Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie 50 1.8 D jako MACRO - co kupic :)

    Chcialbym troche wrocic do zabawy z marco - i tak sie przymierzam do zakupu jakiegos elementu pozwalajacego na ta zabawe z obiektywem 50 1.8 D [ swoja droga chyba wszystko z nim ok / minimalny jest FF ale sie juz tym nie przejmuje / po prostu w pelni otwarty ma tak minimalny zakres ostrosci ze nawet drobne porusznie wszystko psuje ].

    W zwiazku z tym pytanie: filtr np +4D czy pierscien ? Prawde mowiac kiedys bawilem sie fitrem i dawalo to dosc przyjemne rezultaty [ + Sony 717 ] - natomiast przy D70 jeszcze nie - a w zwiazku z tym iz mozna uzyc opcji pierscienia to tak na prawde co on daje czego nie ma filtr?


    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Albo rybki, albo akwarium - your choice . Soczewki wprowadzają zniekształcenia ale nie zabierają Ci światła - pierścienie odwrotnie. Poza tym - jedna soczewka to mało uniwersalne rozwiązanie (podobnie jak jeden pierścień). Poczytaj sobie może to:

    http://www.fotografia-przyrodnicza.a...fotografia.pdf

  3. #3

    Domyślnie

    witaj!!
    jestesmy na tej samej drodze...
    bede chyba zamawial pierscienie
    mialem soczewke ale nie bylem zadowolony

    pierscienie 7cm dadza naprawde niezle efekty skoro 1:1 jest juz przy 5 cm

    koszt zestawu pierscieni to cos okolo 680 zl
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki Wojtek za pdf-a - jak widze opcji jest duzo wiecej - natomiast tak czy inaczej na razie zostane przy pierscieniu lub soczewce. I od razu pytanie - zakladajac ze znieksztalcenia na krawedziach nie sa dla mnie tak bardzo istotne to czy warto placic 5x wiecej za komplet pierscieni zamiast soczewek ? Czy ostrosc w srodku kadru [ z pdf-a wynika ze raczej tak ] jest w miare zblizona miedzy tymi metodami ?

    Hesja a co bylo nie tak z soczewkami ? [ co dokladniej miales i jakie byly rezultaty - 500 zl to jednak dosc spora roznica ]

    Pozdrowionka

  5. #5

    Domyślnie

    przy F80 mialem soczewice x4
    to tzw. "powiekszenie" bylo na poziomie max zooma z najblizszej mozliwej odleglosci z mojego 70-300
    a zatem? po cholere mi to jak moglem focic 300-tką i przynajmniej pszczolki czy muchy nie uciekaly...
    sprzedalem w Stodole

    kupie pierscienie... mam nadzieje ze odwzorowanie mnie zadowoli,,,
    najpierw potrenuje i... na pewno napisze!!!

    myslalem jeszcze o obiektywie makro
    ale... po co dublowac te ktore mam?
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hesja
    myslalem jeszcze o obiektywie makro
    ale... po co dublowac te ktore mam?


    Hmm, obawiam się, że zniekształcenia z obiektywu micro na całej powierzchni będą jednak mniejsze niż z 50/1.8 + pierścienie.
    Gadam teoretycznie, mam oba szkła, może kiedyć fotnę jakąś gazetę z małą czcionką ale nie mam ani pierścieni, a soczewki + zamówiłem na gwint 62mm czyli do szkła macro (albo brakuje mi powiększenia albo za blisko obiektu i on ucieka. BTW nakręcę też te szkiełka na 70-210/4 - zobaczymy jaki będzie efekt).

    Pozdrawiam
    Piotr
    fotoklamoty i ... koty

  7. #7

    Domyślnie

    Hesja: ten obiektyw który masz 35-80 Ma funkcje makro przy 35mm. Ten pierścień, który ci pokazywałem. Nie wiem jakie ma odwzorowanie może 1:2. Mam też pytanie do ciebie w związku z pierścieniami, dokładnie chodzi mi o odwzorowanie większe niż 1:1 z obiektywem makro, który mam i pierścieniami. Obiektyw ma odworowanie 1:1.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek J.K.
    Albo rybki, albo akwarium - your choice . Soczewki wprowadzają zniekształcenia ale nie zabierają Ci światła - pierścienie odwrotnie. Poza tym - jedna soczewka to mało uniwersalne rozwiązanie (podobnie jak jeden pierścień). Poczytaj sobie może to:

    http://www.fotografia-przyrodnicza.a...fotografia.pdf
    Witam wszystkich, bo pierwszy raz na forum Ostatnio także zastanawiałem się nad jakąś tanią opcją makro. Jestem mocno początkujący w temacie fotografii, więc nie specjalnie rozumiem, jakie są reguły doboru filtrów dla obiektywu o danej ogniskowej. Mam 50/1.8, czy mogę dołączyć close-up 10D (np. Hoya), czy lepiej 5D (Hoya HMC) ? Ewentualnie jakie filtry close-up są godne polecenia (w rozsądnych cenach) ?

    Pozdrawiam,

    isz
    isz

    D300 i trochę szkieł

  9. #9
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    WIDZISZ DIDO JAKI GLUUUUPI JESTEM???
    dopiero teraz to odkrylem hiiiiiihihihihihiihihihihihi
    )
    naprawde! tyle lat mam ten obiektyw...
    taaa, fotografia nie jest dla matołków

    ale... i tak malutkie to odwzorowanie ((

    pierscienie kupie... chyba

    jezeli natomiast chodzi o odwzorowanie pierscienie+obiektyw makro...
    nie wiem ale sprawdze!

    na pewno bedzie wiecej niz 1:1
    bo pierscienie maja ok. 7cm

  10. #10

    Domyślnie

    Dali byście panowie jakiegos linka na te pierścienie czy symbol produktu bo puszukałbym coś na amerykanskich stronkach tylko nie wiem od czego zacząc

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •