Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Plecaki Shimoda

  1. #11

    Domyślnie

    To raczej wór wspinaczkowy. Dla mnie mało użytkowy nic na zewnątrz ani nie włożysz ani przytroczysz, ale każdy ma inne preferencje. Moja Żona ma Doutera Guide, typowy wspinaczkowy plecak, wszystko pakujesz do środka. Gregory i Osprey wg mnie robią lepsze plecaki niż Deuter.
    Ostatnio edytowane przez Tomekk ; 05-12-2018 o 11:35

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Photo sport daje radę, chociaż komora foto jest dość mała...
    Mój sprzęt też jest mały
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomekk Zobacz posta
    Lowepro Powder zapowiada się ciekawie, tylko cena dość spora...
    No i trzeba ściągać cały plecak, bo dostęp jest od pleców
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    No i trzeba ściągać cały plecak, bo dostęp jest od pleców
    Dla niektórych nie ma to znaczenia.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Mój sprzęt też jest mały
    No na bezlustra jest taki optymalny.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    No i trzeba ściągać cały plecak, bo dostęp jest od pleców
    Zależy co robisz, ciekawych kadrów też nie masz co krok by mieć stały dostęp do sprzętu foto. Do zabrania jednego body z dwoma obiektywami wystarczy dobra kabura, wg mnie nie trzeba plecaka. Kabura na pewno nie jest tak wygodna jak plecak ale za to masz stały dostęp. Ja użytkuje taką: https://www.fotoplus.pl/torby-fotogr...r-Pro-70-AW-II
    Ostatnio edytowane przez Tomekk ; 05-12-2018 o 11:54

  6. #16

    Domyślnie

    W Stanach i Kanadzie F-stopy i bardzo podobny plecak shimody (ci sami projektanci) ludzie zastąpili bardzo dobrym plecakiem Mamut trion pro 50+7, na którym wzorowany ww. plecaki
    Poza tym wg mnie to plecak typowo fotograficzny nadaje się tylko na 1-2 dniowe wypady. Dłuższe wypady niestety tylko i wyłącznie z plecakami trekingowymi, zwłaszcza idąc w góry gdzie trzeba zabrać wiele innego sprzętu. Ja rozwiązałem problem przenoszenia lustrzanki kupując kabure thinkTank digital holster 30 V2.0, którą dopinam do paska piersiowego.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  7. #17

    Domyślnie

    Dokładnie, na dłuższe wyprawy niż 2-3 dni lub wyprawy namiotowe i tak musisz wziąć plecak trekkingowy.

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    nad morzem
    Posty
    34

    Domyślnie

    Jakie to w sumie dla nas typowe, oceniać możliwości plecaka ba tym bardziej system nośny po zdjęciach plecaka. Ja proponuje może jest tu jakiś chętny i przetestuje nam ten plecak i opiszę swoje wrażenia? Mogę taką możliwość zorganizować obszerny test opublikowany na swojej stronie z możliwością odkupienia produktu za połowę ceny. Są tu jacyś chętni? Ktoś podejmie się zadania?




  9. #19

    Domyślnie

    Ja wiem że testy różnie wypadają Dlatego zawsze można podejść do Notopstryk , wypożyczyć Shimodę 60L i mieć swoje zdanie na podstawie praktycznego
    kilkugodzinnego przemarszu z plecakiem pełnym gratów W związku z tym , że sami korzystamy z takich plecaków zrobiliśmy test F-Stopa i Shimody , obydwie marki są bardzo
    dopracowane pod względem foto-turystycznym ze wskazaniem na Shimodę. Zapraszam do obejrzenia testu.

    https://www.youtube.com/watch?v=tDqD7VYiVSg&t=0s

    Może nieskromnie to zabrzmi ale wydaje mi się , że nie ma sklepu z taką ilością plecaków do "pomacania"

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    W Stanach i Kanadzie F-stopy i bardzo podobny plecak shimody (ci sami projektanci) ludzie zastąpili bardzo dobrym plecakiem Mamut trion pro 50+7, na którym wzorowany ww. plecaki
    Poza tym wg mnie to plecak typowo fotograficzny nadaje się tylko na 1-2 dniowe wypady. Dłuższe wypady niestety tylko i wyłącznie z plecakami trekingowymi, zwłaszcza idąc w góry gdzie trzeba zabrać wiele innego sprzętu. Ja rozwiązałem problem przenoszenia lustrzanki kupując kabure thinkTank digital holster 30 V2.0, którą dopinam do paska piersiowego.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Wielkie dzięki!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trion-pro_lava-darklava_back_1_.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	29,2 KB
ID:	18027

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trion-pro6_neutral_det_rgb_1600x1600.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	38,5 KB
ID:	18028


    No i to jest to - dobra uprząż odpinana razem z klapą. Nie znałem tego plecaka ale zasadniczo o coś takiego chodziło. Gdyby był jeszcze szybki dostęp z boku... Czyli tylko skombinować (lub zrobić) jakiś wkład to tego Mammuta. Cena w granicach 600 zł pokazuje, że te fotograficzne to po prostu ździerstwo jest.

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. plecaki SHIMODA Explore
    By Joga in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-08-2018, 11:24
  2. Tanie plecaki
    By Otiv in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 15-11-2011, 20:53
  3. Plecaki w Krakowie
    By artq in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-07-2008, 15:36
  4. Plecaki Funsport
    By grissley in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2007, 11:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •