Close

Strona 7 z 391 PierwszyPierwszy ... 567891757107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 3909
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    A może by tak sprzedać wszystko i wyjechać w Bieszczady?
    Ja ten aparat kupilem ze wzgledu na inne jego cechy (tryb calkowicie elektronicznej migawki, EVF, brak FF/BF, dobrze dzialajcy AF-S i pare innych), wiec, ze tak powiem AF-C, sledzenie mi to loto
    Wrzucam info dla tych, dla ktorych to jest istotne.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  2. #62

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Mówisz że jednak lipa ten AFC?
    Nie lipa. Nie chce zeby tak kategorycznie ktos to odebral.
    Dziala podobnie do D810, ale jak wspomnialem zdarzaja sie (dluzsze niz w D810) momenty gdy przy przekadrowaniu aparat jakby nie orientowal sie, ze trzeba przestawic ostrosc.
    Nie trwa to wieki, ale bardzo latwo to wychwycic i wplywa na komfort pracy.

    Nie mam juz mozliwosci bezposredniego porownania (nie chce tez tego robic ze wzgledu na matryce DX vs FX), ale z tego co pamietam to NX1 ze szklami S Line to byla blyskawica w AF-C wzgledem Z6.

    -----------------

    Prosba do innych posiadaczy Z6 zeby potwierdzili cos co zauwazylem przed chwila.
    Niemal wszystkie moje test w domu robilem z Sigma Art 35mm. Przed chwila podlaczylem Nikkora 24-70/2,8 i w trybie filmowym dziala swietnie. Zupelnie zwrot o 180 stopni w stosunku do Sigmy. Sledzenie dziala jak powinno, Z6 nagle nie ma zawieszek w ustawieniu ostrosc na nowy motyw. W polaczeniu w Sigma bardzo latwo gubi obiekt, na ktory bylo ustawione sledzenie. Dodatkowo Sigma nieustannie pracuje silnikiem nawet jak aparat sie nie porusza. To takie dzwieki silnika jakby seria z karabinu. Widac wyraznie, ze wbudowany mikrofon rejestruje te dzwieki co jest nieakceptowalne.

    Potrzebne sa dodatkowe opinie posiadaczy, ktorzy moga niezaleznie potwierdzic lub nie moje obserwacje.
    Poki co jestem zmieszany tym co obserwuje.
    Ostatnio edytowane przez HYPER ; 21-11-2018 o 17:35
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    Prosba do innych posiadaczy Z6 zeby potwierdzili cos co zauwazylem przed chwila.
    Niemal wszystkie moje test w domu robilem z Sigma Art 35mm. Przed chwila podlaczylem Nikkora 24-70/2,8 i w trybie filmowym dziala swietnie. Zupelnie zwrot o 180 stopni w stosunku do Sigmy. Sledzenie dziala jak powinno, Z6 nagle nie ma zawieszek w ustawieniu ostrosc na nowy motyw. W polaczeniu w Sigma bardzo latwo gubi obiekt, na ktory bylo ustawione sledzenie. Dodatkowo Sigma nieustannie pracuje silnikiem nawet jak aparat sie nie porusza. To takie dzwieki silnika jakby seria z karabinu. Widac wyraznie, ze wbudowany mikrofon rejestruje te dzwieki co jest nieakceptowalne.

    Potrzebne sa dodatkowe opinie posiadaczy, ktorzy moga niezaleznie potwierdzic lub nie moje obserwacje.
    Poki co jestem zmieszany tym co obserwuje.
    Mnie to nie dziwi, inżynieria wsteczna zawsze będzie obarczona ryzykiem tego typu niekompatybilności. Z jednej strony kibicuję niezależnym, bo chociaż trochę może zbijają ceny, ale... nie oszukujmy się.
    No chyba że to jednostkowy przypadek i nagle okaże się, że Sigmy i inne współpracują pięknie z bezlustrami Nikona. Ale jestem pesymistą w tym temacie.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    Niemal wszystkie moje test w domu robilem z Sigma Art 35mm.
    Aaaaaaa, ten test AF w video też był na Sigmie? To zrozumiałe.
    Jeśli jednak na 24-70 jest dobrze, to znaczy, że jest dobrze

  6. #66

    Domyślnie

    Ciekawe czy warto chwilę zaczekać, że może cena spadnie? Z drugiej strony może zabraknie towaru i nie wiadomo ile trzeba będzie czekać na nową partię. Ot dylematy przed zakupem Z6.
    kapka gratów

  7. #67

    Domyślnie

    Sadzac po naszym forum to nikt Z6 i Z7 nie kupuje. Zupelnie inaczej niz na zachodzie i w US, gdzie brakuje aparatow dla tych ktorzy zlozyli zamowienia w pre-orderach.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  8. #68

    Domyślnie

    Fajnie w końcu się uaktywnić na tym forum, witam Was serdecznie

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ale o dziwo problem FF/BF występuje. W niewielkim stopniu, ale jest. I zapewne jest to związane z nieidealnym oprogramowaniem niefirmowych obiektywów.
    A firmowe są oprogramowane idealnie? Problemy, nawet jeżeli sporadycznie się pojawią w bezlustrach, dotyczą obiektywów i firmowych i niefirmowych. Skończmy już uskuteczniać te mity o brakach problemów z af w szkłach systemowych

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Mnie to nie dziwi, inżynieria wsteczna zawsze będzie obarczona ryzykiem tego typu niekompatybilności. Z jednej strony kibicuję niezależnym, bo chociaż trochę może zbijają ceny, ale... nie oszukujmy się.
    No chyba że to jednostkowy przypadek i nagle okaże się, że Sigmy i inne współpracują pięknie z bezlustrami Nikona. Ale jestem pesymistą w tym temacie.
    Dariusz Breś twierdzi, że arty wspólpracowały mu lepiej, jeżeli chodzi o af z Z7 chyba, niż natywny 35 1.8 Z. Niezależni wypuszczają aktualizacje i za pomocą docków można sprawę niekompatybilności załatwić. Tak zrobił Tamron ostatnio dla swoich obiektywów.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    Nie lipa. Nie chce zeby tak kategorycznie ktos to odebral.
    Dziala podobnie do D810, ale jak wspomnialem zdarzaja sie (dluzsze niz w D810) momenty gdy przy przekadrowaniu aparat jakby nie orientowal sie, ze trzeba przestawic ostrosc.
    Nie trwa to wieki, ale bardzo latwo to wychwycic i wplywa na komfort pracy.

    Nie mam juz mozliwosci bezposredniego porownania (nie chce tez tego robic ze wzgledu na matryce DX vs FX), ale z tego co pamietam to NX1 ze szklami S Line to byla blyskawica w AF-C wzgledem Z6.

    -----------------

    Prosba do innych posiadaczy Z6 zeby potwierdzili cos co zauwazylem przed chwila.
    Niemal wszystkie moje test w domu robilem z Sigma Art 35mm. Przed chwila podlaczylem Nikkora 24-70/2,8 i w trybie filmowym dziala swietnie. Zupelnie zwrot o 180 stopni w stosunku do Sigmy. Sledzenie dziala jak powinno, Z6 nagle nie ma zawieszek w ustawieniu ostrosc na nowy motyw. W polaczeniu w Sigma bardzo latwo gubi obiekt, na ktory bylo ustawione sledzenie. Dodatkowo Sigma nieustannie pracuje silnikiem nawet jak aparat sie nie porusza. To takie dzwieki silnika jakby seria z karabinu. Widac wyraznie, ze wbudowany mikrofon rejestruje te dzwieki co jest nieakceptowalne.

    Potrzebne sa dodatkowe opinie posiadaczy, ktorzy moga niezaleznie potwierdzic lub nie moje obserwacje.
    Poki co jestem zmieszany tym co obserwuje.
    mógłbyś sprawdzić o to co pytałem wcześniej ? czy po podpięciu statywu do body vr się automatycznie wyłącza w body ?
    http://www.kubakoziol.pl - moja pasja, fotografia pejzażu

Strona 7 z 391 PierwszyPierwszy ... 567891757107 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •