Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2018
    Miasto
    Poręba Wielka
    Posty
    80

    Domyślnie Stroboss 60 MFT na Nikonie

    Siemka,
    posiadam Strobossa 60 mocowanie MFT. Usłyszałem opinie, że można go podłączyć do Nikona i działa normalnie. Podpiąłem i błyska.
    Tutaj rodzi się moje pytanie. Czy cała elektronika lampy będzie działać normalnie, pomimo tego, że przewidziana jest ona na m4/3, a nie do Nikona? Jeżeli wszystko ma być w porządku, to jaki jest sens tego podziału na mocowania MFT/NIKON/CANON.
    Jestem zielony w tym temacie, także jeżeli coś z tego co piszę jest trywialne, to proszę o wytłumaczenie.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Ciekawe. Czy błyska w iTTL, dobierając moc błysku, i z krótkimi czasami migawki?

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2018
    Miasto
    Poręba Wielka
    Posty
    80

    Domyślnie

    Czekam aż przyjdzie obiektyw, żeby to sprawdzić. Przesiadłem się dopiero co z m4/3. Było sprawdzane na samej puszce D600. Chciałem wymienić lampę na taką z mocowaniem Nikona na jednej z większym grup facebookowych i odezwała się do mnie kobieta, która używa lampy MFT zarówno na Lumixie jak i na Nikonie. Powiedziała, że nie ma żadnego problemu, żeby używać jej z puszkami jednego i drugiego producenta. Sama tak robi od dłuższego czasu i nie zauważyła komplikacji.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Błyska bo jeden bolec w każdej lampie jest to wyzwalania błysku i tyle, nie będzie automatyki żadnej.
    Ja mam lampę stroboss do Sony i nadajnik/sterownik do nikona, można sterować lampą ale w trybie M oczywiście, dlatego sprzedaję nadajnik ten do nikona, teoretycznie można zmienić oprogramowanie w lampie ale warunkiem jest zgodność styków, w sony takiej zgodności nie ma bo stopka sony jest inna, nie wiem jak ma m4/3 czy to jest zwykła ISO ?

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2018
    Miasto
    Poręba Wielka
    Posty
    80

    Domyślnie

    Tylko dwa tylne styki się ze sobą pokrywają, także wydaje mi się, że kobieta wprowadziła mnie w błąd. Zobaczę jeszcze jak się ma sytuacja w rzeczywistości.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja kiedyś podpiąłem lampe ze stopką Nikon do Sony i w trybie ttl po prostu błyskała ostatnim zapamiętanym ustawieniem, niezależnie od warunków. W większości przepalała fotki bo zapamiętała połowę mocy

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Można by sprawdzić jak działa adapter ( jakiś z pełnym przeniesieniem styków ) i zmiana oprogramowania przez usb ( soft jest na stronie quadralite/godox/neewer ), teoretycznie powinno zadziałać wszystko ale...

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2018
    Miasto
    Poręba Wielka
    Posty
    80

    Domyślnie

    Gra nie warta świeczki

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak masz dwa systemy to bardzo ciekawa byłaby opcja posiadania jednego systemu błyskowego.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2018
    Miasto
    Poręba Wielka
    Posty
    80

    Domyślnie

    Przerzucam się z jednego do drugiego, a lampa po prostu została z MFT.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-06-2018, 17:28
  2. Quadralite stroboss 60 evo N
    By wojciech998 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2018, 11:05
  3. Metz 52 vs Stroboss 60?
    By ck_dezerter in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-12-2017, 08:53
  4. Quadralite - Stroboss 60 vs YN 685
    By vego07 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 00:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •