Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Co z tego, jak mój był ostry na 24, na 35 BF, który potem szedł w mocny FF. Jedyną opcją było wysłanie do Gdańska razem z body.

  2. #12

    Domyślnie

    Można użyć auto AF Fine Tune.
    Sam dzisiaj poprawiałem co nie co.... O ile do stałek fajna sprawa, to przy zoomach niestety, trzeba znaleźć złoty środek, bo na jednym końcu może być dobrze a na drugim źle i potem się może bardziej rozjechać. Dziesiątki prób i uśrednienie wyników, możesz na starcie poćwiczyć.
    www.youtube.com/watch?v=5cHhrWF-pqM

    Chyba mimo wszystko najlepsza opcja to wysłanie na kalibrację, skoro na gwarancji.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #13

    Domyślnie

    rzeczywiście jest taka opcja w body, a więc jutro potestuję te ustawienia

    p.s. lustrzanka jest nowa kupiona w lipcu tego roku, obiektyw zaś kupiłem kilka dni temu, wcześniej używałem obiektywu Samyang 85 mm f/1.4 IF UMC

  4. #14

    Domyślnie

    jest sens kupywać TAP-in-Console do kalibracji samego obiektywu? czy zostać przy kalibracji w body?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CenturionM Zobacz posta
    jest sens kupywać TAP-in-Console do kalibracji samego obiektywu? czy zostać przy kalibracji w body?
    To zależy... Jak obiektyw ma jednakowy BF/FF niezaleznie od odległości ostrzenia i ogniskowej, to mikroregulacja wystarczy. Jak jest bardziej rozjechany, to bez tapa sobie nie poradzisz. A warto chociażby dla możliwości aktualizacji softu w obiektywie.

  6. #16

    Domyślnie

    złożyłem wniosek o Cash Back do tamron - maja teraz promocje, załapałem się na zakup w okresie trwania tej promocji więc zamówię TAP-in-Console, przyda się i będę testować ustawienia


    chcę kupić kolejny obiektyw Tamron SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD G2, czy ktoś używał tego obiektywu? warto inwestować? chcę koniecznie zooma ze stabilizacją i AF, aby miał koniecznie 200mm i żyletkowo ostrzył (w późniejszym czasie chce również przejść na matryce FX) p.s. może ktoś ma doświadczenia z innymi obiektywami spełniającymi w/w wymagania i mógłby wymienić się doświadczeniami z tym związanymi?

  7. #17

    Domyślnie

    Też mi to wygląda na lekki FF. Napisz jeszcze jak masz ustawiony w body wybór punktu af - manualnie czy automat?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Darek72 Zobacz posta
    Też mi to wygląda na lekki FF. Napisz jeszcze jak masz ustawiony w body wybór punktu af - manualnie czy automat?

    manualnie

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 794
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 22:18
  2. Nikon D7500 vs Sony A6500
    By THINK in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-10-2018, 19:13
  3. Nikon D7500 ustawienia
    By rafal73 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-09-2018, 09:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •