Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Plecaki Shimoda

  1. #21

    Domyślnie

    A turystyczne plecaki w cenach 1000-1200 zł to nie zdzierstwo?

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    nad morzem
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Wielkie dzięki!

    Załącznik 18027

    Załącznik 18028


    No i to jest to - dobra uprząż odpinana razem z klapą. Nie znałem tego plecaka ale zasadniczo o coś takiego chodziło. Gdyby był jeszcze szybki dostęp z boku... Czyli tylko skombinować (lub zrobić) jakiś wkład to tego Mammuta. Cena w granicach 600 zł pokazuje, że te fotograficzne to po prostu ździerstwo jest.

    Pozdro
    Wiesiek
    Cena raczej w granicach 700 zł ale to nie ma znaczenia bo to dalej plecak trekkingowy i jakiej teorii do tego nie dorobisz to takim zostanie. Shimoda czy np F-stop to są rozwiązania dla fotografów a nie na odwrót. W typowych rozwiązaniach Trekkingowo/outdoorowych przecież nikt z nas nie znajdzie bocznych wejść na aparat czy możliwości zamontowania choćby statywu więc porównywanie takich rozwiązań wydaje się po prostu bezsensu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A turystyczne plecaki w cenach 1000-1200 zł to nie zdzierstwo?
    Oczywiście ceny są wysokie ale te dyktuje przecież producent. A spodnie trekkingowe czy buty trekkingowe w astronomicznych cenach to nie zdzierstwo? Przecież można buty czy spodnie kupić w niższych cenach ale czy o takich samych parametrach i z takimi samymi rozwiązaniami?

    Ale po co teoryzować. Jest jakiś śmiałek przetestować Shimodę?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Joga Zobacz posta
    Oczywiście ceny są wysokie ale te dyktuje przecież producent. A spodnie trekkingowe czy buty trekkingowe w astronomicznych cenach to nie zdzierstwo? Przecież można buty czy spodnie kupić w niższych cenach ale czy o takich samych parametrach i z takimi samymi rozwiązaniami?
    Ale ja sobie doskonale zdaje z tego sprawę. Wszystko zależy co weźmiemy sobie jako punkt odniesienia.

  4. #24

    Domyślnie

    Statyw akurat w przypadku tego mamuta matuje się od frontu plecaka.
    Ja z miłą chęcią bym przetestował plecak shimody z czystej ciekawości. Relacja byłaby na tym forum i outdoor.org.pl z tym, że przynajmniej do połowy stycznia nie planuje wycieczek dłuższych w góry i jedynie w planach mam wypady po Borach Tucholskich.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  5. #25

    Domyślnie

    @Joga
    Pisząc o wysokiej cenie miałem na myśli subiektywną ocenę klasy rozwiązań Shimody. Gdyby ten Mammut miał konfigurowalny wkład fotograficzny i też kosztował 1200 zł to uznałbym, że jest wart tej ceny względem tego "japończyka" czy f-Stop. No ale takiego plecaka nie ma. Każdy ma swoje własne kryteria i sądzę, że Shimoda może znaleźć swoich nabywców. Jest szansa, że waszym klientom po wypróbowaniu plecak przypadnie do gustu. Sam mam też taki wielki plecak (beznadziejny do noszenia) i często go używam bo nie zawsze da się dojechać pod drzwi. Na pewno jest zakres zastosowań do których Shimoda to dobry wybór.
    Pisząc o ździerstwie nie miałem Waszego sklepu na myśli ale moim zdaniem dość wysoką cenę producenta w porównaniu do dobrych plecaków trekingowych. Ale masz rację, że porównywanie nieporównywalnych produktów nie jest sensownie. I z tego punktu cieszmy się, że coś jest jak nie jest. Zawsze można nie kupić.

    Tak, że dalej czekam na taki plecak jakiego jeszcze nie ma

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #26

    Domyślnie

    Z tego co wiem ro do tego mamuta pasuje któryś z wsadów od F-stop, pewnie jakby sprawdziło się rozmiarówke od shimody to też by się zamieściła. Sam się zastanawiam czy do obiektywów nie kupić małego wsadu shimody. Bo akurat czegoś takiego mi brakuje

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  7. #27

    Domyślnie

    (O bocznym dojściu)
    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Dla niektórych nie ma to znaczenia.
    Pisałem o mnie. Dla mnie brak bocznego dojścia to minus.


    Cytat Zamieszczone przez Tomekk Zobacz posta
    Zależy co robisz, ciekawych kadrów też nie masz co krok by mieć stały dostęp do sprzętu foto. Do zabrania jednego body z dwoma obiektywami wystarczy dobra kabura, wg mnie nie trzeba plecaka. Kabura na pewno nie jest tak wygodna jak plecak ale za to masz stały dostęp.
    Jak idę w góry to aparat chciałbym użyć co najmniej kilka razy. Za każdym razem ściągać plecak? Niewygodne. A chodzić cały czas z aparatem na wierzchu - na pasku, jeszcze bardziej niewygodne. Doczepić go gdzieś też średnio wygodne, do tego można nim o coś walnąć. Więc zostaje jak najszybszy i najwygodniejszy sposób wyciągnięcia i schowania aparatu z plecaka.

    Pewnie jak ktoś wyciąga aparat jak dojdzie "gdzieś" i i tak ściąga plecak, to dla niego to nie ma znaczenia, a może być nawet zaletą (bezpieczeństwo).


    Cytat Zamieszczone przez Tomekk Zobacz posta
    No tak. Widzę kilka "ale" z mojej perspektywy:
    - cena połowy plecaka
    - w góry niewygodnie
    - do miasta i tak idę z plecakiem (jestem "plecakowy")
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  8. #28

    Domyślnie

    A ja użytkuje jak ten koleś z filmu
    https://youtu.be/r5rFpBdhNvk

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  9. #29

    Domyślnie

    I rzeczywiście jest tak wygodnie w czasie chodzenia po górach?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  10. #30

    Domyślnie

    W podejściach nie przeszkadza. W zejściach już trochę przeszkadza zwłaszcza na stromych szlakach w Tatrach lub górach typu alpejskiego.


    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. plecaki SHIMODA Explore
    By Joga in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-08-2018, 11:24
  2. Tanie plecaki
    By Otiv in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 15-11-2011, 20:53
  3. Plecaki w Krakowie
    By artq in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-07-2008, 15:36
  4. Plecaki Funsport
    By grissley in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2007, 11:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •