Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Question Korekcja parametrów na P w D80

    Witam.
    Mam D80 i przeszkadza mi jedna rzecz. Po ustawieniu na P i skadrowaniu zdjęcia czasem kręcąc głównym pokrętłem nie zmieniają mi się czas i przysłona, a czasem zmieniają. Może ktoś mi powie co robie nie tak, lub może to normalne po dłuższym kadrowaniu? Dodam tylko, że wcześniej robiłem analogowym Canonem i nie miałem takich problemów.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie używam zbytnio P więc przypuszczam że po prostu pucha zapamiętuje o ile ma względnie zmieniać ciągle przysłonę i czas względem siebie, a delikatna zmiana tej sugestii może nie mieć wpływu na wskazania w konkretnych sytuacjach.
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  3. #3

    Domyślnie

    Na P nie zmienisz parametrów kółkiem, jak dojedziesz do limitu czasu lub F. Szczególnie upierdliwe i trudne do upilnowania w zoomach ze zmiennym światłem.
    Na ISO auto masz włączony czas min, poniżej którego pucha nie zejdzie. Jak i ISO zabraknie, to koniec.
    Dużo sprzętu, mało czasu

  4. #4

    Domyślnie

    Chodzi Ci zapewne o fleksje "PROGRAMU", więcej o tym znajdziesz w instrukcji.
    NIKON D80 + GRIP | Nikkor 55-200| Tamron 17-50mm | CPL Mariumi | Cokin | SanDisk 2GB | 2 x En-EL3e | Metz 32CT 7 | Metz 48 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    a może poprostu zbyt krótki czas wyświetlania i dokonywania pomiaru ekspozycji????
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  6. #6

    Domyślnie

    jak znikają parametry lekko naciśnij spust (tak jak do pomiaru)...
    ale może nie zrozumiałem tytania

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •