Cześć,

Potrzebuje pomocy w doborze sprzętu do domowego studia na potrzeby fotografii produktowej i polecono mi zapytać tutaj.


Od jakiegoś czasu sam robię sobie zdjęcie sprzedawanych produktów.

Zaznaczam, że do tej pory (w sumie to nadal) robiłem zdjęcia „na oko”. Nie mam większej wiedzy co do ustawień aparatu, pozycji lamp itp. Kiedy były to produkty, które dobrze kontrastowały z tłem, więc ich obróbka w Photoshopie nie stanowiła dla mnie większego problemu.

Ostatnio dołączyły tłumiki z nierdzewki, wiec gabarytowo dość duże przedmioty, z którymi mam straszny problem.

- tło: nie mogę uzyskać bieli – jak za mocno wypale to mi się traci produkt na tle tła.

Na tą chwilę, moje rozwiązanie to wycinanie tła w Photoshopie.

- z racji, że nierdzewka mocno odbija światło (a elementy wypolerowane tworzą lustro) to sam produkt nie wychodzi zbyt atrakcyjnie

- problem z ostrością na tak dużych produktach – jeśli skupie się na froncie to tył wychodzi nieostry.



Wrzucam, zdjęcie , jak to u mnie obecnie wygląda (pseuda zabudowa części strychu). Ustawienia aparatu i zdjęcie jak wychodzi nieobrobione przy tych ustawieniach.

Sprzęt jakim dysponuje to NIKON D3200 ze standardowym obiektywem 18-55mm



Tutaj też zwracam się z prośbą o poradę:

SPRZĘT:

- Jaki obiektyw polecacie do tego aparatu: Zależy mi, żeby zdjęcia dużych obiektów wychodziły ostre. Nie chciałby tu wydać majątku.

- co jeszcze dokupić do zestawu widocznego na zdjęciu.

- Jakie tło (białe) – obecnie mam z allegro takie z fakturą, ale brudzi się niemiłosiernie przy tego typu produktach. Widziałem białe PVC, czy to będzie lepsze?

- jak ustawiać lampy pod taki produkt? Bardziej na produkt, bardziej na tło…

-robić zdjęcia RAW czy normalnie w JPG



Ogólnie google, youtube jaki i samo forum oferuje dużo porad, które testuje bądź zamierzam przetestować, ale będę wdzięczy za pomoc w odniesieniu do moich warunków i sprzętu.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	foto bez lampy.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	362,5 KB
ID:	31770

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	studio.jpg.0308d91e0675bbb50029d04a6ab7f4dc.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	31771

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	412768842_ustawienianikon.jpg.01be644dd3be4ebba12017eb1b5e4b18.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	32,6 KB
ID:	31772