawy zarobić 1000-2000 złotych i przeznaczyć je na ma zakup używanego, ale sprawnego aparatu o podobnych lub większych możliwościach.
    Pomijam najbardziej oczywiste rozwiązanie, czyli oddanie aparatu do naprawy.
    Ostatnio edytowane przez Pawel_M ; 24-01-2023 o 01:38
    D750 + D90 + analogi (m.in. F100, BX20, kilka aparatów średnio- i wielkoformatowych)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zakup obiektywu do portretów dla D5600
    By dominikzw in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 02-12-2018, 16:42
  2. nie mogę odkręcić gripa pixel mb d15
    By Pawcio1201 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-06-2017, 09:14
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 17:23
  4. Czy do obiektywu kit 18-55 mogę zamontować filtr polaryzacyjny ?
    By Tajemniczy in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 10:22
  5. Nie mogę odkręcic korpusu
    By karp1225 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 11:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •