Close

Strona 6 z 391 PierwszyPierwszy ... 456781656106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 3909
  1. #51
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    TO nawet nie jest kwestia tego. W bezlustrze czujniki fazy masz po prostu na matrycy
    Ale o dziwo problem FF/BF występuje. W niewielkim stopniu, ale jest. I zapewne jest to związane z nieidealnym oprogramowaniem niefirmowych obiektywów.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To ogromna zaleta bezluster, można wreszcie swobodnie robić zdjęcia na spektaklu .
    Jak zwykle są dwie strony medalu. Przyroda, teatr - OK, Street, kościół - OK. Ale w moim temacie jest na odwrót. Wyzwolenie migawki to sygnał dla modelki do zmiany pozy. W zdjęciach poza studiem nie ma błysku (czyli info - zmień pozę). Pozostaje jedynie patrzeć czy w obiektywie przymknęła się przysłona (modelka patrząca w obiektyw to widzi). Ale .. jak się robi na pełnej dziurze to przysłona się nie zamyka. No i modelka nie zawsze patrzy w obiektyw. Dźwięku brak - kicha.
    Przyznam, że ja zgrzytam zębami jak tylko biorę do ręki nowszy sprzęt. Juz taki D750 uważam za zepsuty Coś cichszego? Masakra. Lubię głośne aparaty. Bardzo głośne. Jak średnioformatowce typu Mamiya RZ

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek5555 Zobacz posta
    Również zastanawiam się nad kupnem Z6 ale nie wiem czy brać go z obiektywem 24-70 czy też pozostać przy moim 24-120 też f4. Czy byłyby jakieś korzyści z tego nowego obiektywu w duecie z Z6. Oczywiście, wiem że stracę 50mm na ogniskowej. Zastosowanie typowo amatorskie.
    Przede wszystkim wymiary i podobno jakość. 24-70/4 jest naprawdę zgrabny. Ja bym go brał.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta

    Jak zwykle są dwie strony medalu. Przyroda, teatr - OK, Street, kościół - OK. Ale w moim temacie jest na odwrót. Wyzwolenie migawki to sygnał dla modelki do zmiany pozy. W zdjęciach poza studiem nie ma błysku (czyli info - zmień pozę). Pozostaje jedynie patrzeć czy w obiektywie przymknęła się przysłona (modelka patrząca w obiektyw to widzi). Ale .. jak się robi na pełnej dziurze to przysłona się nie zamyka. No i modelka nie zawsze patrzy w obiektyw. Dźwięku brak - kicha.
    Przyznam, że ja zgrzytam zębami jak tylko biorę do ręki nowszy sprzęt. Juz taki D750 uważam za zepsuty Coś cichszego? Masakra. Lubię głośne aparaty. Bardzo głośne. Jak średnioformatowce typu Mamiya RZ
    Tylko Jacku że tutaj łatwiej coś dodać niż odjąć . W komórce można sobie nawet wybrać dźwięk migawki ...
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #54
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Łatwiej? To jak zrobić by D750 był głośniejszy? Konkretnie.

  5. #55

    Domyślnie

    A choćby głośnik jakiś postawić ....
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #56
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2004
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    55

    Domyślnie

    A ma ktoś doświadczenie jak Z rejestrują głośną muzykę na weselu - czy jest czysto czy są przestery?

  7. #57
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A choćby głośnik jakiś postawić ....
    No i widzisz. Łatwo się mówi a problem jest i nie ma prostego rozwiązania. Może producenci bezluster za X lat, gdy juz nie będę wiedzieli co nowego dodać do body to dodadzą głośniczek i dźwięk migawki z regulowanym poziomem głośności.
    W sumie mówi się o tym co tam nowego dodają bezlustra, ale tego jest .. żenująco mało. EFV - dla niektórych to wada. Ciszej - wada. Dla niektorych . Generalnie to jest radocha z posiadania nowego sprzętu, szczegolnie jesli ma on nimb sprzętu przyszłości. Niektórym to mija po kilku dniach, innym po kilku miesiącach.
    Liczy się matryca. Dla większości także ważny jest AF. Dla części ludzi fps. Oczywiście system optyki. Bezlustra mają przewagę o tyle że mogą mieć dobry AF na całej powierzchni, mogą mieć więcej fps. Duza dziura w N i C moze skutkować lepszą optyką. Na razie ML C i N nie przebijają lustrzanek w tym co by mogły (np fps).

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No i widzisz. Łatwo się mówi a problem jest i nie ma prostego rozwiązania. Może producenci bezluster za X lat, gdy juz nie będę wiedzieli co nowego dodać do body to dodadzą głośniczek i dźwięk migawki z regulowanym poziomem głośności.
    W sumie mówi się o tym co tam nowego dodają bezlustra, ale tego jest .. żenująco mało. EFV - dla niektórych to wada. Ciszej - wada. Dla niektorych . Generalnie to jest radocha z posiadania nowego sprzętu, szczegolnie jesli ma on nimb sprzętu przyszłości. Niektórym to mija po kilku dniach, innym po kilku miesiącach.
    Liczy się matryca. Dla większości także ważny jest AF. Dla części ludzi fps. Oczywiście system optyki. Bezlustra mają przewagę o tyle że mogą mieć dobry AF na całej powierzchni, mogą mieć więcej fps. Duza dziura w N i C moze skutkować lepszą optyką. Na razie ML C i N nie przebijają lustrzanek w tym co by mogły (np fps).
    Kwestia czasu i rozwoju techniki. Co do cichej pracy to jak tego nie używasz to istotnie możesz skwitować stwierdzeniem - a dla niektórych zaleta . Dla mnie jednak to być albo nie być, to po prostu przełom. Dotąd jedyną sensowną alternatywą były jakieś zaawansowane kompakty albo LV w dslr ale to ze znanych przyczyn rozwiązanie kulawe - szczególnie w teatrze. Ja po prostu wreszcie mogę swobodnie robić zdjęcia na spektaklu czy koncercie jak biały człowiek .....
    I uwierzysz czy nie ale obiektywnie AF w bezlustrach jest już bardzo dobry. Jest inny niż w dslr ale to nie jest już teraz kwestia czy lepszy - jest po prostu inny. Kwestia przestawienia się i dostosowania do swoich potrzeb. To samo z wizjerem. Ja znam ortodoksów, którzy twierdzili że bezlusterkowce to dramat i nigdy do ręki nie wezmą, a teraz focą Alfami i w ogóle nie chcą już widzieć zwykłego dslr - trzeba poużywać ale poużywać, a nie pobawić się przez godzinę .
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #59

    Domyślnie

    Pare info na szybko.

    Podglad kadru przy filmowaniu nie jest mozliwy (przynajmniej mi sie nie udalo uzyskac). Mozna filmowac albo Z6 albo przez Snapbridge, ale wtedy wygasza sie wyswietlacz w Z6.

    Filmy maja rozmiar:

    4k@30fps: 1min 12s ~ 1,03 GB
    1080p@100fps: 1min 12s ~ 1,03 GB

    Śledzenie w trybie filmowania dziala slabo. Ustawione na kota (szarego) na tle szarej podlogi wcale sie nie zorientowalo, ze kot sie poruszyl i wyszedl z kadru.
    Co ciekwe wykrywanie twarzy wykrywa twarz... kota
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta

    Podglad kadru przy filmowaniu nie jest mozliwy...
    Śledzenie w trybie filmowania dziala slabo.
    A może by tak sprzedać wszystko i wyjechać w Bieszczady?

Strona 6 z 391 PierwszyPierwszy ... 456781656106 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •