Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    Bo dodatkowe szkiełko psuje ostrość i całą zabawę z manualami m42.
    A szkiełko pozwala ostrzyć na nieskończoność tylko i wyłącznie, pozbawiając uroku bokehu
    Cały nie urok Nikona.
    Na avatarze jesteś brunetką, więc powinnaś zajarzyć
    No mózg walczy A tak na poważnie to rozumiem już, nawet lepiej i taniej w takim razie.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez theforestchild Zobacz posta
    No mózg walczy A tak na poważnie to rozumiem już, nawet lepiej i taniej w takim razie.
    Każdy kiedyś próbował, ja też, tylko nie w nikonie, bo mnie szlag trafiał,
    wolałem w canonie, a najlepiej w sony z focus peaking.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    Każdy kiedyś próbował, ja też, tylko nie w nikonie, bo mnie szlag trafiał,
    wolałem w canonie, a najlepiej w sony z focus peaking.
    Chciałam (i nadal chce) uniknąć zakupu kolejnego korpusu. Jeśli nie dam rady osiągnąć tego co chce na Nikonie, zawsze do manualnych obiektywów będę mogła dokupić korpus Kurcze kusi mnie ten Helios, znalazłam za 30 funtów razem z korpusem Zenita, wygląda na trochę zaniedbanego, sprzedawca opisuje, że wszystko działa ok. Napisałam jeszcze tylko, żeby mi powiedział czy pieczarki nie rosną, ale pewnie i tak prawdy się nie dowiem

  4. #24

    Domyślnie

    Polecam bezlusterkowce (do takiej zabawy taniej używane Fuji, Sony ) . Zalety to :
    Fokus peaking, pomiar światła z manualami bez problemu, rzeczywisty obraz na ekranie.

    LV w nikonie słabo się nadaje, migawka z lustrem chodzi beznadziejnie, można się zniechęcić.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #25

    Domyślnie

    Kupowałbym tego Heliosa mimo wszystko z mocowaniem Nikona.
    Przy zakupie używanych obiektywów warto zachować cierpliwość, bo sporo jest ofert z cenami od czapy.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Kupowałbym tego Heliosa mimo wszystko z mocowaniem Nikona.
    Przy zakupie używanych obiektywów warto zachować cierpliwość, bo sporo jest ofert z cenami od czapy.
    Kupiłam, mimo wszystko I przejściowke bez szkiełka, coby nie było. Zobaczymy, jak to wyjdzie, na pewno będę się dzielić przeżyciami na forum :P

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez theforestchild Zobacz posta
    Kupiłam, mimo wszystko I przejściowke bez szkiełka, coby nie było. Zobaczymy, jak to wyjdzie, na pewno będę się dzielić przeżyciami na forum :P
    Ok i próbuj, jak pisałem ja z nikonem się nie dogadałem w kwestii m42, w canonie jest o niebo lepiej.
    Ale małe pieniądze, więc baw się, po opanowaniu efekty są b. dobre
    30 funtów to dużo za ten obiektyw, na allegro w granicach 100 zł w miarę b. dobry.
    Ostatnio edytowane przez koberek ; 16-12-2018 o 22:52

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    Ok i próbuj, jak pisałem ja z nikonem się nie dogadałem w kwestii m42, w canonie jest o niebo lepiej.
    Ale małe pieniądze, więc baw się, po opanowaniu efekty są b. dobre
    30 funtów to dużo za ten obiektyw, na allegro w granicach 100 zł w miarę b. dobry.
    Niestety mi dochodziły jeszcze koszty wysyłki, a i w wielu miejscach było napisane że sprzedawca nie wysyła za granicę A tu miałam przesyłkę za free bo z UK. Nie mogę się doczekać prawdę mówiąc

    Jak już wspomniałam w pierwszym poście jestem kompletnie zielona w temacie fotografii, uczę się głównie przez doświadczenie. Zobaczymy jak ten mój Nikon sobie poradzi, w sumie jakbym chciała pracować na innym korpusie to raczej bym tu nie zawędrowała, w końcu to forum Nikoniarzy

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez theforestchild Zobacz posta
    Niestety mi dochodziły jeszcze koszty wysyłki, a i w wielu miejscach było napisane że sprzedawca nie wysyła za granicę A tu miałam przesyłkę za free bo z UK. Nie mogę się doczekać prawdę mówiąc
    Żebyś się nie zniechęciła od razu, trzeba trochę poćwiczyć z tym obiektywem,
    miałem setki wyrzuconych fotek, ale z czasem było tylko lepiej, powodzenia i udanych kadrów

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez theforestchild Zobacz posta
    w końcu to forum Nikoniarzy
    i nie tylko, to cała polska społeczność fotografów

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 08-08-2019, 17:39
  2. Yongnuo YN-568EX do Nikona D5300
    By konrad.wele in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 16:13
  3. ładowarka do Nikona D5300
    By agatea in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-07-2017, 22:09
  4. Obiektyw do Nikona d5300
    By Marta13121992 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-12-2016, 14:18
  5. Obiektyw z cichym AF do Nikona d5300 dla amatora
    By ma1234 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-10-2014, 19:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •