Close

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 143
  1. #21

    Domyślnie

    Warunkiem uzyskania gwarancji jest dowod zakupu w postaci rachunku.

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    otwock k/warszawy
    Posty
    132

    Domyślnie

    ale jak mam kupiony w polsce i polska gwarancje to naprawia bez rachunku??
    N.I.K.O.N.: Networked Intelligent Killing and Observation Neohuman
    |D70| |Nikkor 50mm| |Nikkor 35-80mm| |Sigma 28-300mm| |SanDisk 512MB|

  3. #23

    Domyślnie

    A tos cwiaka mi zabil, ale mam watpliwosci. Gwarancja mowi wyraznie "po przedstawieniu dowodu zakupu".

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    otwock k/warszawy
    Posty
    132

    Domyślnie

    to musze sprawdzic dowody zakupu a jak nie mam to sie wystarac...
    N.I.K.O.N.: Networked Intelligent Killing and Observation Neohuman
    |D70| |Nikkor 50mm| |Nikkor 35-80mm| |Sigma 28-300mm| |SanDisk 512MB|

  5. #25

    Domyślnie

    Jakiś czas temu rozmawiałem z przedstawicielem jednego z dużych koncernów. Mieli sprawę dotyczącą gwarancji i dowodu zakupu. Powiedział mi, iż do skorzystania z uprawnień gwarancyjnych wystarczy jedynie prawidłowo wypełniona karta gwarancyjna. Gwarant nie ma prawa, żądać dowodu zakupu (wszystkie teksty na kartach o dowodzie zakupu są nie prawidłowe) przy prawidłowo wypełnionej gwarancji. Dowody zakupu (paragony, faaktury) zostały wprowadzone po to aby chronić gwaranta przed nieuczciwymi sprzedawcami, którzy wypisywali karty nie wpisując daty sprzedaży.
    Pzdr
    lenek

  6. #26

    Domyślnie

    Polecam ten link:

    http://www.federacja-konsumentow.org...page&pid=47#13

    Jest to regulacja prawna obowiązująca w tym k(raju). Nic nie ma w niej o dowodach zakupu.
    Pzdr
    lenek

  7. #27
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Chcialbym wrzucic swoje trzy gorsze w sprawie "dowodu zakupu".

    Otoz wazna jest dodatkowo sprawa jaki to jest dowod zakupu
    Okazuje sie bowiem, ze np.: serwis Canona nie respektuje wszystkich "dowodow zakupu" jako "dowod zakupu "

    Ostatnio kolega odszedl z kwitkiem, bo kupil sprzet na gieldzie od handlarza etatowego, ktory mu wystawil jakis tam rachunek, czy fakture i wypelnil karte gwarancyjna. Serwis Canona koniecznie jednak chcialaby dowod zakupu pochodzil od oficjalnego dystrybutora Canona w Polsce. A nie ze stolika w Stodole

    Ja sam juz nic nie rozumiem z tych spraw. Wychodzi na to, ze jako kupujacy oddaje sprzet np.: handlarzowi z Warszawy, ktory dalej dochodzi swoich praw u dystrybutora (!?), a dopiero ten dystrybutor oddaje sprzet do naprawy. !!??

    Dla mnie taki wężyk jest zadlugi i dlatego od 10 lat kupuje sprzet tylko od importerow prywatnych - oczywiscie wczesniej sprawdzonych. Nie dosc ze mam taniej, to dodatkowo wiem od razu ze w razie problemow ide do sprzedawcy i chce miec aparat naprawiony. W obu przypadkach "gwarancja" jest tylko umowna, a nie faktyczna.

    Zreszta obawiam sie ze podobne zasady obowiazuja rowniez przy zakupie innych dobr. Patrz MediaMarkt itp..

    Reasumujac: wydaje się na podstawie doświadczeń znajomych, że gwarancja "prawdziwa" to taka, ktora bylaby zrealizowana przez ciebie osobiscie w sieci autoryzowanych serwisow w Polsce. A te serwisy ządaja (i tu nie wiem czy to zgodne z prawem) dowodow zakupu od dealerow danego sprzetu. Czyli - legalna gwarancje masz tylko w 2-3 sklepach w Polsce, ktore maja tytul oficjalnego dystrybutora Nikona.

    Sorry za taki dlugi wywod - jesli popelnielem bledy logiczne i merytoryczne prosze o sprostowanie.

    pzdr

  8. #28

    Domyślnie

    Reasumujac: wydaje się na podstawie doświadczeń znajomych, że gwarancja "prawdziwa" to taka, ktora bylaby zrealizowana przez ciebie osobiscie w sieci autoryzowanych serwisow w Polsce. A te serwisy ządaja (i tu nie wiem czy to zgodne z prawem) dowodow zakupu od dealerow danego sprzetu. Czyli - legalna gwarancje masz tylko w 2-3 sklepach w Polsce, ktore maja tytul oficjalnego dystrybutora Nikona.
    Nie jest prawdą to co piszesz, Serwis Nikona uznaje gwarancje wystawione przez firmy i nie muszą byc one ich partnerami.
    Bezposrednich partnerów Nikona jest aż 4-rech i sprzedają oni głównie hurtowo.
    Sami sprzedajemy aparaty Nikona od dłuższego czasu i bez problemowo są one serwisowane w Serwisie Nikon Polska.

    Wymaganie dowodu zakupu i nie uznawanie niektórych sprzedawców spowodowane było tym iż:
    - sprzedawali sprzęt pochodzący z innych źródeł jak Nikon Polska, z "dziwnymi niby Nikon Polska" - gwarancjami
    - sprzedawali sprzęt na podkładkę, ma to miejsce b. często w firmach prowadzących własne punkty przyjęcia sprzętu serwisowanego.

    Nikon Polska prowadzi bazę numerów sprzetu, który rozprowadza także dość łatwo wychodzą dziwne kombinacje.


    Niestety polacy to taki naród, że jak gdzieś czegoś nie wykombinują to chodzą jak struci


    A co do terminowości serwisu, to problem leży w zbyt małym zatrudnieniu,Ci którzy tam są już i tak na oczy nie widzą, by przerobić to co jest, ale doba ma tylko 24h.
    To juz wina nie techników tylko osoby decydującej o ilości pracowników.
    D70, SB-800, 70-300G, VR24-120, 512MB/U-II, VP3310-60GB, Microtrekker 200, UV, i ....
    tel. 0-604 279 925, 0-509 252 510
    NASZ SKLEP
    ŚWIAT WACOMA/ MAGIA OBRAZU

  9. #29
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    To i ja przy okazji mam pytanie: kupowalem aparat w www.sklepfotograficzny.pl i posiadam dowod zakupu z tegoz sklepu jednak sam druczek gwarancji jest Nikon Germany .... I zastanawiam sie wlasnie czy w razie awarii moge serwisowac aparat w Nikon Polska czy tez jezdzic z tym do Niemiec badz zalatwiac tylko i wylacznie przez sklep.

  10. #30

    Domyślnie

    A masz drugi druczek z nikon polska? jak nie to tylko wysylka do niemiec - przykro mi.
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •