Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw portretowy

    Czy warto zainwestować w coś takiego niewielkie pieniądze
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68115461
    Może ktoś ma jakieś inne pomysły
    Szukam taniej alternatywy dla stałek nikona 135 mm

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  2. #2

    Domyślnie

    Bagnet pre-AI, odpusc sobie. Poza tym, ze stare szklo, moze miec splesniale powloki.

    Poszukaj Nikona Seria E 100/2.8 lub 135/2.8 a jak zupelnie tanio to pozdradzieckiego Kajenara 100/2.8 z bagnetem F.

  3. #3

    Domyślnie

    poszukaj przykladowych zdjec z tego obiektywu. rozne 135mm roznie rysuja bokeh i nie zawsze w portrecie sie okreslony typ nieostrosci sprawdza.

    jesli tylko do portretu to moze byc tez niedrogi, ruski Jupiter 37, ktory bardzo przyjemnie, miekko rysuje. tylko trzeba poszukac egzemplarza, ktory w srodku nie ma zbyt widocznego smaru, bo troche strach zalozyc do korpusu (przynajmniej ja mam obiekcje).

  4. #4

    Domyślnie

    Jupiter 37 ma mocowanie M42 a to z Nikonem jakos nijakos nie przystaje.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL
    Jupiter 37 ma mocowanie M42 a to z Nikonem jakos nijakos nie przystaje.
    przez przejsciowke. do portretu sie nada

  6. #6

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67883807
    Gall piszesz o czymś takim, akurat jest na allegro

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  7. #7

    Domyślnie

    Dokladnie, ale to pozdradziecka optyka wiec moze byc roznie (tak samo jak z Jupiterem). Jak Wania nie zapil i nie musial wyrabiac 500% normy a kontrola jakosci (o ile wogole byla) sprawdzila szklo to jest OK.

    Czasem udaje sie upolowac Nikona Seria E 100/2.8 ponizej 250 zl.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL
    Dokladnie, ale to pozdradziecka optyka wiec moze byc roznie (tak samo jak z Jupiterem). Jak Wania nie zapil i nie musial wyrabiac 500% normy a kontrola jakosci (o ile wogole byla) sprawdzila szklo to jest OK.
    swieta prawda.

    ale majac opcje zakupu dobrego obiektywu (a Jupiter pieknie mieciutko rysuje) za raptem 100zl pochodzilbym i powybieral egzemplarze. oddanie nieostrosci Jupitera 37 jest akurat dosc unikatowe i niesamowicie przyjemne. nie mowie, ze ww. Nikkora nie, bo nie ogladalem. natomiast Jupitera mam i w zdjeciach portretowych podoba mi sie bardziej niz Sonnar. a Sonnara to chyba nie trzeba przedstawiac

  9. #9

    Domyślnie

    tez mam jupitera, co wiecej przerobionego na bagnet i ostrzacego nieskonczonosc. wydatek circa 100pln, a caly czas sie nim bawie
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  10. #10

    Domyślnie

    AS jak będzie wyglądał współpraca Kajenara 100/2.8 z moją 80
    I co z pomiarem światła?
    80 Mierzy przy przysłonie roboczej?
    Pozdrawiam

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •