Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Nikon D7500 + Tamron 24-70 mm f/2,8 di vc usd g2

    witam serdecznie



    posiadam body nikon d7500 i dokupiłem do jego Tamrona 24-70 mm f/2,8 di vc usd g2

    9 zdjęć na 10 celnych, wkurzony jestem na maxa, (byz może potrzebuje kalibracji) mam jeszcze czas na zwrot, ale przed zwrotem wolę zapytać doświadczonych użytkowników w tym temacie czy wybrałem dobry uniwersalny obiektyw ze stabilizacją i AF, intuicja mi podpowiada aby zostać przy stałkach

    czekam na komentarze i doradztwo nauczycielskie w tym temacie

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CenturionM Zobacz posta

    posiadam body nikon d7500 i dokupiłem do jego Tamrona 24-70 mm f/2,8 di vc usd g2

    9 zdjęć na 10 celnych, wkurzony jestem na maxa, (byz może potrzebuje kalibracji)
    Moim zdaniem 9/10 celnych to niezły wynik. To nieostre zdjęcie to wynik FF/BF, czy jest poruszone? Ale skoro 9 wychodzi celnych, więc nie masz problemu z kalibracją. A poruszone - no cóż. Ani wina aparatu, ani obiektywu.

  3. #3

    Domyślnie

    9/10 w tej konfiguracji to standard, dlaczego nie kupiłeś szkła DX, miałbyś 19/20.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  4. #4

    Domyślnie

    Na pewno masz D7500 czy może to tylko pomyłka, ponieważ do tego obiektywu pasuje raczej D750.
    Do D7500 ten obiektyw nie jest dobrze dobrany - ciężki, drogi i zakres ogniskowych niezbyt dobrze dopasowany do formatu Dx. Jeżeli zakup nie ma jakiegoś innego uzasadnienia którego nie znamy, to może jednak lepiej pomyśleć o zwrocie i wybraniu czegoś bardziej odpowiedniego do tego body.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 22-11-2018 o 13:42

  5. #5

    Domyślnie

    witam ponownie

    wdał się błąd w pisowni ( 9 na 10 zdjęć nie udanych ) potrzebna jest kalibracja? czyli dokupywać urządzenie do kalibracji?


    p.s. chciałbym FX-a ale latem nie miałem tyle gotówki, jakbym znalazł kupca na tego DX-a to go sprzedam, wtedy obiektyw Tamrona zachowałbym bez zwrotu, ogólnie aparat użyłem kilka razy w plenerze, nie wiem ile zdjęć tam nacykałem, ale bardzo mało
    Załączone miniatury Załączone miniatury DSC_0717.JPG  

    DSC_0743.JPG  

    DSC_0780.JPG  

    DSC_0788.JPG  

    Ostatnio edytowane przez CenturionM ; 22-11-2018 o 18:27

  6. #6

    Domyślnie

    a) Czy ty to obrabiałeś, czy mi się wydaje, że to jpg prosti z korpusu? Bo mi się wydaje, że tu jest jeszcze jakieś pole do popisu, także w konfiguracji jpg w korpusie.
    b) Nie jest bardzo źle, ale... wydaje mi sie lekki FF na moje oko. Skalibruj obiektyw z korpusem - na gwarancji zrobią to za darmo. U mnie istotnie pomogło. Jedyny kłopot, to nie wiem, czy po zmianie dystrybutora dwa miesiące temu nowy serwis ma już sprzęt do kalibracji.
    c) Ten obiektyw często warto przymknąć minimalnie - do 3,2. Znacząco zyskuje na kontraście.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    a) Czy ty to obrabiałeś, czy mi się wydaje, że to jpg prosti z korpusu? Bo mi się wydaje, że tu jest jeszcze jakieś pole do popisu, także w konfiguracji jpg w korpusie.
    b) Nie jest bardzo źle, ale... wydaje mi sie lekki FF na moje oko. Skalibruj obiektyw z korpusem - na gwarancji zrobią to za darmo. U mnie istotnie pomogło. Jedyny kłopot, to nie wiem, czy po zmianie dystrybutora dwa miesiące temu nowy serwis ma już sprzęt do kalibracji.
    c) Ten obiektyw często warto przymknąć minimalnie - do 3,2. Znacząco zyskuje na kontraście.
    jest to czyste zdjęcie z body


    p.s. obiektyw jest nowy na gwarancji, kilka dni temu go kupiłem, spróbuję go przymknąć do 3.2 i wykonam testy

  8. #8

    Domyślnie

    To naprawdę porządna optyka. Kalibracja, ciut podostrzyć jpg w korpusie i będzie bardzo dobrze. Przymknięcie do 3.2 poprawi kontrast, ale nie zmieni GO na tyle, żeby zniwelowac domniemany FF, choc nie jest on chyba wielki.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CenturionM Zobacz posta
    jest to czyste zdjęcie z body


    p.s. obiektyw jest nowy na gwarancji, kilka dni temu go kupiłem, spróbuję go przymknąć do 3.2 i wykonam testy
    Niema "czystych zdjęć z body". Zdjęcia w body też są obrabiane tylko przez komputer w aparacie, według parametrów w części wymyślonych przez japońskich inżynierów a w części ustawionych w menu aparatu przez fotografa. W aparacie oprócz wielu innych które mają wpływ na wygląd jpg z aparatu jest zakładka gdzie fotograf ustawia poziom wyostrzenia. Przeczytaj instrukcję i zaglądnij tam. Pewnie nie jest to przyczyna problemów (przynajmniej podstawowa) bo ostrość jes raz lepsza raz gorsza, co eliminowało by również rozkalibrowanie, ale trudno na odległość coś powiedzieć.
    Mogą również być zabrudzone czujniki AF lub lustro przez które przechodzi światło do czujników AF. Jest też pytanie: czy masz inny obiektyw i czy ewentualnie z innymi aparat pracuje poprawnie, ponieważ w takim przypadku wyeliminowany z podejrzeń byłby cały tor AF w aparacie?

  10. #10

    Domyślnie

    Ten aparat ma regulację FF/BF. O ile się nie mylę, to nawet sam ją sobie reguluje w trybie LiveView. Poszukaj w instrukcji.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 794
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 22:18
  2. Nikon D7500 vs Sony A6500
    By THINK in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-10-2018, 19:13
  3. Nikon D7500 ustawienia
    By rafal73 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-09-2018, 09:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •