Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1

    Domyślnie Jak usunąć zacieki z negatywów?

    Niestety zdarzyło mi się dopuścić do powstania takich zacieków na dwóch rolkach filmu, które zdąrzyłem już pociąć i zeskanować (akurat w tym przypadku zacieki nie miały wpływu na jakość). Ale przy odbitkach na papierze jest to cholernie uciążliwe...

    Pytanie jak w temacie, jak usunąć te zacieki??

  2. #2

    Domyślnie

    umyć w wodzie z fotonalem, wysuszyć i już

  3. #3

    Domyślnie

    A czy istnieje bardziej chałupniczy sposób? Akurat fotonalu w domu nie mam, a zdjęcia na wczoraj muszę zrobić ;/

  4. #4

    Domyślnie

    Woda destylowana + Ludwik ... ale ten najprostszy bez balsamow, zapachow cytrynowo-jakistam.

    Ale potem i tak wyplukac pownonie w wodzie z Mirasolem.

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli sugerujecie, że bez Fotonalu/Miarosolu się nie obejdzie??

  6. #6

    Domyślnie

    Obejdzie ale to dorazne zastosowanie. Potem nalezy i tak negatyw dobrze wyplukac i uzyc NORMALNEGO zwilzacza. Od biedy Fotonal (czasem, ladne zacieki po nim zostaja) albo za niewiele wiecej Mirasol Tetanala.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki z odpowiedzi

    Już wiem co muszę sobie na listę zakupów wpisać...

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Ja zawsze przed suszeniem przeciagam w wodzie destylowanej, problem zaciekow znikl natychmiast.
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  10. #10

    Domyślnie

    Z dawnych czasów mam specjalne szczypce z cienkimi, miękkimi lamelkami gumowymi - wieszało się wypłukany już negatyw do suszenia i przeciągało się po nim tymi szczypcami z czuciem. Efekt gwarantowany - żadnych zacieków, rys lub uszkodzeń emulsji.
    A ponowne płukanie rozwiąże sprawę.
    Krzysztof Paszkiewicz

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •