Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61
  1. #1

    Domyślnie Nikon F Obiektyw

    Witam

    Kilka miesięcy temu szukałem Body aż zawszą pomocą kupiłem D7200. Teraz proszę o pomoc wybraniu obiektywu doś uniwersalnego ale jasnego. interesuje mnie coś od +/- 18-20mm do 55-70mm f2.8 lub jak jest stałym 3.5

    Chciałbym używać go w miejscach gdzie tego światła jest mniej bo jak wiadome w dzień zawsze można zrobić mrok na zdjęciu ale żaden obiektyw ciemny nie zrobi z nocy dnia... - mowa o obiektywnie nie Body xD

    Do D7200 szukałem obiektywów ale jakoś trudno mi się zdecydować... Najważniejsze ze szukam w używanego bo na nówkę za 3 i więcej tys nie stać mnie ... Czy jest ktoś na grupie aby pomoc z wyborem ...

    Zastosowania są uniwersalne bo to początek kariery fotograficznej :P urodziny imieniny chrzest w rodzinie imprezy ogólne wiejsko miejskie itd ....

  2. #2

    Domyślnie

    Tutaj wybor masz prosty. Sigma 17-50 stale swiatlo 2.8, Nikon 17-55 2.8.
    Ewentualnie jesli ci mniejszy zakres nie przeszkadza Sigma 18-35, ale za to masz lepsza jakosc i swiatlo 1.8

  3. #3

    Domyślnie

    Tamron 17-50 mm f/2,8 Di II XR LD NIKON taki za 860 zł nówka miesięczny... czy warto dobry obiektyw??

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    "nówka" jeśli z gwarancją to bierz inaczej nie warto, szukaj wspomnianej sigmy.

  5. #5

    Domyślnie

    czemu nie warto ?? coś jaśniej możesz napisać ?? jak chodzi o używane na co zwracać uwagę i czy warto pchac się w używki ??

  6. #6

    Domyślnie

    Ja w zestawieniu z D7200 mam S18-35 plus S50-100 i jestem mega zadowolony. Oba szkła kupione używane, co prawda na gwarancji jeszcze ale raczej nie ma czego się obawiać. Trzeba tylko dobrze oblukać i przetestować. A sporo kasy zostaje


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DziczkuPL Zobacz posta
    czemu nie warto ?? coś jaśniej możesz napisać ?? jak chodzi o używane na co zwracać uwagę i czy warto pchac się w używki ??
    Dlaczego tak napisałem ?
    Tamron jest sporo słabszy od sigmy 17-50, do tego kwestia gwarancji rozwiązuje problem ewentualnej kalibracji, w sigmie darmowa tak jak w tamronie ale u tego drugiego prawo do tego ma kupujący, więc trzeba się jakoś dogadać z pierwszym właścicielem.

  8. #8

    Domyślnie

    rozumiem lecz takie szkła w mojej okolicy nie ma dostępnych więc te 80 i więcej km muszę szukać Co do 18-35 to jest typowe szkło do bliskich scen, a 50-100 już ma zbliżenie więc nie trzeba podchodzić najlepiej jakby było 24-70 2.8 to by siadło lecz zobacze cenowo bo mam około 990zł na szkło na początek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DziczkuPL Zobacz posta
    czemu nie warto ?? coś jaśniej możesz napisać ?? jak chodzi o używane na co zwracać uwagę i czy warto pchac się w używki ??
    Tamron wypada słabiej pod względem szybkości i pewności AF, stabilizacji, ostrości, budowy, czyli... pod każdym względem. Za kwotę do 1000 zł spokojnie kupisz Sigmę 17-50. Jak się nie będziesz spieszyć to znajdziesz, nawet u nas na giełdzie. Warto. 18-35 i 50-100 Art to inna liga pod każdym względem. Z D7200 z pewnością potrafią zawstydzić niejednego FXa, ale to inny ciężar, no i przede wszystkim kasa.

  10. #10

    Domyślnie

    patrze na giełdę :P bo we wtorek odbieram Body D7200 a do tego muszę szybko powiedzmy do tygodnia kupić szkło kartę SD oraz torbę aby mały zestaw był:P Bo na weekend szykuje mi się impreza rodzinna więc trzeba po testować sprzęt i moje umiejętności . Jakby ktoś na marginesie szybko wrzucił info jakie karty SD warto kupić aby powiedzmy w NEF szybko nie zabił D7200 Wiec ze jakas afera jest z Sandiskiem Extreme ze psują się dość szybko nie wime ile prawdy w tym ale galaxy S7 Edge 32GB po 8 m-c umarło a Toshiba nadal działa a już ponad rok działa ... Ważne aby miało ten odczyt na poziomie 70mb a zapis 50 mb

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 08-08-2019, 17:39
  2. Nikon D80 + Obiektyw Nikon 18-200VR
    By Canibal in forum Serwis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-05-2017, 09:44
  3. Nikon D80 Obiektyw
    By MichałKosa in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-04-2015, 16:24
  4. nikon d40 + obiektyw soligor + obiektyw minolta = czy to możliwe?
    By kabi in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 22:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •