Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Lampa błyskowa do Nikona D750 dla amatora

    Witam, potrzebuje pomocy w doborze lampy błyskowej dla amatora do aparatu Nikon D750. Chciałam kupić lampę błyskową jako prezent Nikon Sb-700, ale w sklepie poradzono by rozważyć lampę Quadralite Stroboss 60. Jak już wspomniałam lampa ma być dla amatora, używana mobilnie, żeby się dało ją wyzwalać z poza aparatu, i żeby można było np 2 lampy wyzwolić jednocześnie jakby się zdecydował kiedyś dokupić drugą. Ponieważ ja się nie znam na sprzęcie, proszę o sugestie co wybrać.

  2. #2

    Domyślnie

    Kup SB700. Droższa, ale zapewnia doskonałą kompatybilność z aparatami Nikona. Opinie na temat Quadralite, powiedziałbym, takie sobie: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/lampa...0n.html#opinie

  3. #3

    Domyślnie

    Ja ma Strobossa 60 i nie narzekam. Masz w niej wszystko co można mieć w lampie. Ma wbudowany nadajnik, odbiornik i fotocelę. Ma HSS. Z moim D500 dogaduje się bez jakiegokolwiek problemu. I kosztuje ponad dwa razy taniej od SB700, która jest słabsza.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam Metza 52 AF-1. Sporo tańszy od SB700 dużo mocniejszy, ma CLS, HSS i co tam jeszcze.
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 28-11-2018 o 23:56

  5. #5

    Domyślnie

    Również mam Metza 52 od kilku lat. Nie mogę powiedzieć złego słowa, szczególnie za cenę za jaką kupiłem ( 600zł za nowy - promocja ).

  6. #6

    Domyślnie

    Można też oświetlać latarką lub lusterkiem. Sądzę jednak że lampy Nikona oferują znacznie więce zaawansowanychj możliwości współpracując z aparatem Nikona.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Można też oświetlać latarką lub lusterkiem. Sądzę jednak że lampy Nikona oferują znacznie więce zaawansowanychj możliwości współpracując z aparatem Nikona.
    Możesz wymienić te zaawansowane możliwości Nikona przy zdalnym wyzwalaniu lamp?
    Mam SB910, SB900 i SB700 oraz cztery Godoxy czy tam Quadralite, jeden czort. Firmowych lamp używam tylko i wyłącznie na aparacie. Zdalnie lepiej sprawdzają się te hińskie wynalazki, dlatego pytam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Można też oświetlać latarką lub lusterkiem. Sądzę jednak że lampy Nikona oferują znacznie więce zaawansowanychj możliwości współpracując z aparatem Nikona.
    Akurat lampy Metz mają to "znacznie więcej zaawansowanych możliwości współpracując z aparatem Nikona" + większa moc i to wszystko za mniejszą cenę niż lampa Nikona. Ale co kto lubi.

    Aby głębiej podrążyć, to serwis autoryzowany lamp Metz w Polsce, czyli Fototechnika Gdańsk, to żałość i załamka, więc lepiej, żeby lampą nic się nie działo.
    Nie mam pojęcia, jaki jest serwis lamp Nikonowskich w Polsce, ale jeśli to ten sam, z którego kiedyś korzystałem w sprawie obiektywu i aparatu na Łopuszańskiej, to też jest bardzo kiepsko.
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 29-11-2018 o 12:23

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chińszczyzna ma ten plus że kupując lampę za 60$ mamy potwierdzone GN58, TTL, HSS, CLS, Master/Slave i taka lampa może działać jak sterownik innych.
    Czyli albo kupujemy porządnego nikona albo na jego miejsce siedem lamp chińskich

  10. #10

    Domyślnie

    Powiedzmy sobie, że pojęcie pewności, niezawodności, wygody obsługi, stabilnego trzymania parametrów zadeklarowanych... To wszystko kwestie indywidualne. Ja też byłem wiele lat zadowolony z Yongnuo, ale wiem że z SB910 mam lepiej i w moim odczuciu wolę dłużej pozbierać na dwie 910 niż mieć nawet 14 chinoli.
    Ps. Dodam może jeszcze tylko, że SB700 bym nie kupił. To znaczy kiedyś już kupiłem i wiem że nie jest warta ponad 1000 zł.
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 29-11-2018 o 18:37

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 23:10
  2. Lampa błyskowa z TTL do Nikona
    By piodro in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 18:17
  3. Lampa do Nikona D5000 dla amatora
    By Wozniak.g in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-11-2014, 01:11
  4. Lampa błyskowa dla amatora
    By Migdzinski in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 18-11-2013, 05:35
  5. Lampa Błyskowa do D60 dla amatora
    By ProTofik in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-01-2011, 01:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •