Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Dalmierzowy aparat - JAKI NAJLEPSZY? YASHICA vs CANONET

    Witajcie NIKONomaniacy tacy sami jak i ja

    Od jakiegoś czasu nosi mnie i ciągnie do sprzętu dalmierzowego. Chciałbym kupić coś używanego (bo na nową LEICE mnie nie stać, a inne firmy chyba nie wypuszczją nowych dalmierzówek).

    Mój wybór to jakiś model marki YASHICA lub CANONA. W przypadku Yashici modele MG-1 lub Electro GS (może ktoś z Was wie który z tych Yashic jest lepszy i wytłumaczy mnie laikowi dlaczego ). Z kolei jeśli Canon to model Canonet G-III QL 17.

    Nie ukrywam jednak, że w grę wchodzi najprawdopodobniej raczej jeden z w/w model YASHICA niż Canon.

    Napiszcie proszę czym się różni YASHICA MG-1 od YASHICA Electro GS? Wszystko co tylko wiecie, łącznie z poradami na co zwrócić uwagę kupując dalmierzówkę.

    Z góry serdecznie dziękuję za pomoc
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  2. #2

    Domyślnie

    Chętnie się również dowiem.
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Keyser Soze
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Oborniki Wlkp./Albion - Morecambe
    Posty
    85

    Domyślnie

    ...a cos takiego jak Konica Hexar RF czy Contax G2? poszukajcie "Pozytywu" z kwietnia 2004 - tam jest artykul o nich...
    pozdrawiam, pshemo

    Minolta XD7 / D70

    "How do you shoot the Devil in the back? What if you miss?"

  4. #4

    Domyślnie

    są fajne, ale z zupełne inną ceną
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  5. #5

    Domyślnie

    Hexar RF hmm marzenie, marzenie, marzenie...

    Zostaje przy moim pytaniu o Yashice
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  6. #6

    Domyślnie

    A używałeś opcji "szukaj"?

    http://forum.nikon.org.pl/viewtopic....er=asc&start=0

    Parę miesięcy temu nurtował mnie podobny problem.

    Wybrałem Canoneta QL17.

    Fajny sprzęt, fajne zdjęcia.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maroo
    A używałeś opcji "szukaj"?

    http://forum.nikon.org.pl/viewtopic....er=asc&start=0

    Parę miesięcy temu nurtował mnie podobny problem.

    Wybrałem Canoneta QL17.

    Fajny sprzęt, fajne zdjęcia.
    Owszem używałem tej opcji I wgryzłem się w temat Canoneta. Ale co z YASHICA? Tam tego nie ma. Stąd moje pytanie i prośba o wskazanie wad i zalet modeli YASHICA MG - 1 i ELECTRO GS.

    P.S.
    Jak się w chwili obecnej sprawuje Twój Canonet? Dalej cyka tak dobrze fotki jak w samplach?
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  8. #8

    Domyślnie

    Chronologia modelu Yashica Electro: Electro--->Electro G (obiektyw skorygowany do fotografii kolorowej)--->Electro GS---->Electro GSN/GTN (sanki na lampe schynchronizowane z migawka)--->MG-1. Dwie Wazne roznice miedzy seria G a MG-1:
    1.spsob mierzenia swiatla. W MG-1 element swiatloczuly jest wbudowany w obiektyw tuz nad soczewka, tak wiec dodany filter, szerokatna czy tele nasadka beda uwzglednione przy pomiarze swiatla.
    2. Seria G to obiektyw o jasnosci 1.7, MG-1 to 2.8
    Linia G jak i MG-1 wymagaja nieprodukowanego juz typu baterii i w 99 aparatach na 100 nie sposob sprawdzic ich sprawnosci. Na amerykanskim e-bayu mozna jednak kupic na okraglo gadzet pozwalajacy na uzywanie baterii dostepnych dzis. Koszt - okolo $4 o ile sie nie myle. Roznych odmian Electro jest zreszta sporo na amerykanskim e-bayu. Sprawa niedostepnych baterii powoduje jednak, ze wiekszosc sprzedajacych ten model nie jest gotowa zadeklarowac go jako wpelni sprawny, jednym slowem kupuje sie go w ciemno. Te, ktore deklarowane sa jako w pelni sprawne sprzedaja sie oczywiscie za wiecej. Za wiecej chodza tez kompletne zestawy aparat + szerokokatna + tele nasadowa soczewka.
    Co jeszcze: W trybie automatycznym (chyba A?) migawka pracuje bezstopniowo. Bez baterii dziala mechanicznie zdaje sie jeden z czasow, co powoduje, ze sprzedawca-laik stwierdza, ze aparat dziala.
    Wydaje mi sie, ze Yashica G kosztuje mniej niz Canonet, z MG-1 tak chyba jednak nie jest.
    Tutaj dygresja co do dalmierzowych aparatow: majac odpowiednie fundusze (miedzy $1,000 a $2,000) odlozylbym moje lustrzanki i poszedlbym jak w dym za Mamiya 6 z kompletem trzech dostepnych do niej obiektywow.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HelmutWieczorek
    Tutaj dygresja co do dalmierzowych aparatow: majac odpowiednie fundusze (miedzy $1,000 a $2,000) odlozylbym moje lustrzanki i poszedlbym jak w dym za Mamiya 6 z kompletem trzech dostepnych do niej obiektywow.
    Witaj w klubie! Z małym zastrzeżeniem - Mamiya 7 (idealny format!!!)

  10. #10

    Domyślnie

    Roznice miedzy 6 a 7: tutaj opinie uzytkownika obydwu: http://kenrockwell.com/mamiya/6vs7.htm

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •