Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: olek E5

  1. #11

    Domyślnie

    I ja chciałem to kupić !!!
    POZDRAWIAM

  2. #12

    Domyślnie

    nie kumam?

    to tez ma byc fake:
    http://www.dpreview.com/reviews/olym...lroundview.jpg

    bo ma zrodla swiatla z roznej strony? zawsze mi sie wydawalo, ze takie zdjecia sie robi w studio z dobrym oswietleniem, gdzie ustawienie swiatel lub chocby ekranow z bokow i z gory nie stanowi zadnego problemu. a jak sie chce wlasciwie oswietlic obiekt to sie to nawet zwlaszcza robi

  3. #13

    Domyślnie

    Właśnie z tego zdjecia, do którego linka podałeś pochodzi wiekszość detali użytych do zrobienia fejka, kilka z nich wyszczególniłem. Nie chodzi o użycie różnych źródeł światła, tylko o to, że: na guziku flash odbija sie z lewej górnej strony a w obiektywie centralnie z góry. Do tego blick na spuście jest taki, jakby główne źródło światła było z boku (co nie dziwota, to ten sam spust co na górze, tylko obrócony jest identiko, nawet pokretło zostawił debil to samo - jak światło mogło IDEALNIE tak samo wymodelować takie pokretło na bocznej płaszczyźnie?) - przyznasz, że to troszke nielogiczne. Jeśli obejrzysz podane przez siebie zdjecie, to w obiektywie odbija sie parasolka, jak trzeba z boku u góry i ona to utworzyła modelunek na guziku (nb. przeniesionym na fejka z tegoż zdjecia).

    Jeśli zaś te argumenty do Ciebie nie trafiają, to jak wytłumaczysz pojawiające sie w fejku elementy D2x-a? Zacieśnianiem współpracy Nikona z Olympusem?

  4. #14

    Domyślnie

    hehe, niezły fake tak brutalnie potraktować korpus e-1, oj, oj , nieładnie



    Cytat Zamieszczone przez ALF
    i pewnie za kilka lat, jak dorobią się jeszcze kilku dobrych szkieł oraz całego szeregu innych szpargałów będą konkurencją dla canona-nikona
    Alf, zajrzyj na olympus.pl i podpowiedz mi jakich pierdółek brakuje olkowi




    Cytat Zamieszczone przez cad14
    A poważnie: wydaje mi sie, że ten system jest jednak mało popularny, a co za tym idzie drogi.
    Jeśli ktoś lubi posiadać 7 szkieł - każde na inny dzień tygodnia - fatycznie jest drogi. Ale porównując np. D70s + kit + tele 70-300 z e1 + kit + tele 40-150 - cena jest porównywalna, a jakość korpusu i obiektywów olka zostawia nikona daleko w tyle...


    Ale zdjęcia i tak da się robić każdym plastikowo-metalowym pudełkiem

  5. #15

    Domyślnie

    Czornyj, teraz to rzeczywiscie inaczej. te elementy zdecydowanie za bardzo podobne wzorniczo do D2X.

    dobre oko!

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariush
    Cytat Zamieszczone przez ALF
    i pewnie za kilka lat, jak dorobią się jeszcze kilku dobrych szkieł oraz całego szeregu innych szpargałów będą konkurencją dla canona-nikona
    Alf, zajrzyj na olympus.pl i podpowiedz mi jakich pierdółek brakuje olkowi
    a na przykład kilkuset obiektywów do wyboru w różnistych konfiguracjach, kilkudziesięciu błyskogratów itd...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    Cytat Zamieszczone przez mariush
    Cytat Zamieszczone przez ALF
    i pewnie za kilka lat, jak dorobią się jeszcze kilku dobrych szkieł oraz całego szeregu innych szpargałów będą konkurencją dla canona-nikona
    Alf, zajrzyj na olympus.pl i podpowiedz mi jakich pierdółek brakuje olkowi
    a na przykład kilkuset obiektywów do wyboru w różnistych konfiguracjach, kilkudziesięciu błyskogratów itd...
    a po jakiego grzyba mi dwieście obiektywów i szesnaście błysków???
    skąd brać mamonę i gdzie to trzymać?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariush
    a po jakiego grzyba mi dwieście obiektywów i szesnaście błysków???
    skąd brać mamonę i gdzie to trzymać?
    popatrz z drugiej strony - w momencie kiedy chcesz kupic jakies szkielko, to jakie masz mozliwosci wyboru. do 4/3 mozna wpiac dedykowane obiektywy Olympusa, lub wersje z tym mocowaniem firm trzecich (Sigma i Tamron na razie, jesli sie nie myle). a przez redukcje podpiac optyke OM (skadinad swietna) i M42.

    nie jest to malo, ale tez bez porownania mniej niz w przypadku Nikona czy Canona.

    ale, tak jak piszesz, to zalezy od potrzeb. jesli ktos potrzebuje ogolny zestaw z podstawowym kompletem obiektywow to w 4/3 jest to czego mozna zapragnac. i to wzglednie niedrogo.

    gorzej, gdy szukasz czegos specyficznego. typu stalka w okolicach efektywnych 35mm czy 85mm. czy tez jasny zoom ze stabilizacja...

    to jest problem systemow - zeby przyciagnac uzytkownika na stale do systemu okreslonej firmy, trzeba mu zaproponowac bogaty system, w ktorym moze przebierac, i ktory ma pewna, rozwojowa przyszlosc. mysle, ze dla wielu osob jest to argument odciagajacy uwage od Olympusa. jednak brak systemu zautomatyzowanych SLR na wymienna optyke mocno sie na firmie odbija teraz.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    popatrz z drugiej strony - w momencie kiedy chcesz kupic jakies szkielko, to jakie masz mozliwosci wyboru. do 4/3 mozna wpiac dedykowane obiektywy Olympusa, lub wersje z tym mocowaniem firm trzecich (Sigma i Tamron na razie, jesli sie nie myle). a przez redukcje podpiac optyke OM (skadinad swietna) i M42.
    I to jest właśnie najpiękniejsze Obiektywy są doskonałe jakościowo, wybór jest niewielki - fotogrfujący nie zaprzata sobie wobec tego głowy poszukiwaniem nowego szkła o działkę przesłony jaśniejszego czy o 4 mm szerszego. A oferowane obiektywy spokojnie pokrywają wykorzystywany przez fotogrfów zakres ogniskowych

    Żeby nie szukać daleko - 80% cyfrowych nikoniarzy używa kita i tele 70-300. Do tego dokupują stałke 50-kę i przez długi czas nic więcej. Dlaczego? Bo dobre obiektywy Nikkora to już konkretne pieniądze. ZUIKO wcale nie są droższe. A stablizacja? Sam wiesz, że może raczej być wadę (pogarszająca właściwości optyczne szkłą) niż zaletą, nie wspomniając o cenie.

    Nie chcę wywyoływać tu wojny olek vs. nikon (po pierwsze - są one IMO bezsensowne, a po drugie - tu nie miałbym szans ) - śmieszą mnie tylko argumenty takie, jak "i pewnie za kilka lat, jak dorobią się jeszcze kilku dobrych szkieł oraz całego szeregu innych szpargałów będą konkurencją dla canona-nikona". A może to właście systemy C czy N sa przerośnięte z punktu wdzenia liczby i zakresów obiektywów?

  10. #20

    Domyślnie

    mariush, o ile ilosc zoomow jest juz satysfakcjonujaca, to niestety - brak stalek np ze swiatlem 1.4 lub tych prostszych z 1.2 (no bo przeciez wlasnie ten system powinnien to umozliwic) jednak boli...
    glowne ograniczenie systemu to brak dobrych wysokich ISO - a to sie nie zmieni
    trzeba wiec wprowadzic do aparatu wiecej swiatla przez uzywanie jasniejszych szkiel

    ja wciaz trzymalem mojego kita - pol roku stania na polce - nagle uswiadomilem sobie ze jest mi zupelnie niepotrzebny... wole miec w zapasie stalki z jasnoscia 1.8 - dlatego teraz je wlasnie bede kompletowac...
    pzdr
    Zbigniew Kruk - KrukBook

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •