Witam Wszystkich serdecznie,
Mam pytanie do Posiadaczy Nikona P900, czy Ktoś z Was miał może problem z obiektywem w tym aparacie? Mój egzemplarz nabyłem końcem lutego 2020 i okazało się, że podczas poruszania aparatem dochodzą z jego wnętrza delikatne stuki. Przyjrzałem się dokładnie i okazało się, że ruchoma część obiektywu posiada luz, na tyle duży aby wydawać stuki. Zgłosiłem się z problemem do supportu Nikona, gdzie bardzo miły Pan zasugerował iż może to być odgłos stabilizacji i poprosił o sprawdzenie czy dziwne dźwięki dochodzą tylko na wyłączonym aparacie. Kiedy napisałem mu, że włączony czy też wyłączony wydaje takie same dźwięki napisał: "...W takim wypadku sugerował bym wysyłkę aparatu do serwisu Nikon ponieważ z opisu wyraźnie widać że jest to usterka fabryczna tak jak Pan pisał i w tym wypadku sugerował bym wysyłkę aparatu do serwisu Nikon aby technik zbadał aparat i usunoł usterkę...".
Oprócz tego jakość zdjęć jest tragiczna, podobny problem miał Jurek07, który skończył się wymianą na nowy egzemplarz, ale to było 2 lata temu i niestety chyba już tutaj nie zagląda.
Mimo obaw, wyślę aparat do serwisu do Czech, zobaczymy co stwierdzą, aczkolwiek jeśli Ktoś miałby jakieś doświadczenia w kwestii wymiany egzemplarza na nowy to byłbym wdzięczny za wiadomość.