Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat na totalny start? - pomocy!

    Jestem tu nowy, więc na wstępie chciałbym się przywitać - serwus!

    chciałbym zakupić pierwszy aparat. Mam na ten cel przeznaczyć 1000zl,więc obracam się w uzywkach.
    Znalazłem uzywke d5100 ze szkłem Nikkor 18-105, zapasową bateria, jakimś tam pokrowcem itd. Za 1000zl. Przebieg aparatu to ok 13500. Myślicie że warto? Bedzie to dobry wybór?


    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Jak na początek to nawet więcej niż dobry. Cena za zestaw świetna. Warto tylko upewnić się czy nic poważnego mu nie dolega.

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

  3. #3

    Domyślnie

    Zakładam, że wybór lustrzanki jako pierwszego aparatu jest świadomy?
    Wymieniony zestaw umożliwia uzyskanie świetnych rezultatów, ale wymaga nieco wiedzy i obycia z fotografią. Jeżeli to Twój pierwszy aparat, to czeka Cię trochę nauki. I od razu ostrzegam - zapomnij o kadrowaniu ekranikiem - tylko wizjer! Niby Live-view działa, ale wolniej niż w przeciętnym kompakcie czy w średniej komórce.
    A i przy obecnej aurze, kiedy z reguły brakuje światła, możesz wkrótce potrzebować jaśniejszego obiektywu lub zewnętrznej lampy, zwłaszcza gdybyś próbował swoich sił w domu.
    I czy na pewno chcesz kupić używany aparat jako pierwszy?...

  4. #4

    Domyślnie

    Aparat dobry. Wiedz jednak, że zdjęcia które wychodzą z puszki nijak się mają do zdjęć które oglądamy na codzień w internecie. Dlatego miej świadomość, że potrzeba troszkę pomóc zdjęciom z lustrzanki
    Poza tym, tak jak koledzy pisali, szkoda robić zdjęcia w automacie. Poczytać troszke teorii i robić, robić, robić zdjęcia.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yasiu18 Zobacz posta
    Poczytać troszke teorii i robić, robić, robić zdjęcia.
    Więc trzeba kupić aparat

    Używany na początek nie jest zły byle działał a o to czy działa można poprosić o sprawdzenie znajomego.
    Ja bym powiedział ze na początek nawet lepszy bez LV, człowiek przynajmniej się do tego nie przyzwyczaja.
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  6. #6

    Domyślnie

    D5100 to fajny aparat. Zaczynałem swoją przygodę od tego modelu i obiektywu. Zgadzam się z kolegami że kupując lustrzankę nie spodziewaj się cudów. Musisz wykazać trochę chęci do nauki, która może sprawić wiele satysfakcji. Efekty które zaczniesz uzyskiwać będą motywować do dalszej nauki itd.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nachzehrer Zobacz posta
    Ja bym powiedział ze na początek nawet lepszy bez LV, człowiek przynajmniej się do tego nie przyzwyczaja.
    Pewnie, że warto spróbować wizjera optycznego. Wspomniałem o nim, by kolega nie był zaskoczony po zakupie. A dla osoby, która CHCE się nauczyć fotografii to w ogóle najlepsze są aparaty bez automatyki (lub z wyłączoną). Wtedy człowiek może najszybciej nauczyć się o co chodzi w fotografii, bo go nie "oszukuje" komputer w aparacie. D5100 mieści się w tej kategorii, bo można nim skutecznie fotografować zarówno w trybach półautomatycznych jak i w M, czyli ręcznym.
    Dlatego napisałem, że aparat jest dobry, ale dla świadomego człowieka, który ma wystarczające zacięcie, by się uczyć, korzystać z wizjera i trybu innego niż auto.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 21-11-2018 o 13:27

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za reakcję.
    Akurat jestem od dwóch tygodni na urlopie i mam ze sobą "wypozyczonego" Nikona d60. Trochę już poczytałem i sporo się nim bawię (polecam Seszele, jest gdzie zdjęcia robic)
    Jak tylko wrócę to zakupie ten aparat. Właściciel d60, którego mam ze sobą wie co i jak, więc pomoże przy sprawdzeniu sprzętu.
    No i mam nadzieję, że już za jakiś niedługi czas będę zadawał na forum bardziej "branżowe" pytania, no ale od czegoś trzeba zacząć, prawda?

    Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Śmiało bierz zestaw, D5100 nadal lubię używać nawet z manualnymi obiektywami.

Podobne wątki

  1. Nikon D3 jaki obiektyw na start?
    By pawelszuszu in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 01-07-2017, 11:25
  2. jaki aparat Start czy cos innego
    By krotki90 in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 10:47
  3. Jaki system,jaki aparat.
    By zdzwis in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 13:35
  4. aparat analogowy- pomocy
    By carollajna in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 01-02-2011, 11:11
  5. jaki aparat, jaki obiektyw...
    By igusiek21 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •