Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Widząc te same kadry na pewno będzie łatwo.

    Tutaj jest efekt o jakim mówię:
    http://www.kubacichocki.pl/test/tamron1735osd/t1.jpg
    http://www.kubacichocki.pl/test/tamron1735osd/t2.jpg

    Pierwsze z 17-35, drugie z 15-30.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    To jak można nie widzieć różnicy na korzyść Tamrona.? Zawsze byłem i jestem za Nikonem, bo cenię jakość ich produktów, ale ten obiektyw im się nie udał. https://www.optyczne.pl/196.11-Test_...sumowanie.html
    Jak najbardziej można nie widzieć. Wszystko zależy od osobistych preferencji i wymagań 16-35 jest słabszy optycznie, ciemniejszy i droższy, aczkolwiek dla kogoś uzywającego filtrów kołowych przy krajobrazie będzie dobrym wyborem
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Jak najbardziej można nie widzieć. Wszystko zależy od osobistych preferencji i wymagań 16-35 jest słabszy optycznie, ciemniejszy i droższy, aczkolwiek dla kogoś uzywającego filtrów kołowych przy krajobrazie będzie dobrym wyborem
    Zaskoczyłeś mnie swoją wypowiedzią. Czy nie prościej kupić filtry prostokątne i system ich mocowania? Masz lepszy obrazek w podobnej lub niższej cenie.
    Ostatnio edytowane przez tbogdanowicz ; 09-12-2018 o 13:51

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Zaskoczyłeś mnie swoją wypowiedzią. Czy nie prościej kupić filtry prostokątne i system ich mocowania? Masz lepszy obrazek w podobnej lub niższej cenie.
    Ale wiesz, że zestaw filtrów do T15-30 jest wielkości płyty chodnikowej?

  5. #15

    Domyślnie

    Bez przesady, filtry mają 15 cm, do tego ramka to nie jest mało, ale w krajobrazie daje to o wiele większe możliwości od nakręcanych.
    Owszem zajmuje to miejsce, ale jeśli liczy się każdy gram to wtedy (zazwyczaj) filtry są jedną z pierwszych rzeczy z którym można zrezygnować. Jeśli mas filtry to masz i statyw. On dopiero zajmuje miejsce i waży.

  6. #16

    Domyślnie

    Problem z filtrami jest zupełnie inny, oczywiście w mojej ocenie - nie chodzi tutaj o wagę. Przemierzając górski szlak, nierzadko w słabych warunkach atmoferyyczych, cała procedura z filtrami prostokątnymi jest dosyć kłopotliwa - zgrabiałe dłonie, wiatr, itd ☺
    Zdarzało mi się często rezygnować z wyciągania całego stuffu.
    Mając filtr kołowy jest zdecydowanie łatwiej.

    Spójrzcie na foty @krunz - On robi Nikkorem 16-35. Widziałem Jego prace na wydrukach w dużym formacie. Są perfekcyjne jakościowo.

  7. #17

    Domyślnie

    Miałem G1, który zamieniłem na G2 (pomógł cash back). Optycznie to są rzeczywiście identyczne obiektywy, ale jednak nowa mechanika robi różnicę. G1 był optycznie świetny ale miał wolny af, nadawał się do focenia tylko scen statycznych. Do tej pory mimo, że bardziej preferuję szerokie kąty zmuszony byłem, właśnie ze względu na szybkość af-u, używać T24-70G2. Ostatnio wypróbowałem T15-30G2 na imprezie firmowej (dosyć dynamicznej, uczestnicy dużo i szybko się poruszali) - af w trybie AF-C dał radę. Ten obiektyw sprawdził się jako szerokokątny, prawie reporterski zoom.
    D850, D750, T15-30G2, T24-70G2, T70-200G2, S40

  8. #18
    Oszczędny w słowach Awatar yupy
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    79

    Domyślnie

    Mam pytanie czy pierścienie i holdery powiedzmy Haidy czy Nisi z systemów 150, które były wypuszczone pod G1, są też kompatybilne z G2. Ma ktoś wiedzę na ten temat? Chodzi mi o ten element zaznaczony na czerwono, czy pierscień mocowania przejdzie?
    Załączone miniatury Załączone miniatury vs03.jpg  


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [recenzja] TAMRON 100-400 VC USD + porównanie
    By Cichy in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 24-07-2018, 11:10
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 22:14
  3. Poszukiwana spacerówka - porównanie 2x Tamron + Sigma
    By BBall_Freaker in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 01:41
  4. Tamron 17-50/2.8 - porównanie z Nikorem.
    By Al Bundy in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-05-2006, 10:08
  5. Tamron 90 f2,8 i Nikon 35 f2- porównanie zdjeć.
    By meliszipak in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-02-2006, 14:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •