Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karolina87 Zobacz posta
    Z drugiej strony jednak kusi mnie d7200 i np sigma 18-35 art gdyż oglądałam kilka obrazków z tego sprzętu i były mega ostre i też z bokeh był ok... tylko czy nie będzie problemów z kalibracją...
    Masz rację mówiąc, że pełna klatka to jednak pełna klatka. Nie miałem, nie mam, nie wypowiem się. Ale jako zatwardziały DX-owiec coś tam dotknąłem serii 7xxx i sigm. Ostrość przy serii Art rzeczywiście będziesz miała poziom max. Sam d7200 również jest fajną puszką. Miałem 7100 i każdego dnia żałowałem, że poskąpiłem tych paru stówek przy zakupie. Co do kalibracji... Są dwie możliwości - będzie potrzebna albo nie. Ja długi czas używałem bez kalibracji, wydawało mi się że jest ok. W koncu zrobiłem test - no dobra, nie jest do końca ok, ale wystarczą korekty w body. Pózniej gdy zakupiłem trzecią już sigmę, która współpracuje z USB-dock kupiłem rownież docka. I wtedy, jak dokładnie zabrałem się za diagnostykę wprowadziłem przez niego korekty i dopiero wtedy było naprawdę ok. Ale czy to miało jakieś znaczenie przy szerokich kątach w krajobrazie - raczej niewielkie. Ale już przy portrecikach dzieci pewnie chciałoby się mieć to oczko ostre. Każde body ma swój pomysł na współpracę z sigmą i to czy będzie potrzeba kalibrować wychodzi w praniu. Jak zmieniłem body to okazało się, że 18-35 nie wymaga prawie wcale zmiany ustawień fabrycznych. Więc reguły nie ma.
    Jeśli konieczność kalibracji miałaby być tym ostatecznym argumentem przeciw to wiedz, że nie taki diabeł straszny...
    Co do reszty to życzę dobrego wyboru bo dylemat jest rzeczywiście spory.
    Co do sigmy 18-35 jeszcze - jest to szkło raczej cięższe niż lekkie. Ale odwdzięcza się obrazkiem, naprawdę.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Co do sigmy 18-35 jeszcze - jest to szkło raczej cięższe niż lekkie. Ale odwdzięcza się obrazkiem, naprawdę.
    Szkoda, że celnością się nie odwdzięcza. Mnie na D7200 nie "porywa" ani obrazem, ani pewnością działania.

  3. #13

    Domyślnie

    No dobrze, zaczyna robić się ciekawie
    Czyli idąc tokiem myślenia niektórych kolegów, wybierając np d610 lepiej na początek wybrać t 28-70 ze stałym swiatełkiem 2.8 ?

    A co powiecie na tą sigmę;

    35 1.4 art?

    Czy to nie było by za szeroko dla fx mając narazie tylko jeden obiektyw? I mając na celu focenie mojej kruszynki w domu i na spacerach? (Chodzi mi czy nie będę musiała za blisko podchodzic )

    Albo Sigma 50 mm f/1.4 DG HSM Art ?

    Bądź 85 1.8g nikkora?

    Wiem że trochę się uparłam na te stałki ale wolę dowiedzieć się jak najwięcej przed kupnem i wybrać na początek jak najlepiej,
    A za jakiś czas dopiero zoomik jakis

  4. #14

    Domyślnie

    Kup na początek T28-75. Przyda się do przetestowania jakie ogniskowe pasują Ci najlepiej i wtedy będziesz wiedzieć jaką wybrać stałkę. A później przyda się jako uniwersalny spacer-zoom. To nie jest duży koszt, i warto go mieć przy ograniczonym budżecie.

  5. #15

    Domyślnie

    Jakie pasują mi ogniskowe hmmm

    Gdy miałam kiedyś Nikona d3100 z kitowyn obiektywem 15-55 3.5 5.6 VR. Najwięcej zdjęć miałam w przedziale 45-55 Ale to np bliskich z rodziny itp
    natomiast Tak 18 do około 24 na spacerach itp ...
    kiedys jeszcze jak miałam aparat to z ciekawości sobie sprawdzałam...
    Jednak tutaj była inna światłosila prawda ? No i dx czyli jakieś tam mnożenie 1 i coś tam ;p
    A teraz przy fx było by 1 do 1 ?
    Czyli jeśli dobrze myślę to przy fx np taka sigma 35 to 35 zaś w dx byłoby to koło 50 ?.... posiłkując się iformacjami z forum .
    W dx te 45-55 to odpowiednikiem byłoby w fx ok 70 tak?
    Ok pytam i męczę Was moi drodzy o ogniskowe 35 50 I 80 gdyż
    Dzisiaj miałam okazję na chwilke "przymierzyć" z nikona d3x
    50 1.4 i 35 i obydwie były ok ... stwierdzając na gorąco ....z tego co usłyszałam to inna liga cenowa ale to chyba też fx prawda ?
    Więc odległości się nie zmieniają w stosunku do d610 ? chyba
    Usłyszałam również że mając np te sigmę 35 1.4 więcej np będę mogła wykadrowac, usunąć.
    A jak kupię 85 lub wyżej to w domu za dużo nie porobię gdyż mi nie starczy miejsca;(

    Zależy mi przy tych portretach na małej głębi ostrości, czyli przekładając to na moją córeczkę Ona ostra, wydobyta z tła a reszta zamazana.
    Jeśli odradzacie mi te stałki na początek
    To czy jestem w stanie uzyskać takie satysfakcjonujące mnie ujęcie
    T 24 70 ze światłem 2.8 ?
    Eh ale się rozpisałam...

  6. #16

    Domyślnie

    Zoom ze stałym światłem f/2,8 (przykładowo T 24-70) spokojnie ci wyizoluje obiekt na FX, może gorzej na DX ale z pomocą Photoshopa też taki efekt da się zrobić, jak tu polecano T 28-75mm i jak starczy kasy N50 f/1,8 czy N85mm f/1,8.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    z pomocą Photoshopa też taki efekt da się zrobić
    Z pomocą PS to w sumie można działać nawet bez sprzętu...

  8. #18

    Domyślnie

    Best choice - dozbieraj 4 stówki i kup nowy angielski D750
    D750 || D610 || N85 f/1.8G || N35 f/1.8G ED || SB-700 + torba innych mniej lub bardziej potrzebnych wynalazków

  9. #19

    Domyślnie

    Warto jeszcze dodać że najdroższe obiektywy idealnych zdjęć nie robią, trzeba umieć te zdjęcia zrobić i odpowiednio obrobić w Photoshopie przykładowo, startowanie z wysokiego pułapu sprzętowego nie gwarantuje wysokiego poziomu zdjęć, na początku fotografii z lustrzanką popełniłem sporo portretów Nikon D80 i Nikkor 50mm f/1,8 D, tani sprzęt a jednak zdjęcia wyszły bardzo dobre, pakowanie się w Sigmy Art czy obiektywy ze światłem f/1,4, jeśli się nie chce zarabiać na fotografii to lekkie przegięcie, spokojnie Nikkory ze światłem f/1,8 dadzą radę tak na DX jak FX, na FX przysłona f/1,4 da papierowe GO, fajny efekt, ale body i obiektyw musi być idealnie skalibrowane, trzeba uważać na poruszenie obiektu, mi tak płytkie GO nie spasowało na FX, zresztą D800 z matrycą mocno upakowaną pikselami nie pomagał, więc gro zdjęć f/2,8, sporadycznie czy jak mus był f/1,8.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karolina87 Zobacz posta
    No to rozwiązanie nie ukrywam że byłoby fajnie dla mnie
    Nikon d610 plus nikkor 24-70 jednak sam obiektyw to konkretne pieniążki
    Z drugiej strony jednak kusi mnie d7200 i np sigma 18-35 art gdyż oglądałam kilka obrazków z tego sprzętu i były mega ostre i też z bokeh był ok... tylko czy nie będzie problemów z kalibracją?
    Ale " pełna klatka to pełna klatka "
    Więc raczej stawie
    Na d610 ale teraz co do niego?
    Znajomy doradził do tego d610 sigma 35 1.4 art Co sądzicie? Tylko nie wiem czy nawet jak wezmę używany sprzęt to czy nie będę musiała coś dołożyć.
    Lub na początek do tej pełnej klatki Nikona 50 1.4 ? Lub 85 1.8 ? I później z czasem
    Jakis uniwersalny zoom ze stałym światłem?
    Chyba że od razu jakis uniwersalny zoom tylko nie aż tak kosztowny jak nikkor 24-70 Ale również ze stały światłem?
    Proszę pomóżcie zagubinej kobiecie;(
    35 1.4 jest na FF cholernie uniwersalne. Ja na wyjazdach potrafię nie odpinać tego obiektywu od body. Świetna sprawa.
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektywy proszę o radę, porównanie, do d750 d610
    By vego07 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-08-2016, 18:36
  2. D3 czy D700 pilnie prosze o radę....
    By olaula in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 549
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 20:31
  3. proszę o radę nikon d50
    By cypis43 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 19:21
  4. prosze o rade nikon s9
    By vladimir in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-05-2007, 16:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •