Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek_bog Zobacz posta
    Dzięki, a Nikkor VR? Dlaczego nikt go nie polecił? Czy to z uwagi na astronomiczną cenę, czy faktycznie jest słabszy od poprzednika?
    1. cena nieadekwatna do możliwości
    2. słabsze 70 mm
    https://www.the-digital-picture.com/...mp=4&APIComp=0

  2. #12

    Domyślnie

    Tyle teoria o słabościach VR względem pierwszej generacji.

    Piszę o własnych odczuciach.

    VR daje Ci za to równy obraz w całym kadrze, nawet w dalekich rogach niezależnie od ogniskowej. Non-VR w rogach jest no cóż- taka sobie. Różnice w centrum moim zdaniem są marginalne.
    Nowy to też nie szybki, lecz natychmiastowy AF i świetną prace na LV przy filmie.
    I oczywiście VR.
    Stabilizacja daje możliwość przy pewnych chwycie zrobić zdjęcie przy 1/2 s. na 24mm (przy jakimś podparciu spokojnie 1s.). Przy filmie ze stabilnym chwycie efekt wygląda jakby na gimbalu było nagrywane.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    VR daje Ci za to równy obraz w całym kadrze, nawet w dalekich rogach niezależnie od ogniskowej. Non-VR w rogach jest no cóż- taka sobie. Różnice w centrum moim zdaniem są marginalne.
    Nowy to też nie szybki, lecz natychmiastowy AF i świetną prace na LV przy filmie.
    I oczywiście VR.
    Stabilizacja daje możliwość przy pewnych chwycie zrobić zdjęcie przy 1/2 s. na 24mm (przy jakimś podparciu spokojnie 1s.). Przy filmie ze stabilnym chwycie efekt wygląda jakby na gimbalu było nagrywane.
    Co do vr zgoda przyda się.
    AF jest szybszy ale nie skuteczniejszy, mam wrażenie że więcej niecelnych mi łapał niż nie VR, w najgorszym przypadku tak samo jest.

    Co do jakości boków zrobiłem porówanie i VR przegrał na środku, co normalne, ale też na brzegu (70 mm).
    Czyli za 3 tyś więcej mamy gorsze 70 mm w całym kadrze


    Środek:
    https://c1.staticflickr.com/5/4912/4...b4fa5865_o.jpg

    Prawy róg:
    https://c1.staticflickr.com/5/4850/4...119c9353_o.jpg

  4. #14

    Domyślnie

    Panowie,
    A jak wygląda powtarzalność egzemplarzy w przypadku N24-70? Trzeba przebierać jak w przypadku S i T czy niemal każda sztuka Nikkora trzyma parametry jakościowe?
    Do tej pory z Nikkorami pod DX nigdy nie miałem przygód - kupowałem, zapinałem i wszystko było jak powinno. Z obiektywami S i T zawsze było zapinanie w sklepie i sprawdzanie bo trafiały się różne egzemplarze.

    Wybór już padł na D750 i teraz kwestia wyboru uniwersalnego zooma. N24-70 VR odpada ze względu na cenę. Chcę kupić nowy obiektyw i 7K za Nikkora jest w zasadzie na granicy mojego budżetu. Gdyby S i T były za połowę ceny N, to pewnie na N bym nie patrzył bo za jego cenę miałbym zooma + porządną stałkę. Różnica w cenie oczywiście jest ale jestem zdecydowany dopłacić za komfort że podepnę i bez zbędnego kombinowania będzie ok.
    D750 / N24-70 2.8G / SB900

    Do sprzedania D7100 + N35 1.8 + S17-50 2.8

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. który procesor, który komputer help !
    By robin102 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 732
    Ostatni post / autor: 14-07-2017, 19:27
  2. Który? FA, FE, FE2, FM, FM2, FM3
    By Franek_ in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 11:42
  3. 24/28 do FX- który?
    By Michaelg in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 20:26
  4. Który?
    By nismo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-05-2008, 16:08
  5. ktory KIT D50
    By nie_fotograf in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 10-01-2006, 02:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •