Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jaki obiektyw?

  1. #1

    Lightbulb Jaki obiektyw?

    Witam
    Od dłuższego czasu fotografuję nikonem d5300 i planuję kupić do niego lepszy obiektyw.
    W niedalekiej przyszłości kupię pełną klatkę - nikona d750.
    Dotychczas korzystałem z nikkora 35mm 1.8 i kitowego 18-105mm które planuję sprzedać.
    Zdjęcia jakie robię to głównie street/architektura dość sporo nocą portrety bardzo sporadycznie a najwięcej zdjęć robiłem na ~18mm, 35 i 85.
    Początkowo planowałem kupno Sigmy Art 24-70 mm f/2.8 DG OS HSM ale teraz zastanawiam się również nad Sigmą Art 85mm f/1.4.
    Czytałem o obiektywach sigmy z serii art same pochlebne opinie ale głównie dotyczyły stałek natomiast o tej 24-70mm niewiele poza testami.
    Akurat 24-70 byłby dla mnie świetny i bym go kupił ale jeżeli ten 85mm ma mi dać lepszą jakość i ogólnie będzie lepszy to brałbym go.
    Co o tym sądzicie? Może polecacie jakieś inne podobne obiektywy?

  2. #2

    Domyślnie

    Trochę dziwne rozterki. To są zupełnie inne obiektywy. 24-70 napewno będzie ostrzejszy na 24mm niż 85 1.4 zastanów się czy potrzebujesz klasycznego reporterskiego zooma a czy klasycznej portretowej jasnej stałki.

  3. #3

    Domyślnie

    To prawda te dwa obiektywy są bardzo inne a rozterki fakt dziwne xd.
    Zastanawiam się nad nimi ze względu na to ,że robiąc zdjęcia tym 24-70 najczęściej korzystałbym z ogniskowych 50~70mm.
    Sporo na 70mm i tutaj zastanawiam się czy uzyskam lepsze zdjęcia na tych 70mm czy stałka 85mm da lepszy obraz przy tej konkretnej trochę zbliżonej ogniskowej.
    Nad tym zoomem myślałem ze względu na to że byłby bardziej uniwersalny.
    Ale jeżeli wezmę tę sigmę 85 to w późniejszym czasie dokupiłbym dodatkowy obiektyw np. sigmę 18-35mm.
    Z tym ,że to dodatkowy koszt i z tego powodu się waham.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jay_cob Zobacz posta
    ... czy stałka 85mm da lepszy obraz przy tej konkretnej trochę zbliżonej ogniskowej.
    Oczywiście, że da lepszy obraz, a jak ją przymkniesz do 2.8, to drastycznie lepszy. Każda stałka da lepszy obraz od zooma, szczególnie na takiej samej wartości przysłony jak w zoomie. Ale 85 nie zrobisz zdjęcia w przedziale 24-70, a 24-70 nie zrobisz zdjęcia na 1.4. Musisz wiedzieć czego potrzebujesz.

    Cytat Zamieszczone przez jay_cob Zobacz posta
    Ale jeżeli wezmę tę sigmę 85 to w późniejszym czasie dokupiłbym dodatkowy obiektyw np. sigmę 18-35mm.
    Z tym ,że to dodatkowy koszt i z tego powodu się waham.
    Chyba nie bardzo. Sigma 18-35 1.8 to obiektyw DX, więc go raczej nie kupisz do pełnej klatki...

  5. #5

    Domyślnie

    Po dokładnym przemyśleniu jednak wybiorę tego 24-70mm.
    Nie jestem tylko pewien czy brać tą Sigmę Art 24-70mm czy może Tamrona SP 24-70mm f/2.8 G2?
    W sieci czytałem różne opinie i testy obydwu ale dalej nie jestem pewien który byłby lepszy.
    Bardziej skłaniam się do tej sigmy ale może warto kupić tego tamrona.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 03-04-2023, 21:04
  2. Jaki obiektyw do d 80
    By matrealista in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-05-2016, 13:37
  3. jaki aparat, jaki obiektyw...
    By igusiek21 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:14
  4. D90 jaki obiektyw ?
    By nectar in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 15:32
  5. jaki obiektyw do D50?
    By marcelis in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-09-2005, 21:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •