Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie D700 źle współpracuje z 85 1.4

    Witam serdecznie,
    tak jak w temacie mój D700 źle współpracuje z obiektywami 85 1.4.
    Objaw:
    problem z szybkim ustawieniem AF- np: podczas zabawy z lampą błyskową, gdy para tańczy a ja wciskam spust w ciekawym momencie nie robi zdjęcia tylko AF szuka dalej - twardy spust migawki i dopiero po chwili robi zdjęcie.
    To samo w dobrym oświetleniu (bez lampy) podczas meczu piłki halowej (futsalu) - często zbyt długo się zastanawia i najciekawsze momenty/chwile bezpowrotnie przepadają
    Sprawdzałem na:
    Nikkor 85 1:1.4 D,- bardzo powolny AF,
    Sprawdziłem również na nowym Sigma A 85 mm f/1.4 DG HSM - dalej tak samo - powolny AF,
    Dla porównania inne obiektywy:
    Sigma A 35/1.4 DG HSM- bardzo szybki AF
    Nikkor 50 mm f/1.8 G AF-S - w porównaniu do 85 to bardzo szybki AF

    Proszę o pomoc!
    Czy ktoś miał taki problem?, czy może to być wina body?

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Nic nie poradzisz- wolne szkło to wolne szkło i tyle. Zazwyczaj 85 i to jasne 1.4 wykorzystywane są w portrecie, więc AF jest wolny ale celny. Spróbuj przykręcić - o ile masz taką możliwość - nikkora 24-70 2.8 lub 70-200 2.8.
    Zobaczysz czy faktycznie ,,problem'' z AF jest spowodowany aparatem, czy może jednak nie.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Nic nie poradzisz- wolne szkło to wolne szkło i tyle. Zazwyczaj 85 i to jasne 1.4 wykorzystywane są w portrecie, więc AF jest wolny ale celny. Spróbuj przykręcić - o ile masz taką możliwość - nikkora 24-70 2.8 lub 70-200 2.8.
    Zobaczysz czy faktycznie ,,problem'' z AF jest spowodowany aparatem, czy może jednak nie.
    Dziękuję za podpowiedź
    próbowałem również 85-tkę z innym korpusem (D5) i jest o wiele szybsza - nie ma już "efektu twardego spustu" tylko jest od razu reakcja i strzał.
    Być może korpus na którym próbowałem jest już z górnej półki i jest bardziej przystosowany do tego typu obiektywów

    Dzięki

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robbi777909 Zobacz posta
    Objaw:
    problem z szybkim ustawieniem AF- np: podczas zabawy z lampą błyskową, gdy para tańczy a ja wciskam spust w ciekawym momencie nie robi zdjęcia tylko AF szuka dalej - twardy spust migawki i dopiero po chwili robi zdjęcie.
    To samo w dobrym oświetleniu (bez lampy) podczas meczu piłki halowej (futsalu) - często zbyt długo się zastanawia i najciekawsze momenty/chwile bezpowrotnie przepadają
    Jakie masz ustawienie autofocusa?
    czy nie masz przypadkiem włączonego priorytetu ostrości dla ciągłego AFU?

  5. #5

    Domyślnie

    Warto jeszcze sprawdzić funkcję opóźnienie AF (chyba tak się to nazywa) - na sport / dziecko mam ustawione na ,,zero''. AF kręci wtedy jak szalony.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki Darku za podpowiedź, faktycznie mam ustawiony a1(Priorytet w trybie AF-C) - ostrość, a2 (Priorytet w trybie AF-S) - ostrość.
    Potrzebuję aby obiekty ruszające się były ostre i celne, czy powinienem zmienić któryś z priorytetów?

    Pozdrawiam Robert

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dzięki Teu za tak szybką reakcję,
    Przedstawię meny AF i powiem jakie mam ustawienia:
    a1 (Priorytet w trybie AF-C): ustawione na ostrość
    a2 (Priorytet w trybie AF-S): ustawione na ostrość
    a3 Dynamiczny wybór pola ostrości: ustawione na 9 punktów
    a4 Blokada śledzenia ostrości: ustawione na OFF
    a5 Włączenie AF: ustawione na ON
    a6 Podświetlenie punktów AF: ustawione na włączone
    a7 Zmiana punktów AF w pętli: ustawione na OFF
    a8 Wybór punktów AF: ustawione na 51 punktów

    Może mam coś źle ustawione?

    Pozdrawiam Robert

  7. #7

    Domyślnie

    Przecież @Dariusz Breś już pisał o ustawieniu AF C, a Ty dalej AF-C ustawione na ostrość. Zmień i sprawdź jak to działa po zmianie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robbi777909 Zobacz posta
    Dzięki Darku za podpowiedź, faktycznie mam ustawiony a1(Priorytet w trybie AF-C) - ostrość, a2 (Priorytet w trybie AF-S) - ostrość.
    Potrzebuję aby obiekty ruszające się były ostre i celne, czy powinienem zmienić któryś z priorytetów?
    Na ciągłym ustaw sobie spust nie ostrość bo będzie świrował w słabszych warunkach i nie zrobisz zdjęcia póki nie będzie pewny że ma ostro, o ile w D5 to działa bez spowolnień
    to w D4s i niższych puszkach potrafi zwolnić znacznie, włącznie z niezrobieniem zdjęcia.

  9. #9

    Domyślnie

    Ok ustawiłem tak:

    a1 (Priorytet w trybie AF-C): ustawione na ostrość+ spust migawki
    a2 (Priorytet w trybie AF-S): ustawione na ostrość

    wydaje się to być najlepszym wyjściem przy 85.
    Jak ustawiłem a1 i a2 tylko na spust migawki to ostrość spadła do około 20% i za szybko reaguje spust (nie zdąży wyostrzyć),

    Przy ustawieniach wymienionych na początku - wydaje się, że znacznie zwiększyła się szybkość a ostrość oscyluje o okolicy 80% celnych i ostrych zdjęć.
    W połowie stycznia mam następną imprezkę to w tedy sprawdzę dokładnie w praktyce.

    Dam znać czy poprawiło się

    Dziękuję ślicznie wszystkim za zaangażowanie i podpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie Robert

Podobne wątki

  1. Sigma 18-250 nie współpracuje z D5200
    By gioconda in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 16:46
  2. d90 nie współpracuje z obiektywami AF
    By Gevalia in forum Serwis
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 00:18
  3. Czy yongnuo współpracuje z nissin ?
    By LUKZWO in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2015, 16:15
  4. 70-200 VR - czemu nie współpracuje ..
    By pebees in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-06-2006, 14:29
  5. Jak współpracuje z D200 Metz 54 MZ 4i?
    By fotoero in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2006, 09:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •