Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 55
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarzon Zobacz posta
    yn685 gn 60 ale dla 200mm
    yn968 gn 60 dla 105mm
    W praktyce 968 jest dużo mocniejsza. 685 mimo gabarytów to słaba lampa.


    yn968 jest lepiej wykonana, mocniejsza, szybsza i ma wbudowane sterowanie.
    Faktycznie w linku porównania, który wysłał autor nie podano ogniskowej dla liczby przewodniej.

    mimo wszystko, jak sądzę autor nie będzie jej używał w celach komercyjnych - więc do przyjęć rodzinnych będzie bardzo dobra.

    Ja swoją pierwszą imprezę rodzinną w totalnej ciemnicy zrobiłem YN460, która jest o połowę słabsza (a i tak nigdy nie doszedłem do max błysku)
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  2. #32

    Domyślnie

    Przy niewielkiej różnicy cenowej zdecydowanie dołożył bym do 968.

    Mam 2 685 i jedną 968. Z mniejsza pojawiają się problemy przy pracy w ttl, czasem brak mocy przy błysku odbitym, aktualizacja firmware tylko poprzez wyzwalacz. 968 pracuje o wiele pewniej, można ja aktualizować przez usb (choć po strachu jaki mi narobiła 685, która się zawiesiła podczas aktualizacji, jeszcze nie próbowałem).

    Ciekawią mnie też lampki quadralite/godox. Nie miałem okazji przetestować ale system wydaje się być fajnie przemyślany i przyszłościowy.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dominikzw Zobacz posta
    Właśnie wyczytałem że SB 500 lepiej sobie odpuścić plus to że nie ma wyświetlacza
    SB-500 nie ma wyświetlacza, bo po podłączeniu tej lampy do aparatu w menu aparatu pojawiają się odpowiednie ustawienia dla tej lampy. Dotyczy to m. in. D5600.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarzon Zobacz posta
    Przy niewielkiej różnicy cenowej zdecydowanie dołożył bym do 968.

    Mam 2 685 i jedną 968. Z mniejsza pojawiają się problemy przy pracy w ttl, czasem brak mocy przy błysku odbitym, aktualizacja firmware tylko poprzez wyzwalacz. 968 pracuje o wiele pewniej, można ja aktualizować przez usb (choć po strachu jaki mi narobiła 685, która się zawiesiła podczas aktualizacji, jeszcze nie próbowałem).

    Ciekawią mnie też lampki quadralite/godox. Nie miałem okazji przetestować ale system wydaje się być fajnie przemyślany i przyszłościowy.
    Witam.
    A możesz mi powiedzieć jakich używasz wyzwalaczy?

  5. #35

    Domyślnie

    Przy 685 i 968 odpowiedź się niejako sama narzuca.
    Yn622.
    Cytat Zamieszczone przez koper121 Zobacz posta
    Witam.
    A możesz mi powiedzieć jakich używasz wyzwalaczy?
    Wysłane gołompem przy użyciu katapulty
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #36

    Domyślnie

    W końcu lampa dotarła do mnie dzisiaj YN 968. Instrukcja lekko mówiąc mały literkami pisana.
    Mam do Was pytanie:
    1. jeśli ustawioną lampe mam na tryb automatyczny blasku i automatyczny zoom to zawsze będą robione 3 próbne słabe błyski po naciśnięciu spustu i dopiero aparat robi zdjęcie z właściwym błyskiem?
    Jeśli dobrze rozumiem to te błyski próbne służą do pomiaru żeby lampa wiedziała z jaką siłą ma zadziałać? czy może coś jest nie tak u mnie i lampa nie gra z aparatem??
    2. nawet jak wejdę w tryb M na lampie i chce zrobić zdjęcie to efekt próbnych błysków dalej jest. A chyba w tym trybie nie powinno tak byc?
    Próbne blyski zajmują 1-2 sekundy więc jak zrobić zdjęcie osoby w ruchu???

    dziękuje

    p.s.
    Chyba sam rozwiązałem swój problem - trzeba wyłączyć redukcje czerwonych oczu i błyski próbne w trybie automatycznego blasku już nie będą się pojawiać. Rozumiem że wtedy w trybie TTL nadal będzie sprawdzał jaką moc lampy użyć???
    Ostatnio edytowane przez dominikzw ; 14-12-2018 o 22:52

  7. #37

    Domyślnie

    Lubię takie pytania, w których pytający sam w kilka minut znajduje poprawne odpowiedzi (tak, zasada działania TTL opiera się na tym, że lampa błyska "na sucho", mierzy ile światła wróciło, i wyniki pomiarów przelicza do poprawnego naświetlenia zdjęcia).

  8. #38

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz błyskać całkiem bez przedbłysków, to jest to możliwe w trybie A (jeśli twoja lampa ma ten tryb) i w trybie M.
    O dziwo w trybie A lampa daje sobie radę z mierzeniem światła i ustawieniem właściwej mocy bez przedbłysków, które mogą płoszyć modela/kę.
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 15-12-2018 o 00:51

  9. #39

    Domyślnie

    W kilka minut to lekko mówiąc, nie jestem z osób które od razu piszą na forum i nie szukają sami, ale po godzinie szukania już nie wiedziałem co jest nie tak, no ale jakoś.
    Wracają do sprawy.
    Moja lampa niema trybu A, zaś w trybie M również robiła przedbłyski bo w ustawieniach miałem włączoną redukcje czerwonych oczu dla lampy z poziomu aparatu.
    Czyli jak teraz mam wyłączoną redukcje czerwonych oczu i mam ustawione TTL oraz automatyczny zoom i lampa nie robi przedbłysku to nie dobierze właściwej mocy? Pomimo że wartości mocy lampy się zmieniają jak operuje ogniskową obiektywu?
    Czyli dla doboru najlepszej mocy powinno być ustawiona redukcja czerwonych oczu i żeby lampa robiła przedbłyski?

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dominikzw Zobacz posta
    W kilka minut to lekko mówiąc, nie jestem z osób które od razu piszą na forum i nie szukają sami, ale po godzinie szukania już nie wiedziałem co jest nie tak, no ale jakoś.
    Wracają do sprawy.
    Moja lampa niema trybu A, zaś w trybie M również robiła przedbłyski bo w ustawieniach miałem włączoną redukcje czerwonych oczu dla lampy z poziomu aparatu.
    Czyli jak teraz mam wyłączoną redukcje czerwonych oczu i mam ustawione TTL oraz automatyczny zoom i lampa nie robi przedbłysku to nie dobierze właściwej mocy? Pomimo że wartości mocy lampy się zmieniają jak operuje ogniskową obiektywu?
    Czyli dla doboru najlepszej mocy powinno być ustawiona redukcja czerwonych oczu i żeby lampa robiła przedbłyski?

    Przedbłyski miałeś bo miałeś ustawione 'redukcja czerwonych oczu' na kukułce (wbudowanej lampie) wyłącz ją i tyle. Lampa powinna sama dobrać moc błysku .

    Zrób zwykły test ustaw aparat na jakiś obiekt w domu zapal światła i zrób zdjęcie. Następnie zgaś światła i zrób identyczne zdjęcie.
    Oba zdjęcia powinny wyglądać bardzo podobnie.
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Quadralite stroboss 60 vs yongnuo yn685 do nikon d5600
    By Matidzex in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 24-02-2019, 21:01
  2. Jaki wyzwalacz do Nikona D5600 i Yongnuo YN-685?
    By aaron21 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-03-2017, 16:50
  3. Lampa Yongnuo YN-560 IV a Nikon D5100
    By Maude in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 10:55
  4. Nikon D90 + lampa YONGNUO yn460-II
    By michal0o in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 12:40
  5. Lampa Nikon SB 900 vs Yongnuo YN-565EX CLS
    By akrylfoto1 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 23:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •