Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Nikon D610 - wiesza się

    Witajcie. Proszę o pomoc. Mam Nikona D610 i dzisiaj nagle zaczął się wieszać. Mam karty pamięci Kingston 32GB 90mbs/80mbs. Myślałem że to ich wina więc je wyciągnąłem. Nic to nie dało. Wiesza się na menu i w trakcie robienia zdjęć. Potem pomyślałem że to wina obiektywu (85 1.8g) więc zmieniłem na 35 1.8g. Dalej nic. Wiesza się w trakcie robienia zdjęć, wtedy nie działa żaden przycisk oprócz spustu migawki. Nie mogę podglądnąć zdjęcia ani włączyć menu. Jeżeli zawiesi się na podglądzie to już z niego nie wyjdę, nie przybliżę zdjęcia ani nic. Po wyłączeniu, dłuższym odczekaniu i włączeniu problem ustaje na chwilę i pojawia się znowu za jakąś minute. Na filmiku poniżej widać jak chodzę po menu kilka sekund aż do zawieszenia i potem już zero reakcji. Nie używam gripa, baterie na zmianę oryginalną i zamiennik. Na obu to samo.
    https://www.youtube.com/watch?v=_Zdt...ature=youtu.be
    Spotkaliście się z czymś takim? Jakieś rady?
    Ostatnio edytowane przez beduin17 ; 10-12-2018 o 20:42

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beduin17 Zobacz posta
    ... baterie na zmianę oryginalną i zamiennik. Na obu to samo.
    A ten zamiennik to jaki? Może wgraj soft na nowo.

  3. #3

    Domyślnie

    Okazało się że oba oryginaly. Zapomniałem że zamiennik sprzedałem. Czy wgranie softu to jakaś skomplikowana operacja?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beduin17 Zobacz posta
    Okazało się że oba oryginaly. Zapomniałem że zamiennik sprzedałem. Czy wgranie softu to jakaś skomplikowana operacja?
    Nie, wrzucasz na kartę pliki, odpalasz instalatora z poziomu aktualizacji softu w aparacie. Ale ja nie wiem czy to może być problem softu... Może spróbuj uderzyć do kolegi @TOP67?

  5. #5

    Domyślnie

    Odwołuje pytanie o aktualizacje Wynalazłem u wujka g. Zaktualizowałem i po kilku minutach robienia zdjęć, przeglądania zdjęć i ganiania po menu brak przykrych doświadczeń.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie, wrzucasz na kartę pliki, odpalasz instalatora z poziomu aktualizacji softu w aparacie. Ale ja nie wiem czy to może być problem softu... Może spróbuj uderzyć do kolegi @TOP67?
    Dzięki za odpowiedź. Jeżeli problem pojawi się znowu na pewno się odezwę.

  6. #6

    Domyślnie

    Dobrze, że ok już jest. Mi się to nie zdarzyło, mam nadzieję, że się nie zdarzy

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety dalej to samo. Po aktualizacji po prostu dłużej pochodził. Teraz nawet po wyłączeniu, odczekaniu i włączeniu nie mogę wejść do menu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dodatkowe obserwacje - nie mogę w ogóle wejść do menu, nie mogę przeglądać żadnego zdjęcia. Aparat ostrzy i robi zdjęcia. Mogę przełączyć na live view. Tryb seryjny i single działa.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam. Aktualizacja Ci nic nie da, całe szczęście że aparat ją wykonał. Jest spora szansa że masz zablokowany któryś przycisk w aparacie.
    Jeśli nie, to zapraszamy do serwisu.

  9. #9

    Domyślnie

    Czy zablokowany przycisk nie blokował by się cały czas a nie tylko po kilku chwilach od uruchomienia?

  10. #10

    Domyślnie

    Może być podlany któryś klawisz lepką cieczą i blokuje po chwili. Na odległość ciężko określić dokładnie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D800 Err (lustro się wiesza)
    By zbyszko666 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-04-2020, 22:25
  2. SIGMA 24-70 F2.8 USM - wiesza sie
    By Daga in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-10-2009, 23:19
  3. CS3 sie czesto wiesza
    By kroolik in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-10-2008, 22:52
  4. NX sie wiesza
    By kubalmar in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 16:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •