Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Ile Cie kosztowal ten F100 i od jakiej wartosci clo Ci policzyli?

  2. #12

    Domyślnie

    Wtedy było to ok. 700 USD.
    Cło liczone było od wartości aparatu razem z przesyłką. Ale cło to nic, najgorszy jest vat, bo to 22%. Walą ten podatek też od wartości aparatu wraz z przesyłką. Tak czy siak, oszczędziłem na tym lekko licząc 3000 zł licząc ówczesne ceny. Brałem go z nikkorem 28-105.
    Nikon F100, D80, Nikkor 50/1.4, Nikkor 24mm f2.8, Nikkor 28-105 od 3.5, Nikkor 70-300 VR, Sigma syfrakowa 18-50 od 3.5, SB 800
    Kiev 60 MLU, Arsat 80mm/2.8 MC, Zeiss Flektogon 50mm/4 MC

  3. #13

    Domyślnie

    Od którego końca zaczynacie nawijać film na szpulę koreksu, tego początkowego, czy tego od strony szpulki na której jest film w kasecie (po uprzednim odcięciu tej szpulki rzecz jasna)? Jak się lepiej nawija?
    Mam Full Frame. A co 36 zdjęć nową matrycę i kartę pamięci w jednym.

  4. #14

    Domyślnie

    Od początku filmu. Jest mniej skręcony. Do otwierania kaset to najlepsze są kombinerki. Żadna się nie oprze

  5. #15

    Domyślnie

    Dzięki, ja też tak robię. A spytałem bo tutaj: http://noname.adki.fm.interia.pl/ciemnia1.pdf jest takie zdanie, które mnie bardzo zdziwiło: "Chwytamy film za "odcięty" koniec (jest on mocniej skręcony, dzięki temu łatwiej nam będzie zacząć nawijanie na szpulę koreksu)". Dziwne sformułowanie.
    Mam Full Frame. A co 36 zdjęć nową matrycę i kartę pamięci w jednym.

  6. #16
    Oszczędny w słowach Awatar Olanta
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Wysokie Mazowieckie
    Posty
    23

    Domyślnie

    ja zawsze otwieram nożyczkami (podważając tą okrągłą "zaślepkę") a nawijanie od początku filmu - nakręca się dobrze ale wszystko na początku wymagało wprawy i kilku przekleństw rzuconych w ciemne ściany powodzenia!

  7. #17

    Domyślnie

    Zwykły otwieracz i już! Od zawszę ta robię i jeszcze nigdy nic się nie stało. Potem wystarczą tylko nożyczki do przycięcia filmu. Jeżeli nie szura się otwieraczem po wszystkim co się nawinie to małe ryzyko uszkodzenia filmu.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •