Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie filtr polaryzacyjny

    Witam,

    To moj pierwszy post na tym forum (yepiiee :] ).

    Pisze ponieważ licze na was ze rozwiejecie moje watpliwosci :P .

    Planuje zakup filtra polaryzacyjnego firmy HOYA, poczatkowo to maila byc seria G ale widze ze seria standard (fioletowa) jest raptem pare zloty drozzsza a chyba puszcza wiecej swiatla, co w wypadku d50 jest dosyc istotne - nie wiem czemu ale z doswiadczenia wydaje mi sie ze ten aparat potrzebuje duzo swiatelka do ladnych fotek , myle sie, mozliwe ze to jakis moj wymysl?

    Moj aparat to jak wyzej d50 i kitowy obiektyw 18-55mm. Moje pytanei, czy ktos moglby mi pokazac jak tak NAPRAWDE wyglada roznica miedzy fotka BEZ FILTRA a taka z ZALOZONYM filtrem, czy te zdjecia sa naprawde "zywsze" , bardziej kolorowe itd? Bardzo lubie robic fotki w plenerze, szczegolnie takie ktore obejmuja duzo terenu wydaja mi sie czasem sa takie "bladawe" czyzby to bylo rozwiazanie mojego problemu? Bede bardzo wdzieczny za takie porownanie, szukalem go w necie , sa tylko na kartonikach z hoya ale tam niewiele widac, mysle ze moze przekonaloby mnie to ostatecznie do wydania 100 zł na filtr .

    Tak btw, jak to sie montuje na obiektyw? Po prostu sie "wciska" i sie trzyma?

  2. #2

    Domyślnie

    najpierw sprawdz, czy ustawieniami w puszce i ew. drobnym post-pocesem(poziomy,saturacja itp) nie uda ci sie osiagnac efektow, o ktorych myslisz (z d50 to nie powoinno byc trudne - ten aparat naprawde nie ma problemow z uzyskaniem ladnych nasyconych obrazkow). o polaryzacji zacznij ew. myslec w dalszej kolejnosci. przy czym nie chce sadzic kategorycznie, ale raczej o takim za 100zl lepiej w ogole nie myslec (chociaz moge sie mylic ).

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    ja polecam Marumi, zapytaj giziol'a (forumowego kolegi) powinien miec cos na zbyciu w dobrej cenie.

    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=30381

  5. #5

    Domyślnie

    Ale 150 zł to troche juz sporawo ;/ najpierw mysallem o serii G za 79 zl potem stwierdzielm ze moze lepiej standard za 90 zl bo neiwiele drozsza, ale 150 to dosyc sporo

  6. #6

    Domyślnie

    ta polecam sie jak najbardziej, tymbardziej ze 52mm juz nie bede mial a to ostatni


    slim 2 gwinty 8 powlok 155zł z wysylka drogo ? co maja powiedziec ci co zaplacili 480zl za 82mm hehe
    emeryt

  7. #7

    Domyślnie

    Polecam HOYĘ fioletową - chyba najlepszy stosunek jakość/cena -- w wersji niskobudżetowej. A różnice... hmm założysz i od razu zobaczysz. Warto!!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 5zymon Zobacz posta
    Ale 150 zł to troche juz sporawo ;/
    heh - wszystko jest wzgledne - szczegolnie w takim hobby jak fotografia na ten przyklad kupilem jakis czas od kolegi fotone uzywanego polarka za 380 i byla to okazja (za to wciaz nie mam swojego aparatu:/ )


    jak nie masz w tej chwili na porzadniejszy filtr to moze sie wstrzymaj i np. idac za moja propozycja pocwicz obrobke? (ew. dopozycz).
    na filtrze lepiej nie oszczedzac - slaby filtr+przecietny obiektyw= problemy i jakosc do rzyci, a do spodziewanych efektow czesto sie nawet nie zblizysz. 1 powloka antyrefleksyjna na polarze - wydaje mi sie troszki malo...
    propozycja giziola wydaje sie dosc atrakcyjna.


    ps. gdyby jednak ktos przeprowadzal w przeszlosci jakies doswiadczenia, z ktorych by wynikalo, ze w przypadku obiektywu takiego jak 18-55 standardowy jednopowlokowy polar nie bedzie najslabszym ogniwem to niech mnie i ew. kolege wyprowadzi z bledu

  9. #9

    Domyślnie

    Polar zawsze Ci się przyda, kup najdrozszy na jaki Cię stac i już, poprawisz kontrast
    poprawisz kolorki i odbicia
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  10. #10

    Domyślnie

    Tyle, że owego, jak mówisz "polara" nie używa się ciągle, ale od czasu do czasu i nie wiem, czy warto moczyć duzo kasy w ten sprzęt, to już kwestia portfela i podejścia do tematu. Ja używam filtra średniej klasy i też jest dobrze.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •