Close

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 153
  1. #11

    Domyślnie

    Prawie robi wielka różnice Tylko, że czasami wejście na grań to jakieś 2-3 godziny marszu a schodzenie porównywalna ilość czasu. A w nocy też są fajne, zdjęcia.

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  2. #12

    Domyślnie

    Moim zdaniem taki człowiek, który jest w stanie się poświęcić i wyjść w nocy na zdjęcia jest pełen pasji i "zasługuje" na bycie w górach znacznie bardziej niż dzienne setki tysięcy turystów. Po takim turyście nie zostanie ślad bytności, bo jest świadomy i pozostawia to miejsce takim jakim chciałby je zastać.
    Najlepiej spać na szczytach, płachta biwakowa i śpiwór, tam zwierzynie nie wadzisz.

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym chciał czasami pod Sukiennice swoim samochodem dojechać ale te durne zakazy... więc może nie ma się co oburzać bo większość powstaje dlatego że ludzie są często idiotami, teraz trzeba będzie dodać nowy zakaz że w okresie zimowym nie można w góry chodzić w kostiumie kąpielowym i ktoś za jakiś czas napisze że durne zakazy i jaka ta Polska straszna...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja bym chciał czasami pod Sukiennice swoim samochodem dojechać ale te durne zakazy... więc może nie ma się co oburzać bo większość powstaje dlatego że ludzie są często idiotami, teraz trzeba będzie dodać nowy zakaz że w okresie zimowym nie można w góry chodzić w kostiumie kąpielowym i ktoś za jakiś czas napisze że durne zakazy i jaka ta Polska straszna...
    Z Sukiennicami jest to przykład przejaskrawiony. Mnie chodzi o to, że ludzie którzy chodzą "zgodnie" z regulamin czyli za dnia, powodują znacznie większe zagrożenia dla środowiska niż fotograf, a nawet dziesięciu, przykłady: śmiecie, rozdeptywanie szlaków, zbieranie runa leśnego, straszenie zwierzyny i o zgrozo, dokarmianie jej.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to jest twoja historia, ja mogę też napisać że nie muszę pasów w samochodzie zapinać bo omijam drogi gdzie jest duży ruch, albo jak widzę że na skrzyżowaniu pusto to jadę na czerwonym, dwa dni temu pokazywali jak to na Morskim Oku ludzie z dziećmi wchodzą na cieniutki lód zrobić selfie, też stawiać zakaz ?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomekk Zobacz posta
    Moim zdaniem taki człowiek, który jest w stanie się poświęcić i wyjść w nocy na zdjęcia jest pełen pasji i "zasługuje" na bycie w górach znacznie bardziej niż dzienne setki tysięcy turystów. Po takim turyście nie zostanie ślad bytności, bo jest świadomy i pozostawia to miejsce takim jakim chciałby je zastać.
    Najlepiej spać na szczytach, płachta biwakowa i śpiwór, tam zwierzynie nie wadzisz.
    to nie jest kwestia zaslugiwania, tylko celu istnienia czegos takiego jak Park Narodowy.

    z braku bezposredniego dostepu do ustaw (bo mi sie nie chce szukac, sorki ), przytocze takie cos ze strony odpowiedniego ministerstwa


    PARKI NARODOWE
    Parki narodowe tworzy się na obszarach wyróżniających się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, w celu zachowania różnorodności biologicznej, zasobów, tworów i składników przyrody nieożywionej i walorów krajobrazowych, przywrócenia właściwego stanu zasobów i składników przyrody oraz odtworzenia zniekształconych siedlisk przyrodniczych, siedlisk roślin, zwierząt lub grzybów.

    Najważniejszym celem działania parku jest ochrona przyrody. Na jego obszarze ochronie podlega całość przyrody oraz swoiste, charakterystyczne dla każdego regionu walory krajobrazowe.
    https://www.mos.gov.pl/srodowisko/pr...arki-narodowe/

    podkreslenie moje. IMHO do przemyslenia. czemu to jest najwazniejszym celem parku, a nie latwy dostep fotografow do ladnych widoczkow i nieskalanej natury

    tez mi osobiscie zal, ale to jest w pelni zrozumiale

  7. #17

    Domyślnie

    Powyższe Twoje przykłady o pasach lub cienkim lodzie są mocno nie pasujące - złamanie tych zakazów grozi śmiercią swoją lub innych. Włóczenie się po górach po nocy takich konsekwencji nie niesie.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomekk Zobacz posta
    Moim zdaniem taki człowiek, który jest w stanie się poświęcić i wyjść w nocy na zdjęcia jest pełen pasji i "zasługuje" na bycie w górach znacznie bardziej niż dzienne setki tysięcy turystów. Po takim turyście nie zostanie ślad bytności, bo jest świadomy i pozostawia to miejsce takim jakim chciałby je zastać.
    Najlepiej spać na szczytach, płachta biwakowa i śpiwór, tam zwierzynie nie wadzisz.
    Podpisze sie rekami i nogami.
    Czesc zwierzyny to ma juz nawet wywalone na turystow.
    Za mna kilka razy szlo stado kozic, z ciekawosci chyba.
    A w przypadku spotkania z niedzwiedziem, to nie wiem kto by byl tw bardziej zestresowana i szybciej uciekajaca strona.

    Mysle takze, ze jeden lub kilku fotografow idacych na wschod slonca, jeszcze w nocy.
    Ma poszanowanie dla otaczajacego ich piekna i na pewno mu nie zaszkodzi.
    Co innego trasa do Moka w samo poludnie z jej morzem stonki.

    I teraz pytanie; co bardziej odciska pietno na przyrodzie w gorach
    Kilku fotografow-pasjonatow w nocy czy tlumy w Koscieliskiej lub na trasie do Moka?


    @akustyk wiesz Parki Narodowe jednak tworza ludzie, wypadaloby dac im mozliwosc obejrzenia tego co udalo im sie ochronic.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    @akustyk wiesz Parki Narodowe jednak tworza ludzie, wypadaloby dac im mozliwosc obejrzenia tego co udalo im sie ochronic.
    tak, i rezerwaty dla Indian tez tworzyli ludzie, zeby poogladac co udalo im sie ochronic

    generalnie, Park Narodowy jest dla ochrony przyrody. kropka. po to, zeby mogla sobie istniec bez bezposredniego zagrozenia ze strony dzialalnosci czlowieka. to ze sobie ja mozna poogladac to nie jest de facto element definicji. w sumie slusznie, 99% planety i tak juz doszczetnie zasralismy, wiec jakim prawem jeszcze ten 1% nam sie ma nalezec?

    ja sie zgadzam z wasza uwaga, ze garstka fotografow, jesli takich majacych szacunek dla natury, nie gwalci tego statusu tak drastycznie jak hordy niedzielnych ceprow doszczetnie zasyfiajacych smieciami udostepnione dla publicznosci szlaki. wiec tu nie ma czarno-bialego podzialu. zwlaszcza jesli mowimy o Tatrach, gdzie kasa z ceprow jest duza i na wiele rzeczy da sie oko przymknac.

  10. #20

    Domyślnie

    Najpierw sie nie zgadasz a potem sie jednak zgadzasz.
    Oczywiscie ze Park Narodowy jest w celu ochrony przyrody.
    Ale utworzyli go ludzie ktorym zalezy na tej przyrodzie.
    To wg mnie zasluguja/maja prawo zeby moc z ta przyroda obcowac z poszanowaniem jej ofc.
    Czyli taki fotograf jest tu doskonalym przykladem jak powinno sie obcowac z taka przyroda. Podziwiac, dbac i szanowac.

    Co do tlumow to temat skomplikowany. Bo z tego tlumu wykluwaja sie bardziej swiadomi turysci.
    Ale asfalt do Moka to bym zerwal.

    Zreszta o czym my piszemy. Ktos sie oburza na paru fotografow w nocy a TPN robi ogrodek piwny przy walacym szambem schronisku nad MOKiem.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Jeden z wiosennych, burzowych zachodów
    By grzegorzdz72 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-05-2016, 00:07
  2. [ Krajobraz ] Kilka zachodów na przywitanie
    By Mystic121 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 13:09
  3. [ Krajobraz ] ...parę zachodów do oceny
    By touran in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-09-2010, 21:31
  4. kilka z aut, wesel i zachodów słońc
    By Adam Trzcionka in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 22:13
  5. zdjecia słonca
    By MarcinJ in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-11-2005, 10:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •