Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez theforestchild Zobacz posta
    Mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej o tym obiektywie: Zenit Helios 44-2 58mm f/2.0 ?
    Witaj
    Obiektyw stary i dobry do uzyskania fajnych efektów bokehu, cena trochę poszła w górę,
    trzeba dobrze trafić, bo kombinują z rozkręcaniem i przeróbkami.
    W nikonie zabawa starymi szkłami to trochę porażka, nie wiem czy w d5300 będzie pomiar światła, a o nieskończoności to już całkiem.
    Bardzo lubię plastykę tego szkiełka, w podanym przez Ciebie zdjęciu to manualny Olympus Zuiko 55mm 1.2.
    Tu masz przykłady z Helios 44-2 zrobionym w systemie sony i canon

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29850888863_727aba4e08_o.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	360,5 KB
ID:	18726

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30006950290_221fd6acb0_o.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	364,3 KB
ID:	18727

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	36310425126_7bbeefbbb8_o.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	401,4 KB
ID:	18728

  2. #12

    Domyślnie

    Wątek przejrzałam narazie na szybko, tam znalazłam tego Heliosa, który mnie zainteresował, chociaż jak kolega wyżej napisał mogą być problemy z działaniem z Nikonem, którego posiadam ? Przyjmijmy budżet do 3000zł, kwiatki to całkiem miły obiekt do fotografowania ?

    Obecnie posiadam Nikkora 85mm 1.8, w sumie używam go głównie do portretów, ale całkiem miło wychodzą nim zdjęcia makro. Zależy mi jednak na ciekawym efekcie bokeh, a w.w. obiektywem nie mam na to szans. Posiadam też obiektyw Nikkor 18-55mm ale nawet go nie liczę, używam do robienia zdjęć na grillu, albo na rodzinnych imprezach

  3. #13

    Domyślnie

    Współczesne stałki, chyba nie dadzą takiego efektu, jak stare rumple,
    ale niech się wypowiedzą Forumowicze
    A najlepszy to Trioplan 100 mm f/2,8
    Posiadany przez Ciebie 85, chyba też powinien ładny bokeh dawać przy 1,8 ??
    No chyba że Nikkor 85mm f/1.4G, ale nie mieści się w budżecie.
    Ostatnio edytowane przez koberek ; 16-12-2018 o 19:58

  4. #14

    Domyślnie

    Pewnie, że fajny obiekt, tylko dość szybko może się znudzić (kwiatki) . Są Heliosy z mocowaniem Nikon F
    https://allegro.pl/kategoria/obiekty...n-ele-1-5-1130

    Do takiego pseudo-makro to akurat 18-55 jest całkiem ok, w zależności od wersji ma skalę odwzorowania, o ile pamiętam, 1:3 (lub 1:2 af-p)
    Nie przejmuj się brakiem ostrzenia na nieskończoność w Nikonie. To daje dodatkowy udziwniony efekt, a do roślinek taka odległość ostrzenia (~0,5-2m) jest w sam raz. Gorzej, że 5300 nie ma pomiaru z manualnymi obiektywami, ale bez tego też da się dobrać parametry metodą prób i błędów. Możesz kupować obiektywy m42 plus najtańsza przejściówka za kilkanaście zł, można uzyskać fajne efekty obiektywem za 100-150 zł.

  5. #15

    Domyślnie

    nie czytałem całego wątku ale przewinął się temat obiektywu 'budowy' planar.
    Trochę takich jest. Kupujesz używkę Zeissa o odpowiedniej ogniskowej i jestęś szczęśliwa.
    W założonym budżecie kupisz używaną 50mm i zostanie na 'waciki' a może nawet uda się 85 1.4 classic. To są dość pancerne obiektywy więc nie obawiałbym się słowa 'używka;.

  6. #16

    Domyślnie

    Kup heliosa, mały wydatek, i przejściówkę bez szkiełka, pokombinuj małym kosztem.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    Współczesne stałki, chyba nie dadzą takiego efektu, jak stare rumple,
    ale niech się wypowiedzą Forumowicze
    A najlepszy to Trioplan 100 mm f/2,8
    Posiadany przez Ciebie 85, chyba też powinien ładny bokeh dawać przy 1,8 ??
    No chyba że Nikkor 85mm f/1.4G, ale nie mieści się w budżecie.
    Trioplan jest typowym tripletem Cooke . Większość tripletów ma przekorygowaną aberrację sferyczna dlatego w nieostrościach powstają "mydlane banieczki".
    Można spróbować użyć np. obiektywu projekcyjnego (większość to triplety).
    Ostatnio dodrukowałem na drukarce 3D korpus do polskiego obiektywu KRYTOS 85/2,8 (ŁZK PREXER).
    Zdjęcie poniższe z tego obiektywu (pochmurny dzień) i Nikona D200 i mydlane banieczki są widoczne.
    Przy zdjęciach pod światło iskrzące się nieostrości obrazowane są jako mydlane banieczki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6590a.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	18737
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Trioplan jest typowym tripletem Cooke . Większość tripletów ma przekorygowaną aberrację sferyczna dlatego w nieostrościach powstają "mydlane banieczki".
    Można spróbować użyć np. obiektywu projekcyjnego (większość to triplety).
    Ostatnio dodrukowałem na drukarce 3D korpus do polskiego obiektywu KRYTOS 85/2,8 (ŁZK PREXER).
    Zdjęcie poniższe z tego obiektywu (pochmurny dzień) i Nikona D200 i mydlane banieczki są widoczne.
    Przy zdjęciach pod światło iskrzące się nieostrości obrazowane są jako mydlane banieczki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6590a.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	18737
    Właśnie pisałem, jak Ty, że jest do takich celów najlepszy,
    ale najdroższy teraz, chyba że dioplan.
    Za Trioplan 100 mm f/2,8 trzeba chyba z 1800 zł wydać.
    Ostatnio edytowane przez koberek ; 16-12-2018 o 21:09

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    Kup heliosa, mały wydatek, i przejściówkę bez szkiełka, pokombinuj małym kosztem.
    To będzie pytanie w stylu blondynki, Ale dlaczego bez szkiełka? Myślałam że do Nikona potrzebuje właśnie ze szkielkiem ? Oj, czuję się głupiutka czytając to wszystko, no ale nic, może się w końcu czegoś nauczę.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez theforestchild Zobacz posta
    To będzie pytanie w stylu blondynki, Ale dlaczego bez szkiełka? Myślałam że do Nikona potrzebuje właśnie ze szkielkiem ������ Oj, czuję się głupiutka czytając to wszystko, no ale nic, może się w końcu czegoś nauczę.
    Bo dodatkowe szkiełko psuje ostrość i całą zabawę z manualami m42.
    A szkiełko pozwala ostrzyć na nieskończoność tylko i wyłącznie, pozbawiając uroku bokehu
    Cały nie urok Nikona.
    Na avatarze jesteś brunetką, więc powinnaś zajarzyć
    Ostatnio edytowane przez koberek ; 16-12-2018 o 21:20

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 08-08-2019, 17:39
  2. Yongnuo YN-568EX do Nikona D5300
    By konrad.wele in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 16:13
  3. ładowarka do Nikona D5300
    By agatea in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-07-2017, 22:09
  4. Obiektyw do Nikona d5300
    By Marta13121992 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-12-2016, 14:18
  5. Obiektyw z cichym AF do Nikona d5300 dla amatora
    By ma1234 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-10-2014, 19:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •