Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Jak d50 mierzy ostrość?

    Czy AF w d50 opiera się na badaniu ostrości przez obiektyw, czy przez body??
    W zasadzie to pytanie to pojawia się gdy zastanawiam się nad kupieniem szkła bez AF.
    Jak wszyscy wiedzą ostrzenie przez wizjer d50 to raczej jak ostrzenie noża w ciemnościach, tak więc potwierdzenie ostrości (zieloną lampką) byłoby jak najbardziej potrzebne, tak więc czy ze szkłem MF będzie potwierdzenie ostrości czy nie będzie?
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  2. #2

    Domyślnie

    Bedzie potwierdzenie ostrosci

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar MKCn
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    Gród Trzech Braci
    Posty
    57

    Domyślnie

    Jest.
    Używam J 135 i J200, ale poza statycznymi scenami jest to dość trudne.
    Pozdrowienia!!! MKCn
    D50 + D7100 +S17-50 HSM OS + N18-55 + N35 + N70-210f4 + JUPITER 200 + JUPITER 135 + HELIOS 44 + MIR 35 + ZENIT ET + NISSIN Di622N

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MKCn Zobacz posta
    Jest.
    Używam J 135 i J200, ale poza statycznymi scenami jest to dość trudne.
    No tak, rozumiem, że to nie jest łatwe i AF nie jestem w stanie przebić, ale do portretu, krajobrazu, niektórych nawet z przyrody zda egzamin.
    A jednak zazwyczaj obiektywy MF są o wiele tańsze niż podobne z AF.
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  5. #5

    Domyślnie

    A kolejne pytanie - to czy do d50 musi być obiektyw, w którym przysłonę da sie ustawiać "z aparatu"?
    Chodzi o to, że starsze szkła nie mają możliwości przekazania przysłony do aparatu.
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shadowArt Zobacz posta
    A kolejne pytanie - to czy do d50 musi być obiektyw, w którym przysłonę da sie ustawiać "z aparatu"?
    Chodzi o to, że starsze szkła nie mają możliwości przekazania przysłony do aparatu.
    Nie mają i dlatego pracujesz w pełnym manualu. Jest raptem kilka szkieł MF które wyposażone są w procesor i dzięki temu w pełni współpracują z D50
    Przysłonę ustawiasz na obiektywie pierścieniem dobierasz do tego na oko czas i pstrykasz
    Niestety troch doskwiera brak pomiaru światła
    Co do ustawiania ostrości to nie jest to aż tak kłopotliwe. Zielona kropka pomaga

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  7. #7

    Domyślnie

    Problem nie jest w starych szklach a w D50, ktore okrojono z mozliwosci odczytu przyslony ustawianej pierscieniem na szkle.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Problem nie jest w starych szklach a w D50, ktore okrojono z mozliwosci odczytu przyslony ustawianej pierscieniem na szkle.
    Tu faktycznie Nikon ostro dał ciała. No trudno , kiedyś trzeba będzie kupić D200 i problem sam się rozwiąże

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek76 Zobacz posta
    Niestety troch doskwiera brak pomiaru światła
    To się da obejść spoglądając na histogram, fotkę i wprowadzając odpowiednie korekty. To na serio nie jest trudne, wymaga tylko troszkę wprawy i przeliczania w głowie czasów i przysłon
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian Zobacz posta
    To się da obejść spoglądając na histogram, fotkę i wprowadzając odpowiednie korekty. To na serio nie jest trudne, wymaga tylko troszkę wprawy i przeliczania w głowie czasów i przysłon
    Ja wiem że się da bo sam tak czasami fotografuję. Popatrz na to z innej strony. Masz możliwość zrobić super niepowtarzalną fotkę, niestety masz na to mało czasu. Myślę że to będzie bardzo trudne ze szkłem MF i D50. Zwykle muszę zrobić 3 zdjęcia aby efekt był zadowalający, a na to może nie starczyć czasu.
    Nidzie nie pisałem że się nie da lub jest to trudne, potrzeba na to tylko trochę więcej czasu i cierpliwości

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •