Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Profil dla Epsona SC-P600 i papieru Sihl Masterclass Smooth Matt Cotton Paper 320

    Może ktoś drukował na Epsonie SC-P600 i papierze Sihl Smooth Matt Cotton Paper 320? Próbowałem z profilem ze strony producenta i wyszedł bardzo głęboki żółty zafarb. Nie mam kłopotu z papierami Epsona, Fomei (maty) i Tecco. Niekiedy trzeba modyfikować kolor, ale nieznacznie. Z tym papierem Sihla jest problem. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tym papierem, może dysponuje dobrym profilem ICC?

  2. #2

    Domyślnie

    Cieszę się, że napisałeś w tej sprawie do dystrybutora. Generalnie, zawsze polecam zacząć od przeczytania instrukcji, sprawdzenia wszystkich ustawień 3 razy i w razie dalszych trudności - kontakt ze wsparciem dystrybutora lub producenta. Papier Sihl Smooth Matt Cotton Paper 320 ma dokładnie tę samą bazę co odrobinę cieńszy Fomei Collection Cotton Smooth 240 (https://sklep.medikon.pl/fomei-colle...240gsm-arkusze) więc będzie pracował dobrze z generycznym profilem ICC dla papieru Fomei, do pobrania ze strony: http://icc.fomei.pl
    Szymon Aksienionek - ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą.
    Kontakt: aksienionek (at) iCloud.com

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axik Zobacz posta
    Cieszę się, że napisałeś w tej sprawie do dystrybutora. Generalnie, zawsze polecam zacząć od przeczytania instrukcji, sprawdzenia wszystkich ustawień 3 razy i w razie dalszych trudności - kontakt ze wsparciem dystrybutora lub producenta. Papier Sihl Smooth Matt Cotton Paper 320 ma dokładnie tę samą bazę co odrobinę cieńszy Fomei Collection Cotton Smooth 240 (https://sklep.medikon.pl/fomei-colle...240gsm-arkusze) więc będzie pracował dobrze z generycznym profilem ICC dla papieru Fomei, do pobrania ze strony: http://icc.fomei.pl
    Pobrałem profil. Będę robił eksperymenty w weekend i podzielę się rezultatami testów. A przy okazji, ciekawy jestem, dlaczego na stronie Medikon można pobrać profile ICC dla wszystkich papierów Fomei i Sihl dla drukarki Epson SC-P800, zaś dla SC-P600 jest ich znacznie mniej? I drugie pytanie do eksperta. Czy można się spodziewać dobrych rezultatów po profilu ICC wykonanym korespondencyjnie dla konkretnego egzemplarza drukarki i wybranego papieru. Znalazłem kilka ofert, ale zupełnie nie wiem, czy warto zamówić, czy jest to niepewny interes?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez StD Zobacz posta
    A przy okazji, ciekawy jestem, dlaczego na stronie Medikon można pobrać profile ICC dla wszystkich papierów Fomei i Sihl dla drukarki Epson SC-P800, zaś dla SC-P600 jest ich znacznie mniej? I drugie pytanie do eksperta. Czy można się spodziewać dobrych rezultatów po profilu ICC wykonanym korespondencyjnie dla konkretnego egzemplarza drukarki i wybranego papieru. Znalazłem kilka ofert, ale zupełnie nie wiem, czy warto zamówić, czy jest to niepewny interes?
    Z tego co wiem, to profile do P600 były tworzone wcześniej, jeszcze zanim powstało centrum pobierania profili ICC dla papierów Fomei i dlatego jest ich znacznie mniej. Jeśli szukasz profili do papierów Fomei i nie ma ich na liście, jest szansa, że mamy jakieś alternatywy nie powieszone na stronie - zawsze warto zapytać.

    Co do profilu indywidualnego - temat rzeka. Jakość profilu zależy od wielu czynników - papier, tusz, drukarka, stan drukarki, ustawienia, spektrofotometr, soft do profilowania, człowiek który drukuje próby, człowiek który mierzy próby i tworzy profil, i innych... Zlecanie wykonania profilu, a tym bardziej tworzenie profilu zdalnie, to zawsze jest jakaś loteria. Jak trafisz na kogoś kto się zna, ma dobry sprzęt i umie go używać, a sam wydrukujesz poprawnie tablice pomiarowe, to może wyjść z tego dobry profil. Robiłem tak wiele razy. Jednak jeśli któreś z ogniw całego łańcucha nie zadziała tak jak powinno, to profil się nie uda.
    Szymon Aksienionek - ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą.
    Kontakt: aksienionek (at) iCloud.com

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez StD Zobacz posta
    Pobrałem profil. Będę robił eksperymenty w weekend i podzielę się rezultatami testów. A przy okazji, ciekawy jestem, dlaczego na stronie Medikon można pobrać profile ICC dla wszystkich papierów Fomei i Sihl dla drukarki Epson SC-P800, zaś dla SC-P600 jest ich znacznie mniej? I drugie pytanie do eksperta. Czy można się spodziewać dobrych rezultatów po profilu ICC wykonanym korespondencyjnie dla konkretnego egzemplarza drukarki i wybranego papieru. Znalazłem kilka ofert, ale zupełnie nie wiem, czy warto zamówić, czy jest to niepewny interes?
    Wydrukowałem na papierze Sihl z profilem Fomei, który zaleciłeś. Jeszcze większa żółtaczka. Teraz z domieszką magenty. Robię testowe wydruki mojej nowej drukarki SC-P600, wcześniej drukowałem 4 lata na Epsonie L800. Do testów wybrałem 4 różnorodne zdjęcia. Tak, jak wcześniej pisałem, nie mam problemu z papierami Epsona, Fomei Portrait Matt 230 (trochę trzeba korygować kolor w kierunku żółtego) i Tecco. Tylko wydruki na Sihlu nie idą. Chyba wyrzuciłem pieniądze w błoto. Papier wychodzi ok. 5zł za arkusz A4.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez StD Zobacz posta
    Wydrukowałem na papierze Sihl z profilem Fomei, który zaleciłeś. Jeszcze większa żółtaczka. Teraz z domieszką magenty. Robię testowe wydruki mojej nowej drukarki SC-P600, wcześniej drukowałem 4 lata na Epsonie L800. Do testów wybrałem 4 różnorodne zdjęcia. Tak, jak wcześniej pisałem, nie mam problemu z papierami Epsona, Fomei Portrait Matt 230 (trochę trzeba korygować kolor w kierunku żółtego) i Tecco. Tylko wydruki na Sihlu nie idą. Chyba wyrzuciłem pieniądze w błoto. Papier wychodzi ok. 5zł za arkusz A4.
    Temat wygląda na bardziej złożony. Jestem pewien tych profili ICC, zarówno Sihl i Fomei - używałem ich 2-3 lata temu na P600 i działały prawidłowo. Papiery są te same. Możliwe, że zmieniło się coś w drukarkach, sterownikach drukarek lub zarządzaniu barwą na linii: adobe - system operacyjny - sterownik drukarki - drukarka, zakładając oczywiście, że wszystkie pozostałe czynniki, w tym ustawienia druku, są prawidłowe. Temat do sprawdzenia. W międzyczasie, dla pewności wrzuć proszę tutaj, albo bezpośrednio do mnie na mail info na temat ustawień druku, najlepiej ze zrzutami ekranu z okien ustawień zarządzania barwą i druku: pliku, który drukujesz + programu, z którego drukujesz + sterownika drukarki.
    Szymon Aksienionek - ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą.
    Kontakt: aksienionek (at) iCloud.com

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez StD Zobacz posta
    Może ktoś drukował na Epsonie SC-P600 i papierze Sihl Smooth Matt Cotton Paper 320? Próbowałem z profilem ze strony producenta i wyszedł bardzo głęboki żółty zafarb. Nie mam kłopotu z papierami Epsona, Fomei (maty) i Tecco. Niekiedy trzeba modyfikować kolor, ale nieznacznie. Z tym papierem Sihla jest problem. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tym papierem, może dysponuje dobrym profilem ICC?
    Ja dużo używam tego papieru, piękna bawełna, zwłaszcza pod cz.b. zdjęcia, tylko na P800. Sihl generalnie nie ma za dobrych profili generycznych. Być może żółty zafarb wynika z faktu, że jest to papier bez wybielaczy optycznych generalnie z ciepłym odcieniem bieli, więc zdjęcia nie zawsze będą takie, jakie widzisz na monitorze, czy drukujesz na standardowych papierach foto.

    Co do zamawianych profili, ja dość często używam, jeśli nie mam jakieś większe wymagania, których nie jestem sam w stanie zapewnić przez własny profil Color Munkim. Zazwyczaj studia drukujące na dużo na dużych ploterach mają też usługę profilowania, więc warto zamawiać u nich.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienia w sprawie papieru Sihl. Ale mój problem wygląda na sprawę techniczną. Zdjęcie na tym papierze z profilem producenta wygląda dramatycznie inaczej od zdjęcia wydrukowanego na gładkim macie, np. na Fomei portrait DUO 230. Na Fomei rezultat jest prawie identyczny, jak na macie Epsona. Zdjęcie na Sihlu jest żółte na potęgę. To nie jest ciepły klimat, tylko kolor zabijający wszystkie pozostałe. W sprawie ustawień drukarki i sterowników napiszę do axika, który czuje się jako ekspert Medikona odpowiedzialny za profilowanie Sihla, a któremu również dziękuję za zainteresowanie tym problemem.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez StD Zobacz posta
    Dzięki za wyjaśnienia w sprawie papieru Sihl. Ale mój problem wygląda na sprawę techniczną. Zdjęcie na tym papierze z profilem producenta wygląda dramatycznie inaczej od zdjęcia wydrukowanego na gładkim macie, np. na Fomei portrait DUO 230. Na Fomei rezultat jest prawie identyczny, jak na macie Epsona. Zdjęcie na Sihlu jest żółte na potęgę. To nie jest ciepły klimat, tylko kolor zabijający wszystkie pozostałe. W sprawie ustawień drukarki i sterowników napiszę do axika, który czuje się jako ekspert Medikona odpowiedzialny za profilowanie Sihla, a któremu również dziękuję za zainteresowanie tym problemem.
    Zwykle tego typu problemy wynikają z jakiegoś banalnego błędu w ustawieniach. Bardzo rzadko, ale zdarza się, ze powodem jest wada lub uszkodzenie sprzętu i/lub materiałów eksploatacyjnych. Czekam na mail.
    Szymon Aksienionek - ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą.
    Kontakt: aksienionek (at) iCloud.com

  10. #10

    Domyślnie

    zdarza się też skopany profil, jak na przykład Ilford miał kiedyś dla kombinacji swojego Smooth Pearl'a i jednej z drukarek profil z wciętą połową żółcieni, albo ja dostałem profil indywidualny od jednego z dostawców takich profili z pokaźną dziura w zieleniach. zapewne był jakiś błąd w pomiarze niektórych pól pomiarowych.
    Sihl tez miewał profile wyglądające jak zęby piły tarczowej z tartaku, aczkolwiek były to nieliniowości lub braki, nie spotkałem się z totalnym zafarbem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Warsztaty Masterclass - Fotofestiwal 2012 Łódź
    By kasikot in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 23:54
  2. wybór rodzaju papieru dla Epsona 2880
    By Jai pur in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 23:59
  3. Where the Hell is Matt?
    By kaczor-d3 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 19:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •