Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Nikon 8800 i tragiczne sample...

    Witam

    IMO ostateczna kleska Nikona w dziedzinie komaktow, teraz wiem ze dobrze zrobilem nie czekajac na ten aparat Wiekszosc z Was ma d70 ale przegladnijcie sobie sample z ostatnich kompaktow nikona, wprowadzili jakis nowy algorytm odszumiajacy czy cos, zdjecia wygladaja okropnie... 5700 troche szumil ale ten szum byl taki milszy/delikatniejszy... a patrzcie co jest teraz
    Przez niedopracowane oprogramowanie zmarnowali potencjalnie bardzo dobry, jak nie najlepszy w swojej klasie aparat

    http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=10516105

    http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=10514182


    Pozdr
    Konrad L

  2. #2
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Prawde mowiac kompakty niezbyt mnie interesują, ale jesli to kwestia jedyne firmware to z pewnoscią mozna sie spodziewac poprawki.

  3. #3
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    dobrze by bylo bo naprawde szkoda aparatu

  4. #4

    Domyślnie

    Nie obraźcie się koledzy ale nikon schodzi na dziady - jego produkty z rodziny aparatów cyfrowych swym działaniem i brakiem dedykacji wyglądają jak niedoróbki. Nawet nie chce mi się pisać po prostu dziadostwo. Może jestem niesprawiedliwy ale w tej chwili to tak to wygląda. Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety, muszę się zgodzić. Co prawda używałem tylko jednego kompaktu Nikona - Nikon 5400, ale jeśli pozostałe modele są podobne - to jest to rzeczywiście dziadostwo. Szum matrycy, potwornie wolne reakcje aparatu, brak dobrej współpracy z lampami Nikona, to tylko niektore z wad tego aparatu. 5000 milionów pixeli - no i co z tego, zdjecia z 2,4 miliona ( d1) wychodzą lepiej. Pozatym zdjecia z Nikona 5400 to sam plastik. bleee. No coz, nie mozna byc najlepszym we wszystkim. Co prawda jestem i tak nieobiektywny, bo od ponad 12 lat nie uzywam innego sprzętu niż Nikona, nie licząc jakiś srednich formatów. ale prawda jest taka, że N 5400 to jakies nieporozumienie.

  6. #6

    Domyślnie

    Panowie, obaj wymieniliscie jako konkretne wady, wady wszystkich kompaktow... Nawet jesli w jakims elemencie aparat konkurencji bedzie lepszy, w innym bedzie gorszy. Opoznienia shutter lag, szybkosc i celnosc AF, problem z kontrola glebi ostrosci, budowa itp, itd... To wszystko sa przypadlosci tego typu aparatow a nie tylko Nikona. Sam mialem kilak kompaktow, w tym 5400 na ktorego psioczycie Aparat mial oslawione problemy ze wspomaganiem AF, ale jak juz zlapal ostrosc to foto z niego bylo bardzo przyzwoite. Porownanie do jakiegokolwiek dSLR'a jest nie uprawnione bo to zupelnie inna filozofia fotografowania. Zwroccie jednak uwage ze przez bardzo dlugi czas nie bylo alternatywy dla kompaktow, ba do dzisiaj dla wielu amatorow zakup lustrzanki mija sie z celem, bo oni chca nacisnac spust i obejrzec zdjecia w tv czy na monitorze. Jesli jeszcze da sie z tego wydrukowac czy "naswietlic" papier 20x30 bedzie to rewelacja...

  7. #7

    Domyślnie

    Po czesci sie z Toba zgodze.Aczkolwiek pomijajac okolicznosciowe aspekty fotografowania kompaktem a lustrzanka, mysle, ze mam prawo porownywac zdjęcia z kompakta i lustrzanki i wyciagac wnioski. Poprzedni post miał na celu nie porownywanie i wychwalanie lustrzanek cyfrowych, i dowalenie kompaktom. Chcialem tylko dorzucic trzy grosze do tematu o N 8800, stwierdzajac, ze Nikon nie bardzo przyklada sie do dopracowywania swoich kompaktow, a mysle ze nic nie stoi na przeszkodzie zeby byly dobre. Ale chyba nie liczy sie jakosc tylko ilosc nowych modeli.

  8. #8

    Domyślnie

    Własnie szukam jakiegos dobrego kompaktu i powiedz mi jakie kompakty są lepsze tzn nie maja tych wszystkich wad o których piszesz
    pozdrawiam Sebastian

  9. #9

    Domyślnie

    Ja bym poszukał wśród jakiś Olympusów. Robiłem kilka razy zdjęcia na pożyczonych, i powiem szczerze... całkiem przyzwoite. (5050 i 4000).

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sebastian
    .... ze Nikon nie bardzo przyklada sie do dopracowywania swoich kompaktow, a mysle ze nic nie stoi na przeszkodzie zeby byly dobre.....
    a ja zdecydowania zgodze sie z adminem (łubudubu ) wiekszosc ludzi korzystajacych z kompaktow jak poczyta co my tu piszemy o D70 (o krzywych matrycach, BF itd) pomysli sobie jaki ten aparat jest dziadowski, a ja mam kompakta za 1/12 jego ceny i nie mam zadnych problemow, a prawda jest taka, ze "sie nie znaja" i dla nich ich aparat robi super zdjecia, stad sie wywodzi produkcja takich, czy innych kompaktow, nie ma takiej potrzeby (rowniez ponoszenia wiekszych kosztow) aby byly one lepsze bo wiekszoc ludzi tego nie zauwazy, nie doceni, a z pewnoscia gdyby mialo doplacic za aparat pare stowek tylko dlatego, ze aparat jest podobno lepszy ( oni i tak nie zauwaza roznicy) to kupia aparat konkurencji

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •