Close

Strona 7 z 698 PierwszyPierwszy ... 567891757107507 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 6976
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Pamietam jak lupilem swojego FX 8320 i na poczatku mialem boksowy wentylator o srednicy 80mm
    w Spartanie jest wentylator 100mm. W moim Dark Rock 120 + 135 mm to tajk jakby, 2,5 x więcej

    Co do obudowy, to już wiem czego chce Dark Base 700, piwnica na zasilacz oraz 2 HDD, zobacz sobie.
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 15-12-2018 o 01:14
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    w Spartanie jest wentylator 100mm. W moim Dark Rock 120 + 135 mm to tajk jakby, 2,5 x więcej
    Podoba mi sie na stronie be quiet, ze podaja szczegolowe dane techniczne wentylatorow, nie tylko max glosnosc ale tez wydajnosc/przepustowosc danego wiatraczka.
    Kupilem sobie kiedys jakis wentylator 120mm Sigma 1300obr/min - yebana turbinka to byla.
    Be quiet 120mm 1500 obr/min jest ledwo slyszalny z bliska.

    Tylko a propo ciszy w kompie, wnerwia mnie Asus GTX 1070, bo kupilem o 200zl tansza wersje z chlodzeniem na dwa wentylatorki zamaist na 3. Wydajnosc ta sama, ale wiatraczki potrafia przekroczyc 1800obr/min i troche poszumiec jednak.
    Ogolnie mozna powiedziec ze doktoryzowalem sie z wiatraczkow komputerowych. zasadniczo i m wiekszy i wolniej sie kreci tym lepiej dla ciszy. Przy czesto lepszej nawet wydajnosci.
    Mam w obudowie 2 razy 200mm czy tam 1800 z max obrotami 800. Dmuchaja jak dzikie a sa absolutnie bezglosne.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 15-12-2018 o 01:22
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #63

    Domyślnie

    Pogrzebałem sobie w komputerze, a dokładniej w BIOS - ustawienia wentylatorków, krzywe temp itp.

    Doszedłem do wniosku, że mogę zarządzać prędkością obrotów, tylko 3 wentylatorów które mam w PC (oprócz chłodzenie CPU).

    Mogę ustawić prędkości (krzywą) dla:
    wentylatora na górze obudowy (nad cpu)
    wentylatora z tyłu obudowy
    wentylatora z przodu tego na dole...

    Nie mogę ustawić krzywej dla chłodzenia na CPU czyli nowego Dark Rock... Podpiąłem go pod CPU FAN i dupa... W BIOS CPU FAN to ustawiam prędkość wentylatorka ale z tyłu obudowy...

    Coś źle podłączyłem? A może nie da się ustawić krzywej dla Dark Rock ?

    link do zdjęcia mojej płyy głównej

    Dark Rock podpiąłem na samej górze lekko z prawej strony są 2 wtyczki, Dark Rock podpięty w tą wtyczkę wyżej - CPU FAN.

    Czy to oznacza że PC sam sobie dobierze predkość obrotów Dark Rock'a czy źle podpiąłem i cały czas będzie ustawiona stałą prędkość obrotów niezależnie od temp?

    EDIT:
    MSI do karty graficznej daje oprogramowanie, gdzie z poziomu Windowsa mogę sobie na sztywno ustawić prędkość na 100% wentylatorków i może tak się kręcić non stop aż do zmiany ustawień, do tego krzywa jest, wszystko można ustawić.

    A co z chłodzeniem procesora? :/
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 15-12-2018 o 11:33
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #64
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wiatraki hałasują że chcesz im zmniejszać obroty ?
    Jak robisz oc to wszystko chodzi na 100%, dark rock jest sterowany programowo, więc i manualnie ty też możesz coś ustawić ale nie w bios.

    Co do samego oc procesora to musisz zdecydować czy ustawiasz na sztywno czy pozwalasz mu przechodzić w tryby oszczędne, które dotyczą taktowania, mnożnika, napięcia, jeśli wybierzesz to drugie to sporo prób i zabawy przed tobą, osobiście polecam pomęczyć sie i zrobić to na tyle dobrze na ile pozwoli płyta, ram i sam procesor, ustawienia na sztywno są prostsze ale wydaje mi się że zmienianie komputera w ogrzewacz domu/mieszkania to zły pomysł.

    Pasty widzę nie żałowałeś, ja zawsze tylko smaruję, staram się nie nakładać takiej warstwy dużej ale i tak masz mniej niż to co ci założyli w komputroniku

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wiatraki hałasują że chcesz im zmniejszać obroty ?
    Jak robisz oc to wszystko chodzi na 100%, dark rock jest sterowany programowo, więc i manualnie ty też możesz coś ustawić ale nie w bios.
    Chodzi ładnie cicho Fakt że obudowę mam jeszcze otwartą z 2óch stron Ustawiałem prędkości wentylatorów w BIOS... ale wentylatory Dark Rocka nie reagowały... Stała wolna prędkość... a ustawiałem wszystkie na MAX i wszystkie inne reagowały i kręciły na MAX na momencie
    Chodzi mi o ustawienie tego by np. wentylatory Dark Rocka chodziły na max powyżej np. 75stopni... coś takiego. Chce mieć nad tym kontrole, ustawić im krzywą... Na razie nie mogę tego zrobić. Nie wiem czemu.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Co do samego oc procesora to musisz zdecydować czy ustawiasz na sztywno czy pozwalasz mu przechodzić w tryby oszczędne, które dotyczą taktowania, mnożnika, napięcia, jeśli wybierzesz to drugie to sporo prób i zabawy przed tobą, osobiście polecam pomęczyć sie i zrobić to na tyle dobrze na ile pozwoli płyta, ram i sam procesor, ustawienia na sztywno są prostsze ale wydaje mi się że zmienianie komputera w ogrzewacz domu/mieszkania to zły pomysł.
    Do tej pory jak podkręcałem procesor na 4,5 (wszystko stabilnie działało w testach oraz normalnej pracy podczas wielu miesięcy), to ustawiałem to tak, że jeśli nie było potrzeby by procesor pracował na MAX to po prostu pracował w spoczynku. Jak potrzebował to sobie podbijał taktowanie i pracował na max czyli 4,5. Jak nie to taktowania spadało. Napięcie miałem na sztywno bo wybrałem MANUAL i ustawiałem 1.3000 albo 1.3100. Na 4,6 musiałbym ustawić napięcie 1.325 co najmniej. Temperatury procesora podczas normalnego użytkowania czyli internet były w okolicach 30-35 stopni (na 4,5 i napięciu 1.3100). Także uważam że było dobrze ustawione bo procesor sobie zbijał taktowanie oraz podbijał w zależności od potrzeb.


    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta

    Pasty widzę nie żałowałeś, ja zawsze tylko smaruję, staram się nie nakładać takiej warstwy dużej ale i tak masz mniej niż to co ci założyli w komputroniku
    Pasty dałem tyle ile dają YOUTUBERZY komputerowi na YT czyli ziarnko grochu i po prostu to rozsmarowałem łopatką dołączoną do pasty tak naprawdę jest to cienka warstwa i musiałem się obchodzić delikatnie z łopatką by z jednej strony nie zdzierać pasty by rozmarować pastę obok w innym miejscu (od środka do boków i rogów), równomiernie... Myślę że jest OK. może i coś tam wypłynie na bok ale śladowe ilości, sprawdzę za rok czy dwa, w końcu ta pasta rekomendowana jest do OC ale i do zwykłej pracy jak ktoś ceni sobie szczegóły lub jakość. W moim przypadku po prostu nie żałowałem 35 zł na pastę przy takim zakupie chłodzenia. Szkoda by było dawać jakąś pastę dołączoną do opakowania, nie mówię że ta pasta byłaby zła. Po prostu chciałem Grizlly
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 15-12-2018 o 12:10
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Kupilem sobie kiedys jakis wentylator 120mm Sigma 1300obr/min - yebana turbinka to byla.
    Be quiet 120mm 1500 obr/min jest ledwo slyszalny z bliska.
    .. tylko teraz pytanie jaki przepływ miałą ta sigma przy 1300, a jaki przepływ ma bq przy 1500? Bo co z tego, że bq byłby cichszy, jeśli robi "puste obroty"?

  7. #67

    Domyślnie

    fajnie by było jakbym widział na żywo z jaką prędkością kręci się Dark Rock ... a nie widzę i nie wiem czy reaguję/będzie reagować na wyższe temperatury CPU.

    Zobaczcie sobie recenzję Liptona: od 4 min 22 sek, mówi że coolery zostały przetestowane w 3, stałych prędkościach, 700, 1000 oraz 1 300 obrotów.



    Jak on to ustawił ?

    Może podpiął DR4 PRO pod jakiś kontroler obrotów a nie pod płytę główną? Napisałem do niego, może coś odpisze
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 15-12-2018 o 12:48
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Zobaczcie sobie recenzję Liptona: od 4 min 22 sek, mówi że coolery zostały przetestowane w 3, stałych prędkościach, 700, 1000 oraz 1 300 obrotów.
    Jak on to ustawił ?
    We współczesnych, dobrych płytach można w UEFI sobie ustawić dowolne RPM wentylatora (pod warunkiem, że mieści się w zakresie możliwości tego wentylatora).

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    We współczesnych, dobrych płytach można w UEFI sobie ustawić dowolne RPM wentylatora (pod warunkiem, że mieści się w zakresie możliwości tego wentylatora).
    u mnie dostępna jest krzywa i prędkość obrotów liczona w %, typu 50 % mocy wentylatora... Włączyłem Wieśka, i tak patrze na ten jeden (drugiego nie widzę wentylatora) wentylator DR i myślę, że kręci się cały czas z tą samą prędkością czy pulpit czy gra

    :/
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    u mnie dostępna jest krzywa i prędkość obrotów liczona w %, typu 50 % mocy wentylatora..
    W płytach MSI którymi się bawiłem, można przełączyć się z krzywej na stały RPM, natomiast tymi procentami można wycelować w oczekiwane RPM

Strona 7 z 698 PierwszyPierwszy ... 567891757107507 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •